Προς το περιεχόμενο

QWERTEE T-Shirts 4-7-9€ στα 6 δωρεάν μεταφορικά


NSR00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι στάμπες καλές είναι δεν παθαίνουν τίποτα,τα μπλουζάκια όμως,που είναι μαύρα συνήθως,με το καιρό ξεθωριάζουν.

Φτηνά είναι βέβαια δεν έχω παράπονο για αυτό και έχω πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αγχος ειναι αυτο με το ποτε θα ερθει, καπου μια εβδομαδα και κατι ψιλα. Αλλα αυτο δεν λεει απολυτος τιποτα γιατι δεν μενουμε ολοι στο ιδιο σημειο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, safridia είπε

Τι αγχος ειναι αυτο με το ποτε θα ερθει, καπου μια εβδομαδα και κατι ψιλα. Αλλα αυτο δεν λεει απολυτος τιποτα γιατι δεν μενουμε ολοι στο ιδιο σημειο.
 

Πες μου οτι δεν μενεις σε μεγαλη πολυκατοικια, χωρις να μου το πεις. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα feedback απο εμενα γενικοτερα περι qwertee... Δεν ειχα παραγγειλει παλι μπλουζακια απο αυτους. Ενεδωσα μια φορα στον πειρασμο (γενικα αποφευγω οσο μπορω ιντερνετικες αγορες ρουχων/υποδηματων, εδω και σε μαγαζια που παω δοκιμαζω 5-6 που μου αρεσουν και καταληγω να παιρνω 1-2 λογω του πώς πεφτουν πανω μου).

Στις 18/4/2024 στις 9:23 ΜΜ, Getta Robo είπε

Τα μπλουζακια ειναι Gildan, τα "βαρια".

Απο μεγεθη ειναι 1:1 σωστα, με υπονοια χαλαρου. Οχι στενες, οχι σεντονια. Το τονιζω το τελευταιο γιατι παλια αγοραζες L και πρακτικα ηταν XXL.

Στις 19/4/2024 στις 12:11 ΠΜ, runner69 είπε

οπωσδηποτε 1 νουμερο πανω απο αυτο που υπολογιζεις.

Δε ξερω τι ισχυει για μικρα μεγεθη, εγω που συνηθως σε μπλουζακια παιρνω XXL, διαβαζοντας το σχολιο του δρομεα μπηκα σε σκεψεις.... πηρα μια μεζουρα και 2-3 μπλουζακια μου, πηρα και τον οδηγο μεγεθους της ιστοσελιδας (εδω στο σπόιλερ) και αρχισα να μετραω...

Spoiler

Screenshot2024-04-20at10-55-03LimitedEditionCheapDailyTShirts.png.e20e1519aeb289f230c969573d227e1a.png

Στο Α διαπιστωσα οτι ειχα μπλουζα στα 66-67εκ που μου ηταν σχετικα στενή, είχα βεβαια στα 67 ακομα μία που μου ηταν καλη, αλλά χωρις να ειναι "αερατη" (ισα-ισα "καλη" δηλαδη) και ειχα και στα 71εκ ακομα μία (δηθεν XXL δηλαδη παντα) που επισης μου ειναι καλη και ανετη αλλά σε καμία περιπτωση "σεντονι" που λενε καποιοι (εγω τις λεω "τσουβαλι")..

Στο Β αυτες που εχω και μου αρεσουν ειναι εκει στα 80 εκατοστα χοντρικα. Υπο αυτη την εννοια η επιλογη δυσκολεψε, γιατι ενδεχομενως οι XXL να μου ηταν στενες, αλλά τα 85εκ του XXXL στο υψος φοβηθηκα οτι θα ηταν τεραστιες.

Στο δια ταυτα: Πηρα XXXL. Στο Α (φαρδος) τις μετρησα και ειναι ακριβως οσο λενε, 71 εκατοστα. Στο μηκος δεν ειναι με τιποτα 85. Οριακα να ειναι 81, δηλαδη λιγοτερο και απο ο,τι λενε για τις XXL. Πηρα 6, δυο απο αυτες ισως ειναι μισο ποντο πιο στενες, ανεπαισθητη διαφορά. Εκει που ειδα διαφορα είναι οτι σε 2 απο αυτες ο λαιμος ηταν οριακα να μην σφιγγει, στις αλλες ηταν λιγο πιο ανετος.

