Προς το περιεχόμενο

Εμβόλιο κατά του καρκίνου αναπρογραμματίζει το ανοσοποιητικό ώστε να καταπολεμά το γλοιοβλάστωμα


Axlmon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο πατέρας μου έζησε έξη χρόνια περισσότερα, ενώ του έδιναν λίγους μήνες ζωής μετά από δυο κύκλους χημειοθεραπείας, λόγω της ανοσοθεραπείας… έφυγε από άλλη αιτία ενώ ως το τέλος του, είχε ποιότητα ζωής όπως και ένας υγιείς συνομήλικος του…

Θα παρακαλούσα το οποιοδήποτε να μην γράφει έτσι απλά την αποψάρα του γιατί όντως εκτίθεται…

Μιλάμε για υγεία, το σημαντικότερο πράγμα που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος και είναι κρίμα από την μια να κατηγορείς και από την άλλη, στην ανάγκη, να τρέχεις σαν ακέφαλο κοτόπουλο σε τσαρλατάνους…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 11
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 48
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

τι έχει να γίνει... καταφτάνουν όλοι οι φωστήρες γιατροί που σπούδασαν στο google, μετά ερασμους σε ταξί και μεταπτυχιακο στο κανάλι του πετράκου να πουν την άποψη τους για dna και mrna

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν διαβάζοντας τα σχόλια καταλαβαίνεις πόσο ελεύθερη είναι η "ελεύθερη βούληση" ή αν απλά ζούμε τη ζωή μας σαν το σκυλί του Παβλόφ με τα αντανακλαστικά του ο καθένας.

Κάποιοι έχουν τόση αντίδραση στη λέξη εμβόλιο που όχι θεραπεία του καρκίνου δεν κάνουν, αν πνίγονταν στη θάλασσα και το σωσίβιο έγραφε "εμβόλιο" πάνω, θα το έσπρωχναν πέρα μην τους αγγίξει...

Επεξ/σία από anonymous999
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 minutes ago, AtiX said:

Ο πατέρας μου έζησε έξη χρόνια περισσότερα, ενώ του έδιναν λίγους μήνες ζωής μετά από δυο κύκλους χημειοθεραπείας, λόγω της ανοσοθεραπείας… έφυγε από άλλη αιτία ενώ ως το τέλος του, είχε ποιότητα ζωής όπως και ένας υγιείς συνομήλικος του…

Θα παρακαλούσα το οποιοδήποτε να μην γράφει έτσι απλά την αποψάρα του γιατί όντως εκτίθεται…

Φίλε μου, έχασα συγγενικά μου πρόσωπα και φίλους από Covid. Ηλικίες από 18 μέχρι 60.

Άνθρωποι που θα μπορούσαν να είχαν φτάσει κανονικά σε βαθιά γεράματα. Δεν είχαν εμβολιαστει.

Τόσο θάνατο στον κύκλο μου ποτέ δεν είχα ξαναδεί.

Και να έχω τον Α και τον Β να μου λένε ότι δεν υπάρχει πανδημία, ότι η θνησιμότητα είναι χαμηλότερη της γρίπης, ότι τα εμβόλια είναι πείραμα / ψέμα / whatever.

Και πού ξέρω εγώ αν θα ήταν ζωντανοί αν έκαναν το εμβόλιο. Ή αν θα πέθαιναν από το εμβόλιο.

Γιατί εκείνοι ξέρουν φυσικά καλύτερα.

Περισσότερες πιθανότητες έχεις να σε κερδίσει μια μπανάνα στο σκάκι, από το να εξηγήσεις σε αυτά τα άτομα τον παραλογισμό της σκέψης τους.

Αυτή τη στιγμήν είμαστε μπροστά σε μία ιατρική επανάσταση, με customised εμβόλια για τον καρκίνο, και ακόμα και εδώ ο παραλογισμός χτυπάει κόκκινο.

Οπότε μία ή λύση : Πούλα τρέλα για να μην σε τρελάνουν.

  • Like 27
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
36 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Φίλε μου, έχασα συγγενικά μου πρόσωπα και φίλους από Covid. Ηλικίες από 18 μέχρι 60.

