Προς το περιεχόμενο

Αυτοκόλλητο Κτεο


b00mb00m

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 minutes ago, great said:

μα η ερωτηση ειναι υπάρχει? δηλαδη σαν να λεμε οτι ενω εχω την ταυτοτητα στο wallet και το διπλωμα θα πεσω σε καποιον που θα το ζητησει χειροπιαστα. Αυτο και αν δεν παιζει.

Οποτε εχεις οντως υποχρεωση βασει νομου να το εχεις σε χαρτί τυπωμενο, προσεχε τι γραφω, τυπωμενο. Γιατι τετοια γραφει οταν πας να δεις τα τελη σου. Απο το να το εχεις στο κινητο ή οπως και να εχει ειναι αχρηστο γιατι θα το δει στο συστημα.

Δεν ισχύουν τα ίδια για όλα, το δίπλωμα πχ μπορείς να το έχεις στο wallet, το αποδεικτικό των τελών όμως είναι υποχρεωτικό να το έχεις τυπωμένο σε χαρτί. Σωστό ή λάθος, έτσι προβλέπεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Joshua21 said:

μως είναι υποχρεωτικό να το έχεις τυπωμένο σε χαρτί. Σωστό ή λάθος, έτσι προβλέπεται.

συγγνωμη αλλα καταλαβαινουμε ολοι ποσο βλακωδες ειναι αυτό ετσι. Μπορεις να δωσεις τον νομο που λεει οτι πρεπει να το εχεις τυπωμενο? το πως "προβλέπεται" δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, great said:

συγγνωμη αλλα καταλαβαινουμε ολοι ποσο βλακωδες ειναι αυτό ετσι. Μπορεις να δωσεις τον νομο που λεει οτι πρεπει να το εχεις τυπωμενο? το πως "προβλέπεται" δηλαδη.

Είπα ότι έτσι προβλέπεται, και όχι ότι είναι λογικό ή έξυπνο. Και όχι, δεν ξέρω καν ποιος είναι αυτός ο νόμος, σε διάφορα άρθρα έχω διαβάσει πως είναι υποχρεωτικό να κουβαλάς μαζί εκτυπωμένο το ειδοποιητήριο μαζί με την απόδειξη πληρωμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 minutes ago, Joshua21 said:

Είπα ότι έτσι προβλέπεται, και όχι ότι είναι λογικό ή έξυπνο. Και όχι, δεν ξέρω καν ποιος είναι αυτός ο νόμος, σε διάφορα άρθρα έχω διαβάσει πως είναι υποχρεωτικό να κουβαλάς μαζί εκτυπωμένο το ειδοποιητήριο μαζί με την απόδειξη πληρωμής.

τα "αρθρα" και οτι ακουμε ειδικα σε κατι τετοια πανε σφαιρα. Δεν στην λεω και εγω ετσι εχω διαβασει και ετσι "ξερω" αλλα επειδη ειναι παντελως παραλογο και παντελώ βλακώδες προσπαθω να το διασταυρώσω με κάτι. Οποτε εαν καποιος ξερει περα απο τι εκανε copypaste Ολα τα blogs το ίδιο κειμενο ας το γράψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, great said:

τα "αρθρα" και οτι ακουμε ειδικα σε κατι τετοια πανε σφαιρα. Δεν στην λεω και εγω ετσι εχω διαβασει και ετσι "ξερω" αλλα επειδη ειναι παντελως παραλογο και παντελώ βλακώδες προσπαθω να το διασταυρώσω με κάτι. Οποτε εαν καποιος ξερει περα απο τι εκανε copypaste Ολα τα blogs το ίδιο κειμενο ας το γράψει.

Καλώς ή κακώς το εάν κάτι μας φαίνεται παράλογο και βλακώδες δεν κάνει καμία διαφορά στο τι πραγματικά ισχύει.

Εγώ προσωπικά εδώ και χρόνια, παρόλο που δεν μου έχουν ζητηθεί ποτέ, τα εκτυπώνω και τα βάζω μέσα στο ντουλάπι για να είμαι ήσυχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...