Προς το περιεχόμενο

Αναβάθμιση κινητού ~ 250€


TikiTaka23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, mphxths είπε

Οταν βλεπω λινκς απο kimovil , crindge-αρω απειρα :) Το σκορ εκει ειναι απο ... αποψεις. Χιλιαδες φορες να δει καποιος συγκριτικο specs στο gsmarena και μετα να δει κανα review , παρα το kimovil :) 

δεν ξερω αλλο site περαν του kimovil στο οποιο να αναγραφονται τοσα στοιχεια για την συσκευη, ουτε το gsm-arena δεν γραφει

δεν ξερω αν ασχοληθηκε ποτε κανεις με τις αξιολογησεις εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/4/2024 στις 10:36 ΜΜ, micos000 είπε

Εγώ πάντως λιγουρεύομαι αυτό για under 300 -> https://www.skroutz.gr/s/49425367/Honor-Magic6-Lite-5G-Dual-SIM-8GB-256GB-Prasino.html

Xiaomi redmi note 13 pro 5G με καλύτερα κάμερα και snapdragon 7s gen1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ είμαι σε αυτό το εύρος τιμής, βασικά μέχρι 200ε με το ζόρι και αυτό για να πάρω κάτι καλύτερο γιατί αρχικά  ημουν στα 100-150ε καθώς το παλιό μου redmi note 4 σταμάτησε να φορτίζει, πλακέτα είναι φόρτισης που την είχα αλλάξει πριν 1+ χρόνο αλλά πάλι χάλασε και δε βάζω αλλά λεφτά, σε παλιό τηλ..

Ειμαι μεταξύ xiaomi poco x6 8/256gb  στα 200ε, 220ε κάνει το redmi note 13 pro 8/256gb, ιδιο κινητό είναι με το poco x6 με καλύτερη κάμερα και το motorola g84 στα 170ε όλα από το jmc, αυτό που δεν μ αρέσει στο motorola σε σχέση με τα xiaomi είναι ο κατώτερος /παλιότερος επεξεργαστής snapdragon 695, η πιο αργη φόρτιση 33w  έναντι 67w και ότι το motorola δεν πρέπει να έχει gorilla glass αλλά κάποιο πιο απλό γυαλί, γενικά το ανθεκτικό γυαλί οθόνης είναι σημαντικό για μένα (θα βάλω και έξτρα tempered glass οποίο και να πάρω) ... Τα 12gb του motorola έναντι τα 8gb των xiaomi δεν να παίζουν κάποιο ρόλο, τα xiaomi έχουν σαφώς πιο υψηλό σκορ στο antutu, από την άλλη το motorola έχει ράδιο που τα άλλα δεν έχουν, είναι λίγο πιο ελαφρύ και έχει καθαρό android λειτουργικό 

Επεξ/σία από Miatakias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα επερνά το G84 αλλα όχι από το συγκεκριμένο κατάστημα, που θα κάνεις τουλάχιστον ένα μήνα να παραλάβεις αν θα παραλάβεις. Άσε που μπορεί η αντιπροσωπεία να μην το αναγνωρίζει για εγγύηση μίας και οι συγκεκριμένοι φέρνουν τις συσκευές εκτός Ευρώπης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Miatakias είπε

Εγώ είμαι σε αυτό το εύρος τιμής, βασικά μέχρι 200ε με το ζόρι και αυτό για να πάρω κάτι καλύτερο γιατί αρχικά  ημουν στα 100-150ε καθώς το παλιό μου redmi note 4 σταμάτησε να φορτίζει, πλακέτα είναι φόρτισης που την είχα αλλάξει πριν 1+ χρόνο αλλά πάλι χάλασε και δε βάζω αλλά λεφτά, σε παλιό τηλ..

