Προς το περιεχόμενο

Πλυντήριο ρούχων


mMary

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 hour ago, ekrepali said:

Διαφέρει από πλυντήριο σε πλυντήριο. Σε περισσότερα είναι στη ροδέλα το turbowash 39, και με το κουμπί γίνεται 59

Το δικό σου τι μοντέλο είναι; Είναι πολύ χρήσιμη η λειτουργία να μειώνεται ο χρόνος όλων των προγραμμάτων!

Αυτό https://www.lg.com/gr/plyntiria/lg-F4J8TS2W. Το έχω καμιά 5ετία. Πολύ ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, emperor4her said:

καλημερα, για αυτο τι γνωμη εχετε? 

Το έχω εγώ έχω κάνει και το review στο σκρουτζ... το έχω πάρει απο αποστολόπουλο και το φέρανε πολύ σωστά και κάνουν και τοποθέτηση αν θέλεις, εγώ την έκανα μόνος μου δεν είναι τίποτα. Μάλιστα το μετέφερα και μόνος από το σαλόνι μέχρι το μπάνιο δεν είναι τραγικά δύσκολο.

Προσέχεις τι βάζεις μέσα και ποσότητα σε απορυπαντικό, μαλλακτικό και δουλεύει μια χαρά. Αν βάλεις πολλά μέσα κολλάει και δεν τελειώνει ποτέ το πρόγραμμα. Συνήθως βάζω βαμβακερά 30 βαθμούς και 800 στροφές. Τα ρούχα βγαίνουν μια χαρά. Έχω βάλει και τα άλλα προγράμματα 1-2 φορές αλλά δεν τρελάθηκα. Θα τα ξαναδοκιμάσω κάποια άλλη φορά. Κουβέρτα υπέρδιπλη δοκίμασα να πλύνω αλλά δεν νομίζω ότι χωράει, η τουλάχιστον εγώ δεν τα κατάφερα :P

Σημαντικό αν θυμάμαι καλά ενώ γράφει σε κάποια καταστήματα (π.χ απόθεμα) ότι είναι made in Korea, είναι made in China. Θα το επιβεβαιώσω αν θες όταν πάω σπίτι. Μπορώ να μετρήσω και κατανάλωση αν θέλεις σήμερα γιατί θα βάλω ένα μικρό πλυντήριο για τα ρούχα προπόνησης.

Επεξ/σία από Luciddream
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, Luciddream είπε

Το έχω εγώ έχω κάνει και το review στο σκρουτζ... το έχω πάρει απο αποστολόπουλο και το φέρανε πολύ σωστά και κάνουν και τοποθέτηση αν θέλεις, εγώ την έκανα μόνος μου δεν είναι τίποτα. Μάλιστα το μετέφερα και μόνος από το σαλόνι μέχρι το μπάνιο δεν είναι τραγικά δύσκολο.

Προσέχεις τι βάζεις μέσα και ποσότητα σε απορυπαντικό, μαλλακτικό και δουλεύει μια χαρά. Αν βάλεις πολλά μέσα κολλάει και δεν τελειώνει ποτέ το πρόγραμμα. Συνήθως βάζω βαμβακερά 30 βαθμούς και 800 στροφές. Τα ρούχα βγαίνουν μια χαρά. Έχω βάλει και τα άλλα προγράμματα 1-2 φορές αλλά δεν τρελάθηκα. Θα τα ξαναδοκιμάσω κάποια άλλη φορά. Κουβέρτα υπέρδιπλη δοκίμασα να πλύνω αλλά δεν νομίζω ότι χωράει, η τουλάχιστον εγώ δεν τα κατάφερα :P

Σημαντικό αν θυμάμαι καλά ενώ γράφει σε κάποια καταστήματα (π.χ απόθεμα) ότι είναι made in Korea, είναι made in China. Θα το επιβεβαιώσω αν θες όταν πάω σπίτι. Μπορώ να μετρήσω και κατανάλωση αν θέλεις σήμερα γιατί θα βάλω ένα μικρό πλυντήριο για τα ρούχα προπόνησης.

Μπα οχι καταναλωση δε με ενδιαφερει! 

απλα εγω επειδη γενικα εχω αλεργεια στα ακαρεα σκονης, ιδανικα θα ηθελα να πλενω το παπλωμα 2 φορες το χρονο. ειναι διπλο, αλλα οχι πολυ χοντρο. στο 8 κιλο bosh (10 ετιας) που εχω στο πατρικο μου χωραει σκεψου. απλα δεν ξερω με αυτα τα καινουρια πληντυρια που μετρανε τα κιλα διαφορετικα καπως και αν ειναι παραπανω δεν πλενουν κλπ.. 