Άνθρωποι που θα μπορούσαν να είχαν φτάσει κανονικά σε βαθιά γεράματα. Δεν είχαν εμβολιαστει.

Τόσο θάνατο στον κύκλο μου ποτέ δεν είχα ξαναδεί.

Και να έχω τον Α και τον Β να μου λένε ότι δεν υπάρχει πανδημία, ότι η θνησιμότητα είναι χαμηλότερη της γρίπης, ότι τα εμβόλια είναι πείραμα / ψέμα / whatever.

Και πού ξέρω εγώ αν θα ήταν ζωντανοί αν έκαναν το εμβόλιο. Ή αν θα πέθαιναν από το εμβόλιο.

Γιατί εκείνοι ξέρουν φυσικά καλύτερα.

Περισσότερες πιθανότητες έχεις να σε κερδίσει μια μπανάνα στο σκάκι, από το να εξηγήσεις σε αυτά τα άτομα τον παραλογισμό της σκέψης τους.

Αυτή τη στιγμήν είμαστε μπροστά σε μία ιατρική επανάσταση, με customised εμβόλια για τον καρκίνο, και ακόμα και εδώ ο παραλογισμός χτυπάει κόκκινο.

Οπότε μία ή λύση : Πούλα τρέλα για να μην σε τρελάνουν.

Δυστυχώς μόνο όταν βρεθείς “τόσο κοντά” καταλαβαίνεις την σημασία του να έχεις την υγεία σου και πόσο εύκολα μπορείς να βρεθείς από την αλαζονεία του τα ξέρω όλα, στην συνειδητοποίηση του πόσο ανόητος μπορεί να είσαι…

ΥΓ: σήμερα ήρθε συνάδελφος να μου πει για την ανακοίνωση της αστροζενεκα για τις παρενέργειες, του θύμισα τις δυο βδομάδες που πέρασε στην ΜΕΘ και του κόπηκε το γελοίο…

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Ο πατέρας μου έζησε έξη χρόνια περισσότερα, ενώ του έδιναν λίγους μήνες ζωής μετά από δυο κύκλους χημειοθεραπείας, λόγω της ανοσοθεραπείας… έφυγε από άλλη αιτία ενώ ως το τέλος του, είχε ποιότητα ζωής όπως και ένας υγιείς συνομήλικος του…

Θα παρακαλούσα το οποιοδήποτε να μην γράφει έτσι απλά την αποψάρα του γιατί όντως εκτίθεται…

Μιλάμε για υγεία, το σημαντικότερο πράγμα που μπορεί να έχει ένας άνθρωπος και είναι κρίμα από την μια να κατηγορείς και από την άλλη, στην ανάγκη, να τρέχεις σαν ακέφαλο κοτόπουλο σε τσαρλατάνους…

Τι λες τώρα και εσύ σε *********

Επεξ/σία από dtk-386
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Customized εμβόλια για τον καρκίνο. Ευτυχώς η επιστήμη έχει να δώσει πολλά ακόμα. Πραγματικά μπράβο.  

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 hours ago, panther_512 said:

Έτσι ακριβώς.

Εγώ προσωπικά, αν βρεθώ στην φάση να μου λέει ο γιατρός ότι έχω καρκίνο στον εγκέφαλο και 15 μήνες ζωής, και ότι με εμβόλιο mRNA θα γίνω καλά, θα του πω να βάλει το εμβόλιο εκεί που ξέρει.

 

Για αυτό βγαίνουν συνεχώς ειδήσεις για νέα εμβόλια.

Για να μας βάλουν αναβαθμισμενα micro - τζιπ.

 

Από αυτό που έγραψες μάλλον δεν ξέρεις τι σημαίνει Γλοιοβλαστωμα και επειδή στην Ελλάδα δεν υπάρχει η επιλογή της  ευθανασίας σου εύχομαι ποτέ ούτε εσύ ούτε κάποιος που ξέρεις να το ζήσει. Και αυτό στο λέω ειλικρινά χωρίς ειρωνία. 
 

