Προς το περιεχόμενο

πεφτει η ασφαλεια του πινακα ,τι μπορω να κανω?


Anageo1995

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καταλαβαίνω ότι ο εκτυπωτής έχει ένα switching τροφοδοτικό, που βγάζει 24V. Υποθέτω ότι η ασφάλεια πέφτει όταν αυτό τροφοδοτείται με ενέργεια.

Έχω έναν φορτιστή της anker, 60W. Αλλά μόλις τον βάζω στην πρίζα δημιουργεί σπινθήρα. Ένας θεός ξέρει πόσο είναι το στιγμιαίο ρεύμα που ζητά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δηλαδη προτιμας να μπεις σε διαδικασιες με ασφαλειες, μετατροπες και οτι αλλο στυνεπαγεται αντι να δοκιμασεις τον εκτυπωτη στη πριζα που εχεις το πολυπριζο, απευθειας? Αν και εφοσον πεφτει η ασφαλεια εκει τοτε καταλαβαινεις τι φταιει

Επεξ/σία από VasKag
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παρομοιο προβλημα παλια που χρησιμοποιουσα desktop και ανοιγοντας τον πυργο που ηταν συνδεμενος με πολυμπριζο επεφτε η ασφαλεια. Τοτε θυμαμαι η πληροφορια που ειχα απο ηλεκτρολογο ηταν οτι στις ασφαλειες με τα χρονια και τις 10ετιες το ελασμα που εχουν γινεται πολυ μυγιάγγιχτο. απο την αλλη βεβαια παιζει ρολο και συνολικα ποσα εχεις συνδεσει στην ασφαλεια και οχι μονο στη μια πριζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Anageo1995 είπε

αλλαξα και καλωδιο μηπως και..

το ερωτημα μου ειναι το εξης.

επειδη εχω ενα πολυμπριζο που ειναι για ολες τις χωρες  και εχει ολα τα βυσματα , το δικο μας το σουκο καλωδιο με την γειωση 

δεν γειωνεται στο πολυπριζο, αρα δεν γειωνεται και ο εκτυπωης.. μηπως αυτο φταει ?

Όχι η γείωση είναι μόνο για προστασία του ανθρώπου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...