Προς το περιεχόμενο

Αγορα smart fortwo


gbras

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι την αγορα ενος μεταχειρισμενου ηλεκτρικου smart. Βολευει πολυ για τις κοντινες αποστασεις που θελω αλλα καποιοι λενε να το αποφυγω λογω του οτι το κλεβουν συχνα.

Οι κατοχοι γενικως τι γνωμη εχουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι τα κλεβουν, θελει γκαραζ κ να πηγαινεις πρακτικα απο παρκιν σε παρκιν... επισης το ηλεκτρικο σμαρτ εχει γελοια αυτονομία, θα σου σπασει τα νευρα θεωρω... δες καλυτερα το  e-up εαν θες τοσο μικρο μεγεθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης τα μοτέρ τους δεν είναι για πολλά χιλιόμετρα, οπότε δες πόσα έχουν, καλύτερα από ιδιώτη μπας και πετύχεις κάποιο που δεν έχει γυρισμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως επειδή είναι για πόλη, άρα όχι για μεγάλες αποστάσεις, και πολύ λίγοι θα ταξιδεύουν με αυτά.

Άρα μήπως τα βλέπεις έξω επειδή δεν έχουν π.χ. 300.000 χιλιόμετρα, αλλά μέχρι 150.000.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O προβληματισμος μου ειναι το θεμα κλοπης και τι τροποι προστασιας υπαρχουν. Θελω γνωμες απο ανθρωπους που τα εχουν εφαρμοσει. Οσον αφορα την χρηση εχω αλλο ηλεκτρικο για πιο μακρια, αρκει να φτανει τα 100 χιλιομετρα ειναι μια χαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν υπάρχει προοπτική για πάρκινγκ τι περιμένεις να σου πούμε, βάλε κάμερες και κόλλησε τα μάτια σου στο κινητό ή μετακόμισε την κρεβατοκάμαρα στο μπαλκόνι παρέα με καραμπίνα;

Αν το βάλουν στο μάτι και στην ταράτσα να το βάλεις θα βρουν τρόπο να στο πάρουν (γνωστός είχε βάλει τη μηχανή του στο μπαλκόνι σε όροφο και όταν γύρισε από διακοπές είχε κάνει φτερά).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, gbras είπε

O προβληματισμος μου ειναι το θεμα κλοπης και τι τροποι προστασιας υπαρχουν. Θελω γνωμες απο ανθρωπους που τα εχουν εφαρμοσει. Οσον αφορα την χρηση εχω αλλο ηλεκτρικο για πιο μακρια, αρκει να φτανει τα 100 χιλιομετρα ειναι μια χαρα.

δεν υπάρχει προβληματισμός, ξέχασέ το. 

είναι το αγαπημένο των "ρωμαίων".....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, phanispal said:

Αν δεν υπάρχει προοπτική για πάρκινγκ τι περιμένεις να σου πούμε, βάλε κάμερες και κόλλησε τα μάτια σου στο κινητό ή μετακόμισε την κρεβατοκάμαρα στο μπαλκόνι παρέα με καραμπίνα;

Αν το βάλουν στο μάτι και στην ταράτσα να το βάλεις θα βρουν τρόπο να στο πάρουν (γνωστός είχε βάλει τη μηχανή του στο μπαλκόνι σε όροφο και όταν γύρισε από διακοπές είχε κάνει φτερά).

Στο σπιτι ειναι οκ δεν ανησυχω . Αλλα καπου θα πας θα το αφησεις εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει και τύχη. Ασφάλισέ το για κλοπή και έλπιζε για το καλύτερο.

Φίλος είχε πρώτο χέρι ένα Brabus, του το έκλεψαν μετά από πολλά χρόνια και λίγες μέρες πριν πάρει την αποζημίωση από την ασφαλιστική μια γειτόνισσα στην περιοχή που το είχαν παρατήσει πήρε την αστυνομία. Είχαν ξύσει πλαίσιο και είχαν κάνει μικροζημιές μέσα.

Τελικά βρήκε αγοραστή με αγγελία στο car και το έδιωξε και σε πολύ καλή τιμή.

Αν δε σε θέλει όμως δε σε θέλει.

5 λεπτά πριν, gbras είπε

Στο σπιτι ειναι οκ δεν ανησυχω . Αλλα καπου θα πας θα το αφησεις εξω.

Αν πας για ψώνια είναι πιο ΟΚ. Αν συνηθίζεις να πηγαίνεις σε φίλους κ.λπ. και δε βρίσκεις να παρκάρεις σε σημείο που υπάρχει οπτική επαφή, δυσκολεύει το πράγμα.

Και πάλι θα σου πω κοίτα για ασφάλεια κλοπής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό νομίζω.

Ο φίλος πάντως είχε κάνει μεικτή, δεν ξέρω πόσα έδινε.

Και την πάτησε στο τέλος και δεν τη χρειάστηκε, τουλάχιστον μπόρεσε να το διώξει με ξυσμένο πλαίσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 minutes ago, dtk-386 said:

Να ξέρεις ότι η ασφάλεια σε αυτά είναι παράλογα ακριβή για τους γνωστούς λόγους.

Ναι το ξερω αυτο. Αν το αποφασισω θα κοιταξω τι μπορω να κανω με μετρα ασφαλειας. Συναγερμο GPS μπαστουνι κλπ.

Ενα Magnavolt θα ηταν το ιδανικο βεβαια. Δεν ξερω αν ειναι νομιμο εδω...
https://youtu.be/7U4ZYOBzEEs

Επεξ/σία από gbras
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες, ο άνθρωπος για ηλεκτρικό Smart λέει, όχι μοτεράτο. Έχει διαφορές με το απλό, δεν ξέρω κατά πόσο είναι επιθυμητά και αυτά...

@gbras
Το πρόβλημα δεν είναι μόνο η κλοπή, αλλά το ότι μπορεί να μην το κλέψουν και απλά να το βρεις χωρίς τα πλαστικά του...

Είχαμε κάποτε στην εταιρία (με leasing) ένα 451. Το βρήκαμε ένα πρωί μόνο με τον σκελετό και το μοτέρ. Είχανε πάρει όλα τα πλαστικά, πόρτες, φανάρια, ρόδες και το εσωτερικό...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...