Για τα λοιπά σχόλια το μόνο που θα πω είναι την υγεία μας να έχουμε να καπνίζουμε, να μολύνουμε το περιβάλλον και να καταστρέφουμε τον εαυτό μας και τον πλανήτη και όταν μας συμβεί κάτι κακό θα μας σώσει ο Μεγαλοδυναμος. 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, panther_512 είπε

Καταρχάς πάνγκρεας και συκώτι είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα. Το θέμα είναι ότι ακριβώς επειδή δεν ακολούθησε την δικιά του θεραπεία μέχρι τέλους μόνο υποθέσεις μπορούμε τώρα να κάνουμε.

Πάγκρεας = https://el.wikipedia.org/wiki/Πάγκρεας

Ήπαρ ή συκώτι = https://el.wikipedia.org/wiki/Ήπαρ

Πάνω κάτω τα ίδια δεν τα λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.o-klooun.com/epistimi/karkinos-giati-einai-toso-dyskoli-i-therapeia-tou

Ζορι θα πεσει ... και οι κλασικες θεραπειες και τα μονοκλωνικα δινουνε παραταση θεραπεια ομως οχι.

Η θεραπεια μεχρι στιγμης ειναι η προληψη

1) παχυσαρκια (2 X περιφερεια μεσης > υψος)

2) τοξινες (τσιγαρο/ραδιενεργεια/καυσαερια/φαρμακα/χημικα κτλπ)

3) υπνος

4) ασκηση

 

 

Επεξ/σία από j2k
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ψέκας διαγνωστεί με καρκίνο ας πιει λάδι από το καντήλι για να γίνει καλά αμέσως. 

Είναι γνωστό σε όλους τους ψεκ ότι οι γιατροί αποτελούν μέρος μιας παγκόσμιας συνωμοσίας που θέλει το κακό μας. 

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, ZoReN είπε

Customized εμβόλια για τον καρκίνο. Ευτυχώς η επιστήμη έχει να δώσει πολλά ακόμα. Πραγματικά μπράβο.  

Η γενική ιδέα είναι πολύ παλιά πάντως, αρκετά ασφαλής αλλά μέχρι πρότινος χωρίς μεγάλη αποτελεσματικότητα στον άνθρωπο. Τα τελευταία χρόνια πάντως έχει εξελιχθεί σημαντικά και υπάρχει ήδη μια μεγάλη δουλειά με το μελάνωμα, οπότε αν και κρατώ μικρό καλάθι για κάτι άμεσο, πιστεύω πως είμαστε σε καλό δρόμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως τα εργοστάσια παραγωγής όπλων δεν θέλουν ειρήνη έτσι και οι φαρμακοβιομηχανίες σε θέλουν άρρωστο.

Δεν χρειάζεται να έχεις τελειώσει το πανεπιστήμιο του Χάρβαρντ για να το καταλάβεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 minutes ago, glpat said:

Όπως τα εργοστάσια παραγωγής όπλων δεν θέλουν ειρήνη έτσι και οι φαρμακοβιομηχανίες σε θέλουν άρρωστο.

Δεν χρειάζεται να έχεις τελειώσει το πανεπιστήμιο του Χάρβαρντ για να το καταλάβεις.

Προφανως και οι φαρμακοβιομηχανιες θελουν το κερδος αλλα δεν σε θελουν αρρωστο. Αρρωστος θα εισαι ετσι κι αλλιως γιατι το προσδοκιμο ζωης αυξανεται συνεχως. Και μαντεψε γιατι αυξανεται. Γιατι τα κακα φαρμακα σε κανουν καλα και δεν πεθαινεις απο μια πνευμονια στα 40 σου.

Επεξ/σία από ardi21
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν είπε ότι η επιστήμη και τα φάρμακα δεν αύξησαν το προσδόκιμο ζωής.

Όμως τελευταία αυτό τείνει να αλλάξει.

Γίναμε πολλοί και άχρηστοι πλέον λόγω ΑΙ.

Αν ακούσεις τα κατάλληλα άτομα το λένε χύμα και τσουβαλάτα.......

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...