Ειμαι μεταξύ xiaomi poco x6 8/256gb  στα 200ε, 220ε κάνει το redmi note 13 pro 8/256gb, ιδιο κινητό είναι με το poco x6 με καλύτερη κάμερα και το motorola g84 στα 170ε όλα από το jmc, αυτό που δεν μ αρέσει στο motorola σε σχέση με τα xiaomi είναι ο κατώτερος /παλιότερος επεξεργαστής snapdragon 695, η πιο αργη φόρτιση 33w  έναντι 67w και ότι το motorola δεν πρέπει να έχει gorilla glass αλλά κάποιο πιο απλό γυαλί, γενικά το ανθεκτικό γυαλί οθόνης είναι σημαντικό για μένα (θα βάλω και έξτρα tempered glass οποίο και να πάρω) ... Τα 12gb του motorola έναντι τα 8gb των xiaomi δεν να παίζουν κάποιο ρόλο, τα xiaomi έχουν σαφώς πιο υψηλό σκορ στο antutu, από την άλλη το motorola έχει ράδιο που τα άλλα δεν έχουν, είναι λίγο πιο ελαφρύ και έχει καθαρό android λειτουργικό 

Παντως επειδη ανάφερες Moto g84  υπαρχει και το Edge 30 που εχει καλύτερο επεξεργαστη και καλύτερες καμερες +  gorilla glass , αλλα μικροτερη μπαταρια και ειναι του 22 οποτε δεν ξερω αν θα παρει αλλη αναβάθμιση . https://www.bestprice.gr/item/2158471048/motorola-edge-30-5g-8gb-256gb.html?qid=9K0xwxZzejQ_14582&seq=2&qo=moto+edge+30&from=search 

Εχω το μικρότερο Edge 30 Νeo και για απλη χρηση ειμαι πολυ ευχαριστημένος , αν θελει καποιος επιδόσεις αναγκαστικα παει  xiaomi  αλλα εγω ουτε βγαζω πολλες φωτο ουτε παιζω παιχνιδια και σημαντικο  δεν θελω να ζεσταίνεται  αποτε δεν με ενδιαφέρουν τετοια κινητά.     

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Votritis είπε

Παντως επειδη ανάφερες Moto g84  υπαρχει και το Edge 30 που εχει καλύτερο επεξεργαστη και καλύτερες καμερες +  gorilla glass , αλλα μικροτερη μπαταρια και ειναι του 22 οποτε δεν ξερω αν θα παρει αλλη αναβάθμιση . https://www.bestprice.gr/item/2158471048/motorola-edge-30-5g-8gb-256gb.html?qid=9K0xwxZzejQ_14582&seq=2&qo=moto+edge+30&from=search 

Εχω το μικρότερο Edge 30 Νeo και για απλη χρηση ειμαι πολυ ευχαριστημένος , αν θελει καποιος επιδόσεις αναγκαστικα παει  xiaomi  αλλα εγω ουτε βγαζω πολλες φωτο ουτε παιζω παιχνιδια και σημαντικο  δεν θελω να ζεσταίνεται  αποτε δεν με ενδιαφέρουν τετοια κινητά.     

 

Ναι και το Μotorola Edge 30 neo το εχω υποψην στα 150ε , μ αρεσει που ειναι μικρο, μ αρεσει που ειναι μικροτερο αλλα ειναι μοντελο 22' , δεν νομιζω πως θα παρει updates για πολυ καιρο , εγω δεν αλλαζω κινητο καθε 2 χρονια , το redmi not 4 το εχω 6+ χρονια οποτε τα σε βαθος χρονου security/OS updates , η ανθεκτικη οθονη αλλα και οσο το δυνατον πιο γρηγορος επεξεργαστης + αρκετη ram για επαρκη αποδοση σε 3-4 χρονια απο τωρα ειναι βασικα κριτηρια.. Φωτο δεν βγαζω συχνα , δεν με νοιαζουν τοσο ουτε και τα παιχνιδια παιζω, αντε κανα τυπου τετρις σε κανενα μετρο να περασει η ωρα..

 

3 ώρες πριν, CaptainChris είπε

Εγώ θα επερνά το G84 αλλα όχι από το συγκεκριμένο κατάστημα, που θα κάνεις τουλάχιστον ένα μήνα να παραλάβεις αν θα παραλάβεις. Άσε που μπορεί η αντιπροσωπεία να μην το αναγνωρίζει για εγγύηση μίας και οι συγκεκριμένοι φέρνουν τις συσκευές εκτός Ευρώπης. 

Το ξερω οτι θα κανει κανενα μηνα , ευτηχως εχω ενα παλιο κινητο να κανω την δουλεια μου ... Με την αντιπροσωπεια γιατι να μπλεχτω?Αν βγαλει προβλημα εντος των 2 χρονων που ειναι η εγγυηση θα το στειλω στο JMC απο οπου και θε εχω την εγγυηση..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...