Προς το περιεχόμενο

MB για ryzen 3600


alxnt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, alxnt είπε

Μη μου βάζεις πρίζες. 

Το χω σκεφτεί αλλά ούτε θέλω να μπω σε παραπάνω έξοδα ούτε να ξηλώνω mb. Παιχνίδια δεν πολυπαιζω λόγω χρόνου οπότε αν το έκανα θα το έκανα μόνο για το nvme(που δεν έχω ακόμα). 

Αν βάλεις gpu με 16 lanes pcie 4 τότε δεν θα έχεις απώλεια απόδοσης επειδή την κουμπωσες σε b450. Επίσης ένας nvme pcie 3 δεν έχει χειροπιαστή διαφορά από εναν pcie 4 για τον μέσο χρήστη. 

Αν πας σε καλή b550 θα έχεις δεύτερο nvme , πιθανότατα θα μπορεί να υποστηρίξει πιο γρήγορες μνήμες από μια b450 και μελλοντικά θα σηκώνει πιο άνετα έναν x3d cpu. Τα vrm της b450 που έχεις είναι καλά για τον 5700x και υπάρχει έκδοση bios που τον υποστηρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alxnt είπε

να πάρω μια κάρτα ήχου της προκοπής.

Μια soundblaster X AE-plus των 150Ε δινει πολλες λειτουργιες και ποιοτικοτερο ηχο (εξαρταται βεβαια και απο τα ηχεια που θα συνδιαστουν) απο μια ενσωματομενη ακομα και ακριβων μητρικων. Τωρα για ηχο  μεσαιας κλασης στερεοφωνικου, χριαζεται ενισχυτης με δικο του dac, κανα 500αρικο κι αλλα τοσα για ενα ζευγαρι ηχεια της προκοπης. Δλδ ενα 800ρι + που ειναι σεβαστοτατο ποσον. Αν παμε σε 2.1 η περισσοτερα καναλια ηχου, το χερι μπαινει βαθυτερα στην τσεπη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...