Προς το περιεχόμενο

opel astra g προβλημα χιλιομετρητη


blackhill66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξαφνικ α εσβησε και δεν δειχνει συνολικα χιλιομετρα ουτε τα km μικρων αποστασεων,ολα τα αλλα οργανα ΟΛΑ δουλευουν κανονικα

καμμια ιδεα? τα κιτρινα δεν δουλευουν ,ενδεικτικη φωτο για καταλαβετε ποια εννοω,ευχαριστω

 

 

419PbZk8ojL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, blackhill66 είπε

ξαφνικ α εσβησε και δεν δειχνει συνολικα χιλιομετρα ουτε τα km μικρων αποστασεων,ολα τα αλλα οργανα ΟΛΑ δουλευουν κανονικα

καμμια ιδεα? τα κιτρινα δεν δουλευουν ,ενδεικτικη φωτο για καταλαβετε ποια εννοω,ευχαριστω

 

 

419PbZk8ojL._AC_UF894,1000_QL80_.jpg

Λάμπα κάηκε .

Ίδιο θέμα σε Corsa C πριν κάνενα μήνα . 

Ρίξε με ένα φακό φως , να δεις ότι φαίνεται άχνα .

Λάμπα Led που παίρνει δε βρήκα πουθενά έχει καταργηθεί . Πήγα με το δείγμα και πήρα . Τις άλλαξα όλες ωστόσο και του μερικού χιλιομετρητή και του υπόλοιπου καντράν . 40 λεπτά διαδικασία και 5 € οι λάμπες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, blackhill66 είπε

καταρχαν σε ευχαριστω Μελετη ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙς ΠΩς ΑΛΛΑΖΟΥΝ?ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΤΡΑΝ?

Ναι βγαίνει όλο το καντράν και είναι βιδωτες από πίσω . Άλλαξε τες όλες αφού θα λυθεί.

1,5W B8,4 εμένα τέτοια έπαιρνε το κοντέρ στο Corsa C . Ίδια θα φοράνε πολύ πιθανόν . 0,8€-1,5€ /ΤΜΧ τις βρίσκεις . Σε κατάστημα με ηλεκτρολογικά αμαξιών θα βρεις .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, meletis_m είπε

Ναι βγαίνει όλο το καντράν και είναι βιδωτες από πίσω . Άλλαξε τες όλες αφού θα λυθεί.

1,5W B8,4 εμένα τέτοια έπαιρνε το κοντέρ στο Corsa C . Ίδια θα φοράνε πολύ πιθανόν . 0,8€-1,5€ /ΤΜΧ τις βρίσκεις . Σε κατάστημα με ηλεκτρολογικά αμαξιών θα βρεις .

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ

 

 3 λαμπες ειχε το δικο σου κατραν? ολες ιδιου τυπου ητανε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω και γω ένα παρόμοιο θέμα , μια δεν φαίνονται μια φαίνονται δηλαδή αναβοσβήνουν και πέρα απο αυτό η βελόνα που δείχνει τα χιλιόμετρα άλλες φορές ξεκινάει από 80 άλλες μένει καρφωμένη στα 200! Λέτε να έχω θέμα με το κτέο ; πόσα ζητάνε συνήθως για τέτοια πράματα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, blackhill66 είπε

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΙΝΤΕΟ

 

 3 λαμπες ειχε το δικο σου κατραν? ολες ιδιου τυπου ητανε?

Εάν θυμάμαι 5 είχε . Παρόμοιο βίντεο ακολούθησα απλώς μου πήρε κάτι παραπάνω το λύσιμο . 

1 ώρα πριν, NobodyRankXV είπε

Έχω και γω ένα παρόμοιο θέμα , μια δεν φαίνονται μια φαίνονται δηλαδή αναβοσβήνουν και πέρα απο αυτό η βελόνα που δείχνει τα χιλιόμετρα άλλες φορές ξεκινάει από 80 άλλες μένει καρφωμένη στα 200! Λέτε να έχω θέμα με το κτέο ; πόσα ζητάνε συνήθως για τέτοια πράματα ;

Μάλλον θέλει να το δει μαγαζί με επισκευές κοντέρ . Τα συνολικά χιλιόμετρα συνεχίζει να τα γράφει ;

Εκτός και είναι θέμα αισθητήρα. Αναλόγως από παίρνει εντολή (abs , εκκεντροφόρου, στροφαλου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/4/2024 στις 2:48 ΜΜ, meletis_m είπε

 Τα συνολικά χιλιόμετρα συνεχίζει να τα γράφει ;

με φακο τα βλεπω αχνα και γραφει κανονικα τα χιλιομετρα οπως ειπες λαμπα μαλλον θελει

Στις 19/4/2024 στις 2:48 ΜΜ, meletis_m είπε

Εάν θυμάμαι 5 είχε

θυμασαι αν και οι 5 ηταν ιδιου τυπου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, blackhill66 είπε

με φακο τα βλεπω αχνα και γραφει κανονικα τα χιλιομετρα οπως ειπες λαμπα μαλλον θελει

θυμασαι αν και οι 5 ηταν ιδιου τυπου?

Ναι όλες ίδιου τύπου ήταν 

Άλλαξε τες όλες αφού θα ανοιχτεί και λόγω ηλικίας .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...