Προς το περιεχόμενο

Νέα ταινία Matrix ετοιμάζει η Warner Bros.


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελπίζω να μην είναι καμία woke αηδία με τον Neo να προσβάλεται γιατί ο  πράκτορας smith δεν διαλεξε σωστά την αντωνυμία του.

  • Like 2
  • Thanks 3
  • Sad 1
  • Haha 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γιατί ρε αγόρι μου?? Γιατί ρε λεβέντη μου να μας το κάνεις αυτό??? Δεν σου έφτανε η τελευταία πατάτα??  Δεν μας λυπάσαι και εμάς τους ''γέροντες'' που μεγαλώσαμε με το θρύλο του Nio??

  • Haha 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έκανε εντύπωση πάντως η τελευταία . Ήθελε προσπάθεια να την κάνουν άθλια και να προσβάλλουν τους φαν

Μπορούσε άνετα απλά να είναι μια μέτρια ταινία ως προς την τριλογία και απλά μια καλή scifi αλλά επέλεξαν να το γελοιοποιήσουν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ekrepali είπε

ο Goddard προσέγγισε το στούντιο με μια καινοτόμο ιδέα για το μέλλον του franchise, η οποία θα αποτίει φόρο τιμής "σε αυτό που η Lana και η Lilly [Wachowski] ξεκίνησαν πριν από περισσότερα από 25 χρόνια

Θα κάνω μια μαντεψιά πως η καινοτόμος ιδέα είναι ότι ο "κόσμος των μηχανών" είναι Matrix του δικού μας πραγματικού κόσμου. Δε μπορώ να σκεφτώ άλλο twist που να δικαιολογεί 5η ταινία.

----------

Κι εμένα η 4η δε μου άρεσε. Μάλιστα την είδα 2η φορά πρόσφατα γιατί την 1η φορά την είχα δει σε κακό TS release. Eιδικά οι σκηνές στην ΙΟ ήταν τόσο low budget... τι ξενέρα. Σκάει ο Νίο στη πόλη κι αντί να δούμε να τον υποδέχονται σαν Μεσσία, είχαμε 10 κομπάρσους. Όσο λάθος ήταν η 4η ταινία, άλλο τόσο λάθος ήταν το timing εμμέσω covid.

The Thirteenth Floor (1999)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη, ποιο franchise λετε οτι καταστρεψε η 4η;
Μια ταινια ηταν, μονο η 1η.
Οποιος εχει αλλωστε εστω και 0.001 ελπιδα οτι μια ταινια εν ετη 2024+ δεν θα ειναι μια πατατα για "modern audiences" εχω μια γεφυρα να του πουλησω 😀

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ πάλι σήμερα έμαθα ότι υπήρχαν και άλλες ταινίες Matrix πέραν από την αρχική που ήταν η μόνη που είδα όταν ήμουν φοιτητής, (κοντά στο 2002 πειρατικά πάντα).

Επεξ/σία από Diavolos666
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν στέρεψαν από ιδέες. Μήπως να μας πουν τελικα αν το Μάτριξ έχει να αποκαλύψει κάτι που δεν ξέρουνε; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το φτιάξουν σε συνεργασία με SORA και θα δούμε όμορφα πράγματα... αλλά και έτσι ο κιανου θα τα δώσει πάλι όλα. Το σημαντικό είναι η σκηνοθεσία. Και όσοι λένε ότι το 4 ήταν μάπα δεν σχολιάζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε καιρό να δούμε ταινία με τον king Kong,  με τον gotzila,  με τον superman, τον μπάτμαν ..

Κάτι που δεν έχουμε δει πάντως είναι superman με x-men μαζί, κάτι τέτοιο θα ήθελα να το δω, το πως θα το προσεγγίσουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Diavolos666 είπε

Σήμερα έμαθα ότι υπήρχαν και άλλες ταινίες Matrix πέραν από την αρχική που ήταν η μόνη που είδα όταν ήμουν φοιτητής, (κοντά στο 2002 πειρατικά πάντα).

Η πρώτη βγήκε το 1999 και δεν ήξερα καν την ύπαρξή της μέχρι που έγινα φοιτητής και μας την έδειξε ένας συμφοιτητής μας αντιγραμμένη.

Έχεις καταλάβει ότι το Ποστ σου δε βγάζει κανένα απολύτως νόημα ε?

Επεξ/σία από kostasfalcon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...