Προς το περιεχόμενο

Αγορά laptop για τα βασικά


matias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνεχίζεις τις καθαρά προσωπικές επιθέσεις με χαρακτηρισμούς...
Λυπάμαι που έχασες το στοίχημα που έβαλες με τα φιλαράκια σου.
Όταν σταματήσεις τις προσωπικές επιθέσεις με χαρακτηρισμούς θα σταματήσω να γράφω νέα κείμενα στο συγκεκριμένο θέμα.
Καλή συνέχεια σε όλα τα μέλη και τις αναγνώστριες/στες του φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, mphxths είπε

Οπως ειπα , ολες οι μαρκες εχουν διαφορες σειρες μοντελων για διαφορες χρησεις και πορτοφολια.

Εσυ και καθε εσυ, μπορεις να λες οτι θελεις. Χωρις να εχεις καμια πληροφορια επ'αυτου. 

Χωρις να εχεις πιασει καν στα χερια σου τετοιο λαπτοπ, εχεις αποψη.

12 ώρες πριν, mphxths είπε

4/8 επεξεργαστη , 8 γιγα ραμ minimum ddr4/ddr5 , 1080p IPS οθονη , καποιου ειδους ssd δισκο. Οτιδηποτε κατω απο αυτα ειναι σπαταλη χρηματων.

Αλλα, εξακολουθουν να παραγωνται  με 2/4 επεξεργαστη,4 γιγα ραμ, 768p οθονη, ssd, (που για σενα ειναι αχρηστη σαβουρα) απο τους απατεωνες κατασκευαστες ακομα και σημερα και οχι καπου το..

12 ώρες πριν, mphxths είπε

2005-2008 καπου εκει

Επεξ/σία από GH 61
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 minutes ago, GH 61 said:

Χωρις να εχεις πιασει καν στα χερια σου τετοιο λαπτοπ, εχεις αποψη.

Εχω 6 φορητα στο δωματιο αυτη την στιγμη. Λες να ειναι ολα τελευταιας τεχνολογιας ? Εχω πιασει στα χερια μου τοσα φορητα οσα δεν προκειται να πιασεις σε ολη σου την ζωη σου ;) 
 

32 minutes ago, GH 61 said:

Αλλα, εξακολουθουν να παραγωνται  με 2/4 επεξεργαστη,4 γιγα ραμ, 768p οθονη, ssd, (που για σενα ειναι αχρηστη σαβουρα) απο τους απατεωνες κατασκευαστες ακομα και σημερα και οχι καπου το..

Το οτι πωλειται την σημερον ημεραν ενα φορητο (της κατηγοριας "σαβουρας") δεν παει να πει οτι παραγεται ακομα.  Παρε ενα τυχαιο παραδειγμα. Το φορητο αυτο , πωλειται οπως βλεπεις αυτη την στιγμη. Λες να παραγεται ακομα ? Δες το παρακατω σκρινσοτ.
 

Spoiler

spacer.png

To μοντελο που εχω βαλει στο μαυρο πλαισιο ειναι το φορητο του λινκ. Στο κοκκινο πλαισιο ειναι τα ετη που κυκλοφορησαν τα μοντελα της λιστας. Και επειδη θα πεταχτεις και θα πεις , οκ βγηκαν τοτε αλλα παραγονται ακομα ... πηγαινε μια βολτα και στο επισημο σαιτ εδω , και δες οτι ειναι "unavailable". Aρα δεν παραγεται πλεον. Εχουν ξεμεινει στα μαγαζια , στο στοκ τους και τα πουλανε. Και αν υπαρχει καποια εταιρια (που δεν νομιζω) που παραγει ακομα τετοιου επιπεδου φορητα , οπως ειπα , δεν το κανει για να στηριξει τα εσοδα της σε αυτα. Ναι εγω και ο καθε εγω , λεω ο,τι θελω. Το ιδιο και εσυ και ο καθε εσυ. Το ακροατηριο , αυτο που εχει κοινη λογικη , θα βγαλει τα συμπερασματα του.

Οκ , εκανες το καθηκον σου , προσπαθησες να υπερασπιστεις σθεναρα τις εταιριες και τις επιλογες που νομιζεις οτι κανουν , δεν τα καταφερες , αλλαξε θεμα , σταματα να εκτιθεσαι ... move on που λενε και στο χωριο μου ;) 

Επεξ/σία από mphxths
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

😂

3 ώρες πριν, mphxths είπε

Το οτι πωλειται την σημερον ημεραν ενα φορητο (της κατηγοριας "σαβουρας") δεν παει να πει οτι παραγεται ακομα.

Σιγουρα οχι. Αφου το λες εσυ!!!

3 ώρες πριν, mphxths είπε

Και επειδη θα πεταχτεις και θα πεις , οκ βγηκαν τοτε αλλα παραγονται ακομα ...

Δεν με εχω για πεταμα. Αλλα ναι, παραγονται ακομα.

3 ώρες πριν, mphxths είπε

Εχουν ξεμεινει στα μαγαζια , στο στοκ τους και τα πουλανε.

Μαζεψανε την παγκοσμια σαβουρα και την πουλανε στους εγχωριους χαζους και ασχετους.

3 ώρες πριν, mphxths είπε

Και αν υπαρχει καποια εταιρια (που δεν νομιζω) που παραγει ακομα τετοιου επιπεδου φορητα , οπως ειπα , δεν το κανει για να στηριξει τα εσοδα της σε αυτα.

Oτι του φανει του...Εμ,χμ, συγνωμη ,χμ, νομιζει!!!

3 ώρες πριν, mphxths είπε

Το ακροατηριο , αυτο που εχει κοινη λογικη , θα βγαλει τα συμπερασματα του

 

3 ώρες πριν, mphxths είπε

σταματα να εκτιθεσαι ... move on που λενε και στο χωριο μου ;) 

Μ'αρεσει να εκτιθεμαι στην κοινη λογικη του ακροατηριου.

Στο δικο μου χωριο, το λενε,    αι'σαπερα.😂

Οσον αφορα τις χρονολογιες, μια ματια νομιζω φτανει.    https://www.skroutz.gr/c/25/laptop/f/342314_1580721_1582944_1781225/4GB-2022-2023-2024.html?order_by=pricevat&order_dir=asc

Επεξ/σία από GH 61
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...