Aποτελεσμα;

Δυστυχως μπλουζες - τσουβαλια! Τα 71εκ αυτων των t-shirt (οπως ειπωθηκε ειναι "Gildan" και κατω απο αυτο γραφουν "Softstyle", αλλά ναι, ειναι σχετικα χοντρες/βαριες) ειναι με καποιο τροπο πολυ διαφορετικα απο τα 71εκ της μπλουζας που ειπα οτι εχω και μου αρεσει γιατι κυκλοφοραει και λιγος αερας, δηλαδη πιστευω οτι το λιγοτερο "αερατες" θα ηταν και οι XXL, πιθανοτατα, αν οντως εχουν μονο 5 εκατοστα διαφορά, παλι μεγαλες θα ειναι.

Οσο για το υψος τους δε μπορω να πω πολλα, τσουβαλια ειναι, κατεβαινουν αρκετα χαμηλα, αλλά πιθανοτατα αυτο οφειλεται και στο υπερβολικο φαρδος που στο πλάι γυριζει προς τα κατω και προσθετει τελικα ουσιαστικα υψος.

Επισης το σχεδιο τους ειναι τετοιο, που προς τα κατω (μεση-γοφους δηλαδη) η μπλουζα αρχιζει και "ανοιγει" (μεγαλωνει το φαρδος της κι αλλο δηλαδη), δεν κατεβαινει "ευθεια" προς τα κατω. Το ανοιγμα της μπλουζας ειναι καπου 4-5 εκατοστα πιο φαρδυ απο το "Α", πιθανοτατα σε μικρα νουμερα εχει νοημα κατι τετοιο, αλλά οταν ειναι ηδη τετοιο τερας η μπλουζα... 

Γενικα θα ελεγα οτι σε οποιον παιζει αλλού σε XL-XXL να μην παρει "1 νουμερο μεγαλυτερο" απο ο,τι υπολογιζει αλλά στη χειροτερη το ιδιο νουμερο. Δεν μπορω να καταλαβω πώς γινεται +4 εκατοστα να γινονται απο "οριακα καλά εως ελαφρως στενά" στο να γινουν "τσουβάλια" (πόσο μαλλον οταν η διαφορα "καλο/ανετο" με "τσουβαλι" εντοπιζεται ακριβως στα ιδια εκατοστα φαρδους!). Ελεγα αρχικα να εβαζα και μισες-μισες στην παραγγελια, τελικα τις εκανα ολες XXL... μουτζα εφαγα!

Κριμα, ταλαιπωρια τωρα για τιποτα, αν καταφερω να βγαλω ακρη δηλαδη γενικα...

Στις 19/4/2024 στις 10:09 ΜΜ, GeeJay είπε

Στους όρους που είχα δει refund δίνουν σαν credits για αγορά αν κατάλαβα καλά. 

Ειναι ευκολο μια βοηθεια πώς γινεται η επιστροφη; Δεν εχω λογαριασμο, παρηγγειλα ως guest και δεν βρισκω με πρωτη ματια κατι στο site σχετικο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, giorginho είπε

Ενα feedback απο εμενα γενικοτερα περι qwertee... Δεν ειχα παραγγειλει παλι μπλουζακια απο αυτους. Ενεδωσα μια φορα στον πειρασμο (γενικα αποφευγω οσο μπορω ιντερνετικες αγορες ρουχων/υποδηματων, εδω και σε μαγαζια που παω δοκιμαζω 5-6 που μου αρεσουν και καταληγω να παιρνω 1-2 λογω του πώς πεφτουν πανω μου).

Δε ξερω τι ισχυει για μικρα μεγεθη, εγω που συνηθως σε μπλουζακια παιρνω XXL, διαβαζοντας το σχολιο του δρομεα μπηκα σε σκεψεις.... πηρα μια μεζουρα και 2-3 μπλουζακια μου, πηρα και τον οδηγο μεγεθους της ιστοσελιδας (εδω στο σπόιλερ) και αρχισα να μετραω...

  Απόκρυψη περιεχομένων

Screenshot2024-04-20at10-55-03LimitedEditionCheapDailyTShirts.png.e20e1519aeb289f230c969573d227e1a.png

Στο Α διαπιστωσα οτι ειχα μπλουζα στα 66-67εκ που μου ηταν σχετικα στενή, είχα βεβαια στα 67 ακομα μία που μου ηταν καλη, αλλά χωρις να ειναι "αερατη" (ισα-ισα "καλη" δηλαδη) και ειχα και στα 71εκ ακομα μία (δηθεν XXL δηλαδη παντα) που επισης μου ειναι καλη και ανετη αλλά σε καμία περιπτωση "σεντονι" που λενε καποιοι (εγω τις λεω "τσουβαλι")..

