Προς το περιεχόμενο

Προσφορά cosmote gigamax 20gb?


Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από soul_d,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ την παρέα. Εχω what's up και μου εμφάνισε στην εφαρμογή, την παραπάνω προσφορά στα 18€ τελική τιμή για  συμβόλαιο 18 μηνών και δήλωσα ενδιαφέρον. Μετά από δυο ημέρες με καλέσανε από cosmote και συμφωνήσαμε να την πάρω. Μου είπαν όμως οτι δε χρειάζεται να υπογράψω συμβόλαιο και οτι απλά θα μου στείλουν το συμβόλαιο και θα πρέπει να απαντήσω στο email ότι "δέχομαι οτι αναφέρθηκε στην τηλεφωνική κλήση" και να αναγραψω τον αριθμό της αίτησης.

Μου ήρθε το συμβόλαιο, αλλά ως τελική τιμή αναγράφει 32€ και όχι 18€. Μίλησα με τον ίδιο εκπρόσωπο και μου είπε οτι ισχύουν τα 18€ τελική και όχι ότι αναγράφεται. Φαίνεται στη φωτογραφία παρακάτω. Γνώμες κανείς;

IMG_9129.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Λύση

Μου έχει τύχει και εμένα παρόμοια περίπτωση σε cosmo. Τα ίδια μου είπε κι εμένα. Τους εμπιστεύτηκα και όλα κομπλέ. Όπως πιστεύεις πράξε 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συμβόλαια της κοσμοτε  , λόγω νόμων της ΕΕΤΤ , αναγκαστικά δεν μπορούν να αναγράφουν την τελική τιμή όπως σου την έδωσαν προφορικά.

Αυτό διότι, θα θεωρηθεί αθέμιτος ανταγωνισμός ( η Cosmote βάση νόμου πρέπει να είναι η πιο ακριβή) .

Η τιμή είναι όντως 18€/μήνα. Απλά ο πρώτος λογαριασμός θα σου έρθει ένα 30αρι. 

Προχωρά άφοβα 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σήμερα ενεργοποιήθηκα😜, αλλά βλέπω μόνο 4g σύνδεση. Δεν άλλαξα τίποτα στη συσκευή ( 12 pro max), ενώ πρίν είχα παντού 5g. Μήπως πρέπει να κάνω κάτι ή να τους καλέσω; EDIT λύθηκε το θέμα με ένα μήνυμα στο 1333!

IMG_9151.jpeg

Επεξ/σία από vagosofron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η εφαρμογη my cosmote λειτουργεί σε σένα κανονικά;;

Υπαρχει προβλημα σε μενα απο χθες που ενεργοποιηθηκε το προγραμμα.

Επεξ/σία από jim82jim
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 hours ago, jim82jim said:

Η εφαρμογη my cosmote λειτουργεί σε σένα κανονικά;;

Υπαρχει προβλημα σε μενα απο χθες που ενεργοποιηθηκε το προγραμμα.

Κανονικά δουλεύει. Δεν την είχα πριν λόγω what's up.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εκδηλωσα ενδαιφερον για το ιδιο πακετο αφου εβγαλε pop up η εφαρμογη whats up. 

Με καλεσε εκπροσωπος την επομενη ημερα ενω ημουν στη δουλεια, μου επιβεβαιωσε ρητα οτι η τελικη τιμη ειναι 18 ευρω, οτι 2 μηνες θα εχω unlimited data, οτι 2 παγια ειναι δωρο. 

Μαλιστα μου ειπε οτι αφου δικαιουμαι απαλλαγη τελων θα εχω και εκπτωση -10% στην τελικη τιμη, δηλαδη απο 18 ευρω θα δινω 16,20 

Υπεγραψα μεσω email στα pdf που μου εστειλε (τα οποια δεν ελεγξα καθως ημουν δουλεια).

Η υπηρεσια μου ςνεργοποιειται χθες και βλεπω σημερα στο cosmote app οτι οφειλω 31,11. 

