Προς το περιεχόμενο

Aνανέωση διαβατηρίου - Ραντεβού


mccrush2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 'οποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει....

Θέλω να ανανεώσω το διαβατήριο μου στο τμημα Αιγαλέου Αττικης. Το πρόβλημα μου που δεν μπορω να βρω πουθενα πληροφορίες ειναι αν χρειάζεται ραντεβού η όχι.

Στην επισημη ιστοσελιδα δεν γραφει για ραντεβου, εχει μονο τα τηλεφωνα τα οποια ειτε ειναι αυτοματος τηλεφωνητης και ενημερωνει για ωρες λειτουργιας και εγγραφα ειτε λεει εκτος λειτουργιας. Στα email δεν απαντανε καν.

Επειδη θα πεταξω απο Γερμανια Ελλαδα για 5 μερες  μονο για αυτο, μην παω και μου λενε πρεπει να κλεισω ραντεβου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, mccrush2006 είπε

Καλησπέρα, 'οποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει....

Θέλω να ανανεώσω το διαβατήριο μου στο τμημα Αιγαλέου Αττικης. Το πρόβλημα μου που δεν μπορω να βρω πουθενα πληροφορίες ειναι αν χρειάζεται ραντεβού η όχι.

Στην επισημη ιστοσελιδα δεν γραφει για ραντεβου, εχει μονο τα τηλεφωνα τα οποια ειτε ειναι αυτοματος τηλεφωνητης και ενημερωνει για ωρες λειτουργιας και εγγραφα ειτε λεει εκτος λειτουργιας. Στα email δεν απαντανε καν.

Επειδη θα πεταξω απο Γερμανια Ελλαδα για 5 μερες  μονο για αυτο, μην παω και μου λενε πρεπει να κλεισω ραντεβου.

Πάρε τηλέφωνο στο τμήμα,πχ στον αξιωματικό υπηρεσίας και ρώτα.Απο ότι ξέρω δεν χρειάζεται πλέον ραντεβού.Αλλαξα διαβατήριο τον Ιούνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Πάρε τηλέφωνο στο τμήμα,πχ στον αξιωματικό υπηρεσίας και ρώτα.Απο ότι ξέρω δεν χρειάζεται πλέον ραντεβού.Αλλαξα διαβατήριο τον Ιούνη.

Στο τηλεφωνο του τμηματος μου ειπανε οτι δεν γνωριζουν για το τμημα διαβατηριων και να επικοινωνησω με το κεντρικο τμημα διαβατηριων οπου τα τηλεφωνα ειτε δεν απαντανε ποτε ειτε μου βγαζουν εκτος λειτουργιας.

Και γω πιστευω οτι δεν θελουν ραντεβου αφου δεν το λεει πουθενα αλλα μην την πατησω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, mccrush2006 said:

Καλησπέρα, 'οποιος γνωρίζει και μπορεί να βοηθήσει....

Θέλω να ανανεώσω το διαβατήριο μου στο τμημα Αιγαλέου Αττικης. Το πρόβλημα μου που δεν μπορω να βρω πουθενα πληροφορίες ειναι αν χρειάζεται ραντεβού η όχι.

Στην επισημη ιστοσελιδα δεν γραφει για ραντεβου, εχει μονο τα τηλεφωνα τα οποια ειτε ειναι αυτοματος τηλεφωνητης και ενημερωνει για ωρες λειτουργιας και εγγραφα ειτε λεει εκτος λειτουργιας. Στα email δεν απαντανε καν.

Επειδη θα πεταξω απο Γερμανια Ελλαδα για 5 μερες  μονο για αυτο, μην παω και μου λενε πρεπει να κλεισω ραντεβου.

Προχθές που πήγα για έκδοση νέου διαβατηρίου (λόγω λήξης του παλιού), πήγα χωρίς ραντεβού και εξυπηρετήθηκα σχεδόν αμέσως. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, Dinos1973 είπε

θα ήταν καλύτερα να σταματήσουμε να γράφουμε «ανανέωση διαβατηρίου» τα διαβατήρια δεν ανανεώνονται εκδίδονται καινούργια…

Αρχική έκδοση – ανανέωση – κλοπή/απώλεια (14 ετών και άνω): Συνολικό ποσό 84,40 ευρώ (κωδικός τύπου παραβόλου - 1862).

Μέσα από το site της αστυνομίας.