Στο Β αυτες που εχω και μου αρεσουν ειναι εκει στα 80 εκατοστα χοντρικα. Υπο αυτη την εννοια η επιλογη δυσκολεψε, γιατι ενδεχομενως οι XXL να μου ηταν στενες, αλλά τα 85εκ του XXXL στο υψος φοβηθηκα οτι θα ηταν τεραστιες.

Στο δια ταυτα: Πηρα XXXL. Στο Α (φαρδος) τις μετρησα και ειναι ακριβως οσο λενε, 71 εκατοστα. Στο μηκος δεν ειναι με τιποτα 85. Οριακα να ειναι 81, δηλαδη λιγοτερο και απο ο,τι λενε για τις XXL. Πηρα 6, δυο απο αυτες ισως ειναι μισο ποντο πιο στενες, ανεπαισθητη διαφορά. Εκει που ειδα διαφορα είναι οτι σε 2 απο αυτες ο λαιμος ηταν οριακα να μην σφιγγει, στις αλλες ηταν λιγο πιο ανετος.

Aποτελεσμα;

Δυστυχως μπλουζες - τσουβαλια! Τα 71εκ αυτων των t-shirt (οπως ειπωθηκε ειναι "Gildan" και κατω απο αυτο γραφουν "Softstyle", αλλά ναι, ειναι σχετικα χοντρες/βαριες) ειναι με καποιο τροπο πολυ διαφορετικα απο τα 71εκ της μπλουζας που ειπα οτι εχω και μου αρεσει γιατι κυκλοφοραει και λιγος αερας, δηλαδη πιστευω οτι το λιγοτερο "αερατες" θα ηταν και οι XXL, πιθανοτατα, αν οντως εχουν μονο 5 εκατοστα διαφορά, παλι μεγαλες θα ειναι.

Οσο για το υψος τους δε μπορω να πω πολλα, τσουβαλια ειναι, κατεβαινουν αρκετα χαμηλα, αλλά πιθανοτατα αυτο οφειλεται και στο υπερβολικο φαρδος που στο πλάι γυριζει προς τα κατω και προσθετει τελικα ουσιαστικα υψος.

Επισης το σχεδιο τους ειναι τετοιο, που προς τα κατω (μεση-γοφους δηλαδη) η μπλουζα αρχιζει και "ανοιγει" (μεγαλωνει το φαρδος της κι αλλο δηλαδη), δεν κατεβαινει "ευθεια" προς τα κατω. Το ανοιγμα της μπλουζας ειναι καπου 4-5 εκατοστα πιο φαρδυ απο το "Α", πιθανοτατα σε μικρα νουμερα εχει νοημα κατι τετοιο, αλλά οταν ειναι ηδη τετοιο τερας η μπλουζα... 

Γενικα θα ελεγα οτι σε οποιον παιζει αλλού σε XL-XXL να μην παρει "1 νουμερο μεγαλυτερο" απο ο,τι υπολογιζει αλλά στη χειροτερη το ιδιο νουμερο. Δεν μπορω να καταλαβω πώς γινεται +4 εκατοστα να γινονται απο "οριακα καλά εως ελαφρως στενά" στο να γινουν "τσουβάλια" (πόσο μαλλον οταν η διαφορα "καλο/ανετο" με "τσουβαλι" εντοπιζεται ακριβως στα ιδια εκατοστα φαρδους!). Ελεγα αρχικα να εβαζα και μισες-μισες στην παραγγελια, τελικα τις εκανα ολες XXL... μουτζα εφαγα!

Κριμα, ταλαιπωρια τωρα για τιποτα, αν καταφερω να βγαλω ακρη δηλαδη γενικα...

Ειναι ευκολο μια βοηθεια πώς γινεται η επιστροφη; Δεν εχω λογαριασμο, παρηγγειλα ως guest και δεν βρισκω με πρωτη ματια κατι στο site σχετικο...

Τελικα εννοουσες οτι θα σου ηταν καλυτερα τα XXL αντι για τα XXXL αναφορικά με το μήκος τους; Γιατι απο τη συνεχεια της αναλυσης σου καταλαβα οτι το μηκος τους ηταν μικρο αλλα στο τελος στο συμπερασμα το μετανιωσες.

