Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση κινητού ~ 250€


TikiTaka23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ψάχνω για ένα νέο κινητού για την μητέρα μου η οποία χρησιμοποιεί ένα Samsung A52S εδώ και κάτι χρόνια. Θα προτιμούσα κάτι σε Samsung πάλι για λόγους ευκολίας κάπου στα 250€ άντε και λίγο παραπάνω αν αξίζει... Δεν κοιτάω τιμές από μαγαζιά τύπου JMCtech, αφού θα ήθελα κάτι άμεσα. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιωσε το Α52s ? 3 χρονια εχει που βγηκε :) Κοντα στα 250 παιζουν το Α54 και το Α35. Αλλα δεν εχουν μεγαλες διαφορες απο το Α52s. Αντε λιγο στον επεξεργαστη και λιγο στην μπαταρια. Ολα τα αλλα ειναι λιγο πολυ τα ιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Titos301 είπε

A35 σε αυτα τα λεφτα, μολις βγηκε

Και είναι υποδεέστερο του A52S 😕 Είναι λίγο καλύτερο στην μπαταρία και στην selfie κάμερα αλλά δεν νομίζω να αξίζει να αλλάξει ο φίλος τηλέφωνο για τόσο μικρές διαφορές.

spacer.png

 

spacer.png

 

Επεξ/σία από micos000
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, micos000 είπε

Και είναι υποδεέστερο του A52S 😕 Είναι λίγο καλύτερο στην μπαταρία και στην selfie κάμερα αλλά δεν νομίζω να αξίζει να αλλάξει ο φίλος τηλέφωνο για τόσο μικρές διαφορές.

spacer.png

 

spacer.png

 

συμφωνω αλλα αφου θελει να αλλαξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρέ, κι εγώ συμφωνά στο "αφού θέλει να αλλάξει", δεν είναι εκεί το θέμα. Για την μητέρα του όμως το θέλει η οποία δεν θα καταλάβει απολύτως τίποτα (φαντάζομαι) από την αλλαγή, εκτός αν είναι σε άλλο χρώμα.

Εγώ προτείνω να μείνει όπως είναι, εκτός αν βαραίνουν τα πέντε 50άρικα στην τσέπη και πρέπει να φεύγουν, αλλά και σε αυτήν την περίπτωση θα μπορούσα να σκεφτώ 10άδες άλλες επιλογές για να ξοδευτούν τα λεφτά αυτά, πέρα από κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Το σκεφτόμουν και εγώ ότι δεν πολύ αξίζει η αναβάθμιση αλλά ήθελα να επιβεβαιωθω. Σε περίπτωση που ανέβουμε στα 300€ θα αξίζει κάτι η μπα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Α52s , οταν βγηκε εγινε best seller και αναρπαστο. Δεν ειναι ακομα η ωρα του να αλλαξει. Αυτα που ανεφερα , προσφερουν λιγο παραπανω μπαταρια και αντε πες και επεξεργαστη , που δεν ξερω αν οι exynos που εχουν πως συγκρινονται με τον snapdragon του Α52s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, micos000 είπε

Και είναι υποδεέστερο του A52S 😕 Είναι λίγο καλύτερο στην μπαταρία και στην selfie κάμερα αλλά δεν νομίζω να αξίζει να αλλάξει ο φίλος τηλέφωνο για τόσο μικρές διαφορές.

spacer.png

 

spacer.png

 

To A35 είναι αρκετά καλό ίσως εφάμιλλο του Α52s σίγουρα πολύ καλύτερη μπαταρία. Το A53 που λες όχι δεν αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, chios said:

To A35 είναι αρκετά καλό ίσως εφάμιλλο του Α52s σίγουρα πολύ καλύτερη μπαταρία. Το A53 που λες όχι δεν αξίζει.

Οταν βλεπω λινκς απο kimovil , crindge-αρω απειρα :) Το σκορ εκει ειναι απο ... αποψεις. Χιλιαδες φορες να δει καποιος συγκριτικο specs στο gsmarena και μετα να δει κανα review , παρα το kimovil :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 minutes ago, TikiTaka23 said:

Η έκδοση του Α35 με τα 8gb ram δεν αξίζει; 
 

Δες συγκριτικο εδω και βγαλε τα συμπερασματα σου. Στο μπατζετ που καθοριζεις , και στην μαρκα που καθοριζεις , δεν υπαρχει κατι που να αποτελει αναβαθμιση.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρέσουμε την μπαταρία που είναι αναβάθμιση σε σχέση με την άθλια του Α52s στα υπόλοιπα δεν θα δεις διαφορά, αν το θέλεις για αλλαγή αξίζει για τις αναβαθμίσεις που θα πάρει σε σχέση με το άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...