Επίσης δε χρειάζεται ραντεβού. Απλά να μάθεις ποιες ώρες λειτουργεί το τμήμα διαβατηριων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πλάκα πλάκα μου το έφαγε το κράτος το 84ευρω, έβγαλα διαβατήριο πριν 4 χρόνια και δεν το εχω χρησιμοποιήσει και θα ληξει σε λίγους μήνες :P

Εγω νομιζω είχα πάει με ραντεβού, αλλά ήταν επι covid μπορεί να φταίει αυτό

Επεξ/σία από Manefs23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Manefs23 είπε

Πλάκα πλάκα μου το έφαγε το κράτος το 84ευρω, έβγαλα διαβατήριο πριν 4 χρόνια και δεν το εχω χρησιμοποιήσει και θα ληξει σε λίγους μήνες :P

Εγω νομιζω είχα πάει με ραντεβού, αλλά ήταν επι covid μπορεί να φταίει αυτό

Τα ραντεβού τα ενεργοποίησαν λόγω κόβιντ,πριν δεν υπήρχαν .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, Dinos1973 said:

θα ήταν καλύτερα να σταματήσουμε να γράφουμε «ανανέωση διαβατηρίου» τα διαβατήρια δεν ανανεώνονται εκδίδονται καινούργια…

same thing.το αποτελεσμα ειναι το ιδιο. στο ιδιο σημειο θα πας το ιδιο πραγμα θα κανεις οπως και να το ονομασεις.

3 hours ago, Manefs23 said:

Πλάκα πλάκα μου το έφαγε το κράτος το 84ευρω, έβγαλα διαβατήριο πριν 4 χρόνια και δεν το εχω χρησιμοποιήσει και θα ληξει σε λίγους μήνες :P

Εγω νομιζω είχα πάει με ραντεβού, αλλά ήταν επι covid μπορεί να φταίει αυτό

πλεον ληγει σε 10 οποτε κατι ειναι και αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντωμεταξυ στην Ελληνικη πρεσβεια στο Αμβουργο ειχα παει ποιο παλια και μου ειχανε πει να κλεισω τηλεφωνικο ραντεβου αλλιως ετσι δεν δεχονται. Τωρα 2 μερες καλω τον αριθμο για ραντεβου που ειναι διαθεσιμος μονο 2 ωρες την ημερα και δεν σηκωνει κανεις το τηλεφωνο.

Οποτε παω 5 μερες Ελλαδα και ξεμπερδευω.

 

Απο οτι καταλαβαινω απο τα σχολια σας δεν χρειαζεται ραντεβου. Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 18/04/2024 at 11:25, mccrush2006 said:

Εντωμεταξυ στην Ελληνικη πρεσβεια στο Αμβουργο ειχα παει ποιο παλια και μου ειχανε πει να κλεισω τηλεφωνικο ραντεβου αλλιως ετσι δεν δεχονται. Τωρα 2 μερες καλω τον αριθμο για ραντεβου που ειναι διαθεσιμος μονο 2 ωρες την ημερα και δεν σηκωνει κανεις το τηλεφωνο.

 

που να ειναι και κατι αναγκη.κανα αλλο γενικο τηλεφωνο δεν εχουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, poulinos είπε

που να ειναι και κατι αναγκη.κανα αλλο γενικο τηλεφωνο δεν εχουν?

Στο γενικο απαντανε και απλα σου λενε να ξαναπροσπαθησεις σε αυτο για τα διαβατηρια. Στο τμημα ληξιαρχιου της πρεσβειας που ειχα κλεισει ραντεβου ποιο παλια κανενα προβλημα. Αλλα στο τμημα διαβατηριων ειναι απελπισια. Χωρις ραντεβου  δεν σε δεχονται, το τηλεφωνο των ραντεβου λεει εκτος λειτουργιας η απλα βαραει και δεν το σηκωνει κανεις και ασε που το τηλεφωνο αυτο ειναι μονο 2 ωρες τη μερα 4 μερες την βδομαδα. 2 μερες καλουσα ολο το διωρο μεχρι που απελπίστηκα.

2 ώρες πριν, Ukforthemoment είπε

Στο τμημα των διαβατηριων το τηλεφωνο πρεπει να το εχουν μονο για διακοσμηση....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, mccrush2006 said:

Στο γενικο απαντανε και απλα σου λενε να ξαναπροσπαθησεις σε αυτο για τα διαβατηρια. Στο τμημα ληξιαρχιου της πρεσβειας που ειχα κλεισει ραντεβου ποιο παλια κανενα προβλημα. Αλλα στο τμημα διαβατηριων ειναι απελπισια. Χωρις ραντεβου  δεν σε δεχονται, το τηλεφωνο των ραντεβου λεει εκτος λειτουργιας η απλα βαραει και δεν το σηκωνει κανεις και ασε που το τηλεφωνο αυτο ειναι μονο 2 ωρες τη μερα 4 μερες την βδομαδα. 2 μερες καλουσα ολο το διωρο μεχρι που απελπίστηκα.

Στο τμημα των διαβατηριων το τηλεφωνο πρεπει να το εχουν μονο για διακοσμηση....

 

ξεφτιλα τελειως.μου θυμιζει οταν ηταν να παω ρωσσια και ηθελα να κλεισω ραντεβου για την visa και δεν εδειχνε τιποτα διαθεσιμο.ηταν σαν να σου λενε πηγαινε στο γραφειο που συνεργαζομαστε για να πληρωσεις και να βγαλεις.και εννοειται ειχα παει απο εκει και χωρις ραντεβου δεν δεχονταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...