Προς το περιεχόμενο

Αγορά κινητού έως 400 €


boksic_9

Προτεινόμενες αναρτήσεις

46 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

 

Ειχα χιαομι και ξερω. Τι να τα κανεις ομως τα καλα χαρακτηριστικα οταν εχεις το πιο βαρυ λογισμικο σε ολο το αντροιντ και κανει το κινητο να ειναι αλλου;

Ειπαμε,πρωτα απ ολα ειναι ΕΜΕΙΣ τι ζηταμε και τι προτιμησεις εχουμε.

διαλεξε μια απο τις αποψεις ομως... μην τα λεμε ολα και οτι πιασει

 

επισης εχω δοκιμασει λιγο πολυ ολες τις μαρκες, δεν ειδα μεγαλες διαφορες, θεμα συνηθειας ηταν παντα

συζητησεις για βαρυ λειτουργικο που εχει γινει καραμελα τωρα τελευταια χωρις να ξερουμε αυτο το *βαρυ* τι σημαινει  δεν θα ανοιξω

 

και δεν παιζει το *αποψη σου*

δεν ειναι αποψη μου οτι εχει μετριο επεξεργαστη ή μετρια καμερα... δεδομενο ειναι, ειναι η καμερα της omnivision απο την σειρα OV50 μετα ακολουθει η σειρα OV56 καπακι η OV60 και μετα η OV64 που εχουν τα poco, το οποιο την κανει καμερα προηγουμενης γενιας και μαλιστα απο τις κακες σε συγκριση με κατι σονι ή σαμμυ

οριστε και συγκριτικο

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/motorola-edge-40,poco-f5-pro-global-12gb-256gb,poco-x6-pro-global-12gb-512gb,xiaomi-redmi-note-13-pro-plus-global-12gb-512gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Donalhioy είπε

διαλεξε μια απο τις αποψεις ομως... μην τα λεμε ολα και οτι πιασει

 

επισης εχω δοκιμασει λιγο πολυ ολες τις μαρκες, δεν ειδα μεγαλες διαφορες, θεμα συνηθειας ηταν παντα

συζητησεις για βαρυ λειτουργικο που εχει γινει καραμελα τωρα τελευταια χωρις να ξερουμε αυτο το *βαρυ* τι σημαινει  δεν θα ανοιξω

 

και δεν παιζει το *αποψη σου*

δεν ειναι αποψη μου οτι εχει μετριο επεξεργαστη ή μετρια καμερα... δεδομενο ειναι, ειναι η καμερα της omnivision απο την σειρα OV50 μετα ακολουθει η σειρα OV56 καπακι η OV60 και μετα η OV64 που εχουν τα poco, το οποιο την κανει καμερα προηγουμενης γενιας και μαλιστα απο τις κακες σε συγκριση με κατι σονι ή σαμμυ

οριστε και συγκριτικο

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/motorola-edge-40,poco-f5-pro-global-12gb-256gb,poco-x6-pro-global-12gb-512gb,xiaomi-redmi-note-13-pro-plus-global-12gb-512gb

Δεν ειναι καραμελα το λογισμικο της χιαομι.Ειναι η αληθεια ειτε αρεσει ειτε οχι.

Ανοιξε καμια αξιολογηση να διαβασεις και μη στεκεσαι σε συγκρισεις απο το kimovil που δεν ξερουμε τι ειναι.

Βαρυ λογισμικο κανει τα κινητα αργα χωρις να τα αφηνουν να δουλεψουν οπως πρεπει.Εαν η χιαομι εφτιαχνε ενα miui ελαφρυ θα επαιζε μπαλα χωρις αντιπαλο.

Και δεν μιλαω για διαφημισεις στα μενου και το always on display που μονο always δεν ειναι.

Να τα λεμε ολα.

Και απο τα λεγομενα σου,φαινεται οτι ή δεν εχεις δοκιμασει αλλο κινητο ή οτι εισαι κολλημενος με τα χιαομι.

Επεξ/σία από osfp1978
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, osfp1978 είπε

Δεν ειναι καραμελα το λογισμικο της χιαομι.Ειναι η αληθεια ειτε αρεσει ειτε οχι.

Ανοιξε καμια αξιολογηση να διαβασεις και μη στεκεσαι σε συγκρισεις απο το kimovil που δεν ξερουμε τι ειναι.

