Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με extender


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα στην ομαδα,

Συγχωρεστε με για την ασχετοσυνη μου αλλα εχω το εξης θεμα και παρακαλω για τα φωτα σας.

Ειμαι σε μεζονετα οπου το ρουτερ Fritzbox ειναι στο ισογειο, γιαυτο πηρα ενα wifi extender? tp link ax1500 αλλα αν και με τα tp link ειμαι ευχαριστημενος αυτο το συγκεκριμενο δεν τραβαει. Εχω ομως την εξης δυνατοτητα, εχω γραμμη εθερνετ στην σοφιτα, τι συσκευη πρεπει να παρω ωστε να του δινω ιντερνετ με το καλωδιο και αυτο να μοιραζει wifi στις συσκευες στην σοφιτα? access point? να παρω devolo; frityz extender?

Επεξ/σία από Antonis31
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάρε αυτό.

Σε λειτουργία Access Point, θα σου δώσει τις ίδιες ταχύτητες που δίνει και το router. 
Αν και δεν αναφέρεις ποιο Fritzbox έχεις, μπορείς να ενