Προς το περιεχόμενο

IDC: Η Samsung και πάλι πρώτη στις παγκόσμιες αποστολές smartphone, ξεπερνώντας την Apple


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

YoY πεφτει η Apple, οντως αλλα θα πρεπει να λαβετε υποψιν οτι παντα το Q1 ειναι προς οφελος της Samsung γιατι τοτε λανσαρει τα νεα μοντελα και το Q4 ειναι προς οφελος της Apple για τον ιδιο ακριβως λογο.

Δεν ειναι αντικειμενικο να πει κανεις οτι η Samsung παιρνει την πρωτια, τα τελευταια χρονια παντα την παιρνει το πρωτο τριμηνο... και μετα την χανει παλι. 😉

Η ειδηση οπως ανεφερε και αλλος παραπανω πρεπει να ειναι Xiaomi και οι αλλες κινεζικες. Ο τιτλος της ειδησης παραπληροφορει ουσιαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μια λεπτομέρεια είναι πως η Samsung κατασκευάζει και έχει στην διάθεση του κοινού περισσότερα μοντέλα smartphone βέβαια... 

Επεξ/σία από George YR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Dimitris_1981 είπε

Δεν ξέρω αν το S24 έχει περισσότερες πωλήσεις  από το S23 αλλά συνολικά η Samsung πούλησε κάτι ελαφρά λιγότερο σε σχέση με πέρυσι. Η Apple έπεσε  σχεδόν 10% σε ένα τρίμηνο που και πέρυσι η Samsung ήταν μπροστά.

Για το S24 θα είχε ενδιαφέρον να είχαμε ξεχωριστά στατιστικά. Η Samsung πουλάει από 120€ μέχρι 1500€++
σ.σ. Το θεωρώ εξαιρετικό και θα ήταν η να 1 επιλογή μου αν δεν ήθελα να φύγω από το Android.

Edit: ψάχνοντας γρήγορα στο web βρήκα 13εκ S24 έναντι 12 εκ S23 το ίδιο διάστημα (+8%)

 

8% απο οτι ειδα ηταν τις 3 πρωτες εβδομαδες του λανσαρισματος... σε αυτο που διαβασα εγω αναφερει αυτο που λεει το αρθρο για αμερικη και τις  μεγαλες  χωρες της ευρωπης, ακριβεις πωλησεις δεν μπορεις να βρεις αλλα με την λογικη αν το πας πρεπει να εχει σημερα διπλασιασει το ποσοστο των τριων πρωτων εβδομαδων κυριως λογω του AI.

https://wccftech.com/galaxy-s24-series-selling-really-well/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...