Βαρυ λογισμικο κανει τα κινητα αργα χωρις να τα αφηνουν να δουλεψουν οπως πρεπει.Εαν η χιαομι εφτιαχνε ενα miui ελαφρυ θα επαιζε μπαλα χωρις αντιπαλο.

Και δεν μιλαω για διαφημισεις στα μενου και το always on display που μονο always δεν ειναι.

Να τα λεμε ολα.

Και απο τα λεγομενα σου,φαινεται οτι ή δεν εχεις δοκιμασει αλλο κινητο ή οτι εισαι κολλημενος με τα χιαομι.

φυσικα και ειναι καραμελα απο την εποχη του γεματου κολληματα και διαφημισεις miui12, πριν 4-5 χρονια

στο κιμοβιλ συγκρινουμε hardware οχι σχολια

για σχολια υπαρχουν φορουμ με κατοχους, τα οποια και εχω διαβασει

οσο αναφορα το *βαρυ* σε ποια ακριβως προγραμματα αναφερεσαι? ποια ειναι αυτα τα παραπανω "αχρηστα προγραμματα" που οι εξυπνοι της Lenovo εβγαλαν απο το μοτο

ποια ειναι τα "παραπανω" app που εχει απο το pure andoid ?

το HyperOS δεν εχει διαφημισεις

τα εχω πιασει ολα..  συνηθεια ειναι, καποια μπορει να σε βολεψουν περισσοτερο απο τα αλλα, το εχουμε κανει μεσανατολιτικο το ζητημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Donalhioy είπε

φυσικα και ειναι καραμελα απο την εποχη του γεματου κολληματα και διαφημισεις miui12, πριν 4-5 χρονια

στο κιμοβιλ συγκρινουμε hardware οχι σχολια

για σχολια υπαρχουν φορουμ με κατοχους, τα οποια και εχω διαβασει

οσο αναφορα το *βαρυ* σε ποια ακριβως προγραμματα αναφερεσαι? ποια ειναι αυτα τα παραπανω "αχρηστα προγραμματα" που οι εξυπνοι της Lenovo εβγαλαν απο το μοτο

ποια ειναι τα "παραπανω" app που εχει απο το pure andoid ?

το HyperOS δεν εχει διαφημισεις

τα εχω πιασει ολα..  συνηθεια ειναι, καποια μπορει να σε βολεψουν περισσοτερο απο τα αλλα, το εχουμε κανει μεσανατολιτικο το ζητημα

Μα και στα μετεπειτα miui υπαρχουν διαφημισεις οπως και στο hyperos εκτος και αν απενεργοποιηθουν απο τον χρηστη.Κατι που βεβαιως δεν απαιτειται σε αλλη συσκευη γιατι πολυ απλα δεν υπαρχουν by default.

Μοτορολα δεν εχω δουλεψει η αληθεια ειναι,αλλα ολοι λενε για το pure android που ερχεται εντελως γυμνο,σε σημειο που λειπουν και...βασικα πραγματα.Αυτο ομως κανουν τα Μοτορολα να δουλευουν αψογα.Παραδειγμα το edge30 neo με τον 695 και μια μπαταρια 4020 mah.Αυτα απο μονα τους κανουν το κινητο σφαιρα,δεδομενων βεβαια των δυνατοτητων του επεξεργαστη που σε αντιστοιχο xiaomi,οπως το Χ5 κοιμαται.

Το ζητημα δεν ειναι μεσανατολικο,το ζητημα ειναι σοβαρο και η χιαομι δεν το αλλαζει.Εαν το αλλαζε να εισαι σιγουρος οτι θα ηταν πρωτη με διαφορα.

Και να μιλησω και για την κοροιδια του always on;Πως γινεται να ειναι always και να υπαρχει μονο για 10 δευτερολεπτα;Κοροιδια σκετη.Για εμενα που δουλευω σε θορυβωδες περιβαλλον,μου ειναι απαραιτητο.Το realme 8 που εχω μου δινει την δυνατοτητα να το εχω παντα ανοιχτο οπως και να επιλεγω εγω τις ωρες που θα αναβει χωρις περιορισμους.

Ουτε εδω ιδρωνει το αυτι της χιαομι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...