Προς το περιεχόμενο

Επαναφορα των επαφων μου απο κινητο


vounisios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι μου...εκει που εκανα μερικες διαγραφες καποιων επαφων μου που δεν τις χρειαζομουν, βλεπω μετα απο λαθος χωρις να το επιδιωκω εδιωξα-διαγραφτηκαν-σχεδον ολες οι επαφες & μου μειναι μονο 4 εφαφες...το κινητο ειναι το Samsug galaxy....εκδοση Android 9...Υπαρχει τροπος να τις επαναφερω τις επαφες μου?...βρισκομαι για λιγες μερες στο χωριο & επιστρεφω Αθηνα στις 20 4....σας ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα samsung τις κρατάνε για 30 μέρες στο recycle bin και μπορείς να τις επαναφέρεις. και εμένα κάθε τόσο μου τις διαγράφει μόνο του. δεν έχω καταλάβει γιατί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Panagiotis 05 είπε

τα samsung τις κρατάνε για 30 μέρες στο recycle bin και μπορείς να τις επαναφέρεις. και εμένα κάθε τόσο μου τις διαγράφει μόνο του. δεν έχω καταλάβει γιατί

Α ωραια.τι πρεπει να κανω τωρα για να τις επαναφερω Παναγιωτη? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Panagiotis 05 είπε

contacts - 3 dots πάνω δεξια - trash

 

Παγιωτη, τι σημαινει αυτο δεν το καταλαβαινω.ουτε dots βλεπω ουτε  contacts,  ουτε trasg....που ειναι ολα αυτα? Δεν τα βλεπω στο κινητο μου.Βοηθα αν θες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

contacts = επαφές, dots = τελείες.

Θα πας στις επαφές και θα πατήσεις πάνω στις 3 τελείες, αυτές που είναι δίπλα από τον μεγεθυντικό φωτό στην παρακάτω εικόνα:

Google is letting you use its Contacts app on any Android phone now |  Mashable

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν γίνει με τα παραπάνω δοκίμασε 

 ρυθμίσεις - Λογαριασμός Samsung - Samsung Cloud - Επαναφορά δεδομένων - επιλογή  επαφές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Joshua21 said:

contacts = επαφές, dots = τελείες.

Θα πας στις επαφές και θα πατήσεις πάνω στις 3 τελείες, αυτές που είναι δίπλα από τον μεγεθυντικό φωτό στην παρακάτω εικόνα:

Google is letting you use its Contacts app on any Android phone now |  Mashable

έλα ρε. ξέρεις την Mindy Russell;

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Joshua21 είπε

contacts = επαφές, dots = τελείες.

Θα πας στις επαφές και θα πατήσεις πάνω στις 3 τελείες, αυτές που είναι δίπλα από τον μεγεθυντικό φωτό στην παρακάτω εικόνα:

Google is letting you use its Contacts app on any Android phone now |  Mashable

Μαλλον απο οτι ειδα, λειτουργησε.εγινε επαναφορα,απλα μου λειπουν 5 με 6 επαφες.δεν πειραζει.στην Αθηνα εχω αντιγραφο σε φακελο οποτε θα τις περασω με το χερι...σας ευχαριστω παρα πολυ.!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις λογαριασμό google, καλό θα είναι να περάσεις και τις επαφές εκεί, ώστε να είναι πάντα διαθέσιμες...
πχ αν σου χαλάσει το κινητό και δεν έχεις πρόσβαση (σπασμένη οθόνη ή χειρότερες καταστάσεις) και πάρεις άλλο, κατεβαίνουν οι επαφές στο νέο κινητό και είσαι κομπλέ, δεν χάνεις τίποτα...

Τώρα, πως μπορείς να περάσεις επαφές που ήδη έχεις στο κινητό -> στο google δεν το ξέρω, δεν έχω samsung να σου δώσω πληροφορίες.....


Βέβαια για την αντιγραφή στο google και από το google, θα πρέπει το κινητό σου να είναι συνδεμένο στο Internet και να έχεις περάσει ενεργό λογαριασμό google στο κινητό...
Ίσως να σε βοηθήσει το παρακάτω video...


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρακαλώ, αν μπορεί κάποιος admin / mod, να διορθωθεί η ένδειξη για λύση στο πρόβλημα.

Δεν έδωσα λύση αλλά τρόπο αποτροπής από το να ξαναπάθει το ίδιο ή κάτι χειρότερο.

Η λύση στο πρόβλημα του ts (επαναφορά διαγραμμένων επαφών) δόθηκε από το μέλος  "Panagiotis 05"

Επεξ/σία από SoullessRider
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπες από τον υπολογιστή και πήγανε στο google chrome και πήγαινε στις επαφές εκεί θα βρεθείς μια ρύθμιση σαν ημερολόγιο να πας και πίσω θες να γυρίσεις τις επαφές σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...