Προς το περιεχόμενο

Συνδεσμολογίες - απορίες


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά καλησπέρα. Έχω vdsl 50αρα με τηλέφωνο από τον ΟΤΕ. Το συμβόλαιο μου έληξε και αποτα 34 ευρώ πήγε στα 40 ο λογαριασμός.

Επειδή πρόσφατα έσκαψαν για οπτικές ίνες και ο ΟΤΕ κ η ιναλαν μπροστά στο σπίτι μου ,είναι θέμα μερικών μηνών για να βάλω ίνες . 

Επειδή όμως λυσαω για τσχυτητα και κυρίως upload αγόρασα ένα 4g sim router πήρα μια μια κάρτα για ίντερνετ και από αύριο μεθαύριο θα συνδέσω αυτό.  Το οποίο θα κρατησω λίγους μήνες ώσπου να μου συνδέσουν την οπτική ίνα.

Η ερώτηση μου είναι πως προτείνετε να το κάνω ώστε να έχω κ τον αριθμό τηλέφωνο μου παράλληλα;

Να καταργήσω το ίντερνετ και να αφήσω μόνο την τηλεφωνία από τον ΟΤΕ και ίντερνετ ναχω μόνο απτό 4g router? Να καταργήσω τα πάντα Άπτον ΟΤΕ κ να έχω ίντερνετ αποτο 4g και να βάλω ip telephony από κάποιο πάροχο; (Δε ξέρω αν μπορώ να κρατήσω τον αριθμό μου ετσι)

 

Τι προτείνετε;

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φορητότητα το αριθμό σε έναν VoIP πάροχο. Οπότε αυτόματα θα γίνει διακοπή του DSL και θα έχεις την τηλεφωνία έως ότου κάνεις πάλι φορητότητα σε όποιον θέλεις με FTTH αργότερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 25/4/2024 στις 4:09 ΜΜ, Hamurabi είπε

telephony από κάποιο πάροχο; (Δε ξέρω αν μπορώ να κρατήσω τον αριθμό μου ετσι)

Καποιος ειχε αναφαιρει εδω την modulus. που το κανει αυτο. Εγω πηρα αριθμο δοκιμαστικα και ειναι μια χαρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους τους παρόχους (όσοι έχουν αδειοδοτημένο γεωγραφικό φάσμα αριθμοδότησης από την ΕΕΤΤ) ισχύει φορητότητα αριθμού ή έκδοση νέου τηλεφωνικού αριθμού. Είτε πρόκειται για VoIP παρόχους είτε για τους 3 παραδοσιακούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...