επισης, καπου ειχα διαβασει οτι το 9 κιλο πχ με το 10κιλο δε σημαινει οτι θα ειναι και μεγαλυτερος ο καδος αλλα οτι απλα ειναι ρυθμισμενο πχ να αντεχει λιγο περισσοτερο βαρος.. ισχυει κατι τετοιο? 

η τεχνολογια ατμου λεει τιποτα η μαρκετιστικο κολπο? 

το βλεπω σε καλη τιμη σχετικα, ειμαι απο πατρα οποτε η θα το παρω απο σκροθτζ η απο κωτσοβολο μιας και βλεπω οτι κατα περιοδους παει στην ιδια τιμη.

υπαρχει κατι καλυτερο θεωρεις σε περιπου αυτα τα χρηματα? ας πουμε μεχρι 650, αντε και 700 αν μιλαμε για κατι πολυ καλυτερο. 

εχω ενα πληνυριο μαρκα Princess τωρα, το οποιο το ειχα παρει 50 ευρω το 2007 απο ενα φοιτητη που το ειχε παρει απο εναν αλλο φοιτητη!! ακομη δουλευει σαν σκυλι.. με 12-14 πλυσεις το μηνα! αλλα δεν εχει ουτε τα βασικα ρυθμιση στροφων, ωρα εναρξης.. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
31 minutes ago, emperor4her said:

επισης, καπου ειχα διαβασει οτι το 9 κιλο πχ με το 10κιλο δε σημαινει οτι θα ειναι και μεγαλυτερος ο καδος αλλα οτι απλα ειναι ρυθμισμενο πχ να αντεχει λιγο περισσοτερο βαρος.. ισχυει κατι τετοιο? 

η τεχνολογια ατμου λεει τιποτα η μαρκετιστικο κολπο?

Ισχύει είχα κοιτάξει αρκετά πριν το πάρω απο κοντά και κάποιοι κάδοι ήταν μεγαλύτεροι στα ίδια κιλά.. το συγκεκριμένο έχει μέτριο κάδο σίγουρα όχι μεγάλο. Αν θες μεγάλο έχει και κάτι 11-12 κιλά Samsung με μεγάλο κάδο που είχα δει απο κοντά και τα βάζει προσφορά ο Κωτσόβολος που και που. Η ατμού αν θυμάμαι καλά είναι για λευκά μόνο σε 60 βαθμούς.. εγώ και τα λευκά τα πλένω στους 30 μέχρι τώρα δεν μου έχει βρωμίσει κάτι πολύ για να χρειαστώ παραπάνω. Μια μέρα μου έπεσε κετσαπ σε γκρι φορμα και όταν την έβγαλα από το πλυντήριο (στους 30c) ήταν καθαρή.

Quote

υπαρχει κατι καλυτερο θεωρεις σε περιπου αυτα τα χρηματα? ας πουμε μεχρι 650, αντε και 700 αν μιλαμε για κατι πολυ καλυτερο. 

Δεν ξέρω αλλά εγώ δεν είχα βρει πριν 3 μήνες που έψαχνα, βασικά δεν μπορούσα να καταλάβω τις διαφορές τους με τίποτα. Και τα Midea που είδα απο κοντά μια χαρά φαινόντουσαν. Τα Samsung νομίζω είναι η πιο safe επιλογή γιατί έχουν μεγάλη εγγύηση στα περισσότερα μοντέλα, και κάποια έχουν καλές κριτικές. Γενικά από κοντά δεν έβγαλα πολύ άκρη οπότε πήγα σε αυτό κυρίως λόγω της ενεργειακής κλάσης. Αλλά νομίζω και τα πιο οικονομικά θα ήταν μια χαρά.

Επεξ/σία από Luciddream
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε το πλυντήριο, made in Germany ευτυχώς!! Το ερώτημα είναι το καλώδιο δεν πιάνεται σωστά ?  Ειδα το χαρτί με τις οδηγίες αλλά για σιγουριά ρωτάω εδώ μη κανουμε καμία βλακεία. Σαν την πρώτη εικόνα και τα 4 σημεία να γίνουν ?

IMG_8979.jpeg

IMG_8977.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με γεια το Siemens.

Ναι θα βγάλεις και τις 4 ασφάλειες.

H χώρα κατασκευής πάει με το μοντέλο. Το συγκεκριμένο είναι Made in Germany.
Από όποιο κατάστημα και να το αγοράσεις, ίδιο θα είναι το μοντέλο που θα φέρουν.

Επεξ/σία από Jimis202
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...