Προς το περιεχόμενο

converter από png to pdf?


kyriakh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κανένα καλό ευκολο (έχω να μετατρέψω 109 αρχεία...φφφφφ....) Ουσιαστικά θέλω να μετατρέψω δύο  τύπους:

PNG κ JPG

11 λεπτά πριν, kyriakh είπε

κανένα καλό ευκολο (έχω να μετατρέψω 109 αρχεία...φφφφφ....) Ουσιαστικά θέλω να μετατρέψω δύο  τύπους:

PNG κ JPG

και IMG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, kyriakh είπε

κανένα καλό ευκολο (έχω να μετατρέψω 109 αρχεία...φφφφφ....) Ουσιαστικά θέλω να μετατρέψω δύο  τύπους:

PNG κ JPG

και IMG

Από εικόνα  σε PDF σαν κανονικό κείμενο γι αεπεξεργασία μετά ή δεν σε νοιάζει κάτι τέτοιο ;;;

Ένας γρήγορος τρόπος είναι να χρησιμοποιήσεις τον εικονικό εκτυπωτή Microsoft to pdf που υπάρχει στα Windows.
Ουσιαστικά «εκτυπώνεις» την εικόνα σε ένα νέο αρχείο το οποίο είναι πλέον pdf ΑΛΛΑ αν η αρχική είναι κείμενο δεν μπορείς μετά να κάνεις αλλαγές ή προσθήκες.

Επεξ/σία από dpolal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει να σημειωθεί πως αν είσαι σε Linux είναι απίστευτα εύκολο. Απλά ανοίγεις ένα terminal στο directory που έχεις τα αρχεία και χρησιμοποιείς την εντολή convert από του πακέτου imagemagick.

convert *.png image.pdf

Το imagemagick είναι διαθέσιμο και για Windows. Δεν είμαι όμως σίγουρος πώς μπορείς να το τρέξεις από το τερματικό καθώς έχω να αγγίξω Windows χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...