BTW το σχολιο μου για το 1 νουμερο πανω ηταν σε ερωτηση πανω στα γυναικεια νουμερα. Μαλλον το θεωρησες συνολικα αλλα δεν νομιζω οτι ισχυει και στα αντρικα. Ειναι κατα περιπτωση αν εισαι στα ορια ή οχι ενος μεγεθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@runner69όχι και στο μήκος είναι σεντόνια, απλώς είπα ότι δεν μπορώ να πω κατηγορηματικα κατά πόσο πολύ ξεπερνάνε το θεωρητικά σωστό μήκος, καθώς το τεράστιο φσρδος τους τους προσδίδει ακόμα περισσότερο μήκος "πέφτοντας" (είναι όμως σίγουρο, ότι ακόμα και τα XXL αν όντως έχουν μόνο 2εκ μικρότερο μήκος, όσο κι αν μειώνεται το φάρδος τους πάλι πολύ μακριά θα είναι  δηλαδή από το 1,83 που είμαι εγώ θα έλεγα καλύπτουν άνετα ύψος 1,90, αλλά επειδή ούτε τόσο ύψος κατέχω, μην το πάρετε ως εγγύηση, απλή εκτίμηση).

Δεν πειράζει ρε συ, δεν ήθελα να σε κατηγορήσω προσωπικά για κάτι, προφανώς θεώρησα εσφαλμένα ότι θα ίσχυε για όλα αυτό που έγραψες, αλλά ίσως να ισχύει και για τα γυναικεία τελικά αυτό που αναφέρω εγώ, ή όπως είπα, ίσως να αφορά τα μεγαλύτερα από τα μεγέθη που διαθέτουν αυτό που διαπίστωσα και όχι τα μικρότερα, δε ξέρω, ξέρω τι μου έλαχε με αυτά που πήρα. 

Το αν είμαι στα όρια εξαρτάται πάντα από το ίδιο το ρούχο. Έχω πάρει Τ από Κινέζο που μου κάνει τέλεια εφαρμογή και στην ετικέτα γράφει 5XL! Τρέχα γύρευε. Γι αυτό δεν παίρνω σχεδόν ποτέ online τέτοια πράγματα (εκτός αν ξέρω 100% τη μάρκα ή παίρνω κάτι που έχω ξαναπάρει ακριβώς το ίδιο). 

Επεξ/σία από giorginho
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giorginho ναι ναι καταλαβαίνω ;) ,  δεν θεώρησα ότι το είπες προσβλητικά , αλλά ότι θα σε επηρέασε στην απόφαση του μεγέθους. 

 

Σχετικά με τα γυναικεία νούμερα την έχουμε πατήσει καθώς είχαμε ελέγξει τις διαστάσεις και έτσι πήραμε τα small αλλά ήταν παιδικά και αναγκαστικάμε να πάρουμε και τα medium. Δεν έτυχε να το ψάξω με επιστροφές τότε.

 

Σχετικά με τα αντρικά που παίρνω large και καλά το μήκος πρέπει να είναι 77cm. Αλλα μου έρχονται στα 77, αλλά στα 74 κλπ. Σήμερα που μέτρησα 2 πλυμένα αρκετές φορές το ένα έχει φτάσει 72cm και το άλλο 70! Κοινώς έγινε κοντό πλέον για large. Αλλά το xl θα μου είναι πολύ φαρδύ.

Γενικά πιστεύω έχουν χαλάσει τα qwertee. Αυτά που είχα πάρει πριν 3-4 χρόνια μάρκας Gildan αλλά διαφορετικη ποιότητα , δεν έμπαιναν. Ελάχιστα είχαν μπει. Τα τελευταία 1-2 χρόνια δεν έχω πάρει κάποιο που να μην έχει μπει (έχουν πλέον τις γκρι ετικέτες αντί για την παλιά άσπρη στην μάρκα).

Προσωπικά έκανα άλλη μια παραγγελία τώρα αλλά αν αποδειχτεί παρόμοια με τα τελευταία, δύσκολα θα τους ξαναπροτιμησω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@giorginhoαυτο ειχα παθει επισης. Ηταν οι μπλουζες σαν καραβοπανα, δεν μπορεσα να τις φορεσω για κανενα λογο.

Συμφωνοι πως υπαρχουν πολλοι ανθρωποι με διαφορετικο σωματοτυπο, αλλα απο οσες μπλουζες εχω παρει εγω και δικοι μου, ολοι εχουμε τις ιδιες εντυπωσεις.

@runner69παντα βαζω τις φανελες και μπλουζες μου σε παγωμενο νερο για ωρες πριν τις πλυνω και δεν μαζευουν. Ως τωρα με αρκετες πλυσεις οι Gildan απο το qweree επισης δεν επαθαν κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Dantε said:

Αυτες πως παραδιδονται εδω;

ΕΛΤΑ την τελευταια φορα που παρειγγειλα, με χαρτακι συστημενες και πηγα να παραλαβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...