Καλω και μου λεει η υπαλληλος οτι η τιμη που μου δοθηκε γι αυτο το πακετο (18 ευρω) ειναι λαθος και να καλεσω αυριο ενα νουμερο να μιλησω. 

Πειτε εσεις την εμπειρια σας. Τι εννοει ο φιλος να τους εμπιστευτουμε;

Θα μου ερχεται απο τον επομενο  λογαριασμο η τιμη στα 18 ευρω; Αν ναι γιατι η υπαλληλος που μιλησα σημερα μου ειπε οτι δεν ειναι σωστη η τιμη που μου προσφεραν;

Τα φωτα σας παρακαλω γιατι η προσφορα ηταν πολυ ελκυστικη και τωρα νιωθω απογοητευμενος και εξαπατημενος.

 

 

Επεξ/σία από thanak96
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, κι εμένα μου έκαναν αυτή την προσφορά με τα 18 ευρώ και δέχτηκα. Είχα διαβάσει στα pdf ότι η τιμή είναι 32.4 ευρώ και είχα καλέσει εκπρόσωπο, που με διαβεβαίωσε πως η τιμή είναι στα 18 ευρώ, αλλά οι τιμές που γράφουν τα συμβόλαια είναι οι αρχικές.

Μπαίνω σήμερα να δω και βλέπω ότι έχει εκδοθεί λογαριασμός 32.77 ευρώ, αντί για 18. Αύριο θα πάρω τηλέφωνο να δω τι παίζει, γιατί σήμερα δεν εξυπηρετούν για θέματα λογαριασμών. 

Λέτε να παίζει μαζική εξαπάτηση ή είναι μόνο ο πρώτος λογαριασμός με αρχική τιμή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ακριβώς τα ίδια σε μένα και την γυναίκα μου 

Έχω είχα πάρει το πρόγραμμα με τα 19 ευρώ 20+20gb απεριόριστη ομιλία και 2000  sms και η γυναίκα μου με τα 20 gb στα 16,8

Εκδόθηκε λογαριασμός σήμερα από 31-32 ευρώ ο κάθε ένας

Είχα πάρει τηλεφωνο  3 φορές και μου είχε επιβεβαίωσει την τελική τιμή με ΦΠΑ και φόρους πριν υπογράψω μέσω Μάιλ 

Αύριο το πρωί ,γιατί Κυριακή λέει δεν εξυπηρετούν θέματα λογαριασμών,θα έχει ματς

Αν πουν τιποτα του τυπου δεν ισχύει η τιμή ή πλήρωσε και θα γίνει μετά έκπτωση στον επόμενο ή είναι αναλογικό τομπαγιο 30+1 μέρες έπρεπε να είναι 20 ευρώ όχι 31 θα γίνει υπαναχώρηση κατευθείαν επειδή είναι τηλεφωνική πώληση εχουμε το δικαίωμα εντός 14 ημερών και  απαιτήσει επαναφοράς των gb που είχα στο whats up ( 70gb είχα μαζεύει) και των χρημάτων που είχε η κάρτα (κάνα 8 ευρώ) αλλιώς καταγγελία συνήγορο καταναλωτή και όπου αλλού μπορεί να γίνει γιατί θα μιλάμε για μαζική εξαπάτηση 

Επεξ/σία από panoscu
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωινή απάντηση cosmote στο 13888 ότι φαινεται 29 ευρω το παγιο όχι 19 και να πάρω το τμήμα προσφορών με την κυρία που είχα μιλήσει να δει μήπως δεν έχει ενεργοποιηθεί κάποια προσφορά

Παρεμπιπτόντως την προσφορά ακόμα την πετάει σε pop up σε όσους έχουν whats up

Μιλάμε για μεγάλους καραγκιοζηδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, panoscu είπε

Πρωινή απάντηση cosmote στο 13888 ότι φαινεται 29 ευρω το παγιο όχι 19 και να πάρω το τμήμα προσφορών με την κυρία που είχα μιλήσει να δει μήπως δεν έχει ενεργοποιηθεί κάποια προσφορά

Παρεμπιπτόντως την προσφορά ακόμα την πετάει σε pop up σε όσους έχουν whats up

Μιλάμε για μεγάλους καραγκιοζηδες

Τα ίδια ακριβώς είπαν και σε μένα πριν λίγο που πήρα. Ότι δεν βλέπει την τελική τιμή των 18€ και να μιλήσω με το τμήμα προώθησης.

Αν δεν έχω ενημερωθεί σωστά, θα μου το γυρίσουν αν θέλω πάλι σε what's up.

Με ρώτησε αρκετές φορές αν έχω και σταθερό στο ίδιο όνομα, οπότε σκέφτομαι μπας και η προσφορά ήταν μαζί με σταθερό αλλά το "απέκρυψαν"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω και σταθερό 

Παλεύω εδώ και μισή ώρα να πάρω την προωθήσει με την κυρία που είχα μιλήσει δεν σηκώνει κανένας τηλέφωνο 

Εγώ τους είπα αν δεν ισχύει επιστροφή σε whats up με ότι είχα μαζεύει σε gb και λεπτά ομιλίας συν τα χρήματα που είχα μέσα αλλιώς καταγγελία 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάφερα να μιλήσω και μου είπαν ότι μόνο ο πρώτος λογαριασμός είναι βάσει αρχικής τιμής, καθώς βγαίνει λέει βάσει αναλογιών από την αρχική τιμή, και όχι βάσει έκπτωσης. Ο 2ος και ο 3ος θα είναι μηδενικοι και από τον 4ο θα έχω 16.20€.

Ξέρω γω τι να πω. Ελπίζω να ισχύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα μαζί τους 

Η τιμή είναι περασμένη όσο είχαμε συμφωνήσει απλά λέει η μεγάλη έκπτωση θέλει 1 εβδομάδα για να φανεί 

Οπότε στον επόμενο λογαριασμό θα είναι οκ

Έκανα έτοιμα να ξαναβγεί λογαριασμός με την έκπτωση όταν περάσει για να μην έχω τα πλήρωσε τώρα το ποσό και θα αφαιρεθεί από τον επόμενη γιατί το ξέρω για να αφαιρεθεί θα πρέπει να πάρω είκοσι τηλεφωνα 

Αναμένω την απάντηση τους το απογευμα

2 λεπτά πριν, chris_kar95 είπε

Κατάφερα να μιλήσω και μου είπαν ότι μόνο ο πρώτος λογαριασμός είναι βάσει αρχικής τιμής, καθώς βγαίνει λέει βάσει αναλογιών από την αρχική τιμή, και όχι βάσει έκπτωσης. Ο 2ος και ο 3ος θα είναι μηδενικοι και από τον 4ο θα έχω 16.20€.

Ξέρω γω τι να πω. Ελπίζω να ισχύει

Tα ίδια μας είπανε 

Για να δούμε 

Και ότι θα αφαιρεθεί η διαφορά των 12 ευρώ στον 4ο λογαριασμό λογικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panoscu είπε

Μίλησα μαζί τους 

Η τιμή είναι περασμένη όσο είχαμε συμφωνήσει απλά λέει η μεγάλη έκπτωση θέλει 1 εβδομάδα για να φανεί 

Οπότε στον επόμενο λογαριασμό θα είναι οκ

Έκανα έτοιμα να ξαναβγεί λογαριασμός με την έκπτωση όταν περάσει για να μην έχω τα πλήρωσε τώρα το ποσό και θα αφαιρεθεί από τον επόμενη γιατί το ξέρω για να αφαιρεθεί θα πρέπει να πάρω είκοσι τηλεφωνα 

Αναμένω την απάντηση τους το απογευμα

Tα ίδια μας είπανε 

Για να δούμε 

Και ότι θα αφαιρεθεί η διαφορά των 12 ευρώ στον 4ο λογαριασμό λογικά

Α αυτό με τη διαφορά δεν μου το είπαν.

Πάντως τους το είπα, ότι θα έπρεπε να μας ενημερώσουν πιο σωστά για τον 1ο λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...