Προς το περιεχόμενο

Επίθεση του YouTube και σε τρίτες εφαρμογές που παρακάμπτουν τις διαφημίσεις του όπως το ReVanced


nchatz

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 minutes ago, ardi21 said:

Aυτα που λες θα τα κανει το 5% των χρηστων που ξερει. Το youtube στοχευει στο αλλο 95%.

Παντως τα 8.5 ευρω που δινω στο premium δεν τα εχω μετανιωσει καθολου.

 

 

 

Ακριβώς, το youtube κυνηγάει το 5% (κ άμα είναι κ τόσο που ασχολείται με kitchen roms κ apk). 

Επεξ/σία από seithan
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, seithan είπε

Revanced: κατεβάζεις παλιά έκδοση youtube αρχείου σε μορφή apk. Το "πατσάρεις" με revanced και το μετατρέπεις σε youtube-premium. Εγκαθιστάς το τροποποιημένο youtube apk και απολαμβάνεις! 

Λινκ είναι παράνομα να παραθέτονται αλλά με λίγο ψάξιμο βρίσκεις τα πάντα. 

υπάρχουν και έτοιμα apk που δεν χρειάζονται patch παλιάς έκδοσης και έχουν περισσότερες δυνατότητες από το premium

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν παλευονται οι διαφημισεις με τιποτα και πουθενα. Βγαζουν αρκετα δις και θελουν και αλλα. Βαλτε λογικες διαφημισεις οχι σε ενα βιντεο 5 λεπτων να βλεπεις 10 λεπτα διαφημισεις. Απαλευτη google δεν θα χορτασεις. 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μου μπλοκαραν το revanced extended της προάλλες ενώ ήμουνα στον θρόνο.

το έβγαλα και πέρασα revanced + microG και ολα καλα τοσο γρηγορα που ειδα και 2 βιντεο μεχρι το καζανακι!

Επεξ/σία από atropa
  • Haha 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, Arkin είπε

 Βαλτε λογικες διαφημισεις οχι σε ενα βιντεο 5 λεπτων να βλεπεις 10 λεπτα διαφημισεις. Απαλευτη google δεν θα χορτασεις. 

+ οτι βαλτε διαφημισεις που να "δενουν " με το περιεχομενο.καθεται βλεπει η μεγαλη ( 4 χρονων) κανα βιντεο και την πεταει βερτη σνικ μικ χικ νισσαν κασκαει επιχειρηματικες ιδεες και παει λεγοντας.Βαλτε κατι που να παει με αυτα που βλεπει και να πω ντεφι να γινει αστο να με πρηζει  το παιδι για νεα παιχνιδια η οτιδηπωτε που να ειναι για αυτην.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pc Firefox με ublock και adguard... ούτε μια διαφήμιση...ούτε yt ούτε αλλού....
Στο κινητό στην αρχή είχα το newpipe...

Τώρα έχω το Grayjay από την futo....

Μακάρι να το μάθουν όλοι, δημιουργοί και μη, για να κρατήσει..
Μεγάλο πλεονέκτημα να ξέρεις πως και να κλείσει το κανάλι ενός δημιουργού το yt,
τον βρίσκεις άμεσα από άλλη πλατφόρμα στην ίδια εφαρμογή....
Γιατί "ακολουθείς" τον δημιουργό και όχι ένα κανάλι του youtube που όποτε θέλει το yt στο κλείνει.....

Ρόσμαν "και ξερό ψωμί" !! ✌️🤘
https://grayjay.app/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 minutes ago, 2cpu said:

+ οτι βαλτε διαφημισεις που να "δενουν " με το περιεχομενο.καθεται βλεπει η μεγαλη ( 4 χρονων) κανα βιντεο και την πεταει βερτη σνικ μικ χικ νισσαν κασκαει επιχειρηματικες ιδεες και παει λεγοντας.Βαλτε κατι που να παει με αυτα που βλεπει και να πω ντεφι να γινει αστο να με πρηζει  το παιδι για νεα παιχνιδια η οτιδηπωτε που να ειναι για αυτην.

Κανε λογαριασμο youtube kids. Και ειναι σχετικα πιο ασφαλες το περιεχομενο και δεν εχει καθολου διαφημισεις

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι γνωστή η «αγάπη» μου για την Google και την κατασκοπεία της. Άλλωστε αυτή με έριξε στην Apple και προς το παρόν δεν το έχω μετανιώσει.
Όμως είναι λογικό να μπλοκάρει εφαρμογές που είναι παράνομες και την κλέβουν. Μαζί σας να βρεθεί μια εναλλακτική , να φάει πρόστιμα αν κάνει κάτι μονοπωλιακό, να της γυρίσουμε την πλάτη  αλλά το να προστατεύει τα έσοδα της έχει κάθε δικαίωμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, atropa είπε

μου μπλοκαραν το revanced extended της προάλλες ενώ ήμουνα στον θρόνο.

το έβγαλα και πέρασα revanced + microG και ολα καλα τοσο γρηγορα που ειδα και 2 βιντεο μεχρι το καζανακι!

Κάρολε ...εσύ;

  • Haha 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κατάλαβα πότε γιατί αντί να χρεώνει τον κόσμο που απλα βλεπει βίντεο, να χρεώνει τον κόσμο που ανεβάζει βίντεο και βγάζει και λεφτά.  Τόσα πολλά δεδομένα στις βάσεις δεδομένων τους ,τα οποία  ο καταναλωτής τα τρώει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, Dimitris_1981 said:

Είναι γνωστή η «αγάπη» μου για την Google και την κατασκοπεία της. Άλλωστε αυτή με έριξε στην Apple και προς το παρόν δεν το έχω μετανιώσει.
Όμως είναι λογικό να μπλοκάρει εφαρμογές που είναι παράνομες και την κλέβουν. Μαζί σας να βρεθεί μια εναλλακτική , να φάει πρόστιμα αν κάνει κάτι μονοπωλιακό, να της γυρίσουμε την πλάτη  αλλά το να προστατεύει τα έσοδα της έχει κάθε δικαίωμα. 

Ευτυχώς με την apple δεν υπάρχει κατασκοπεία!

  • Like 1
  • Thanks 3
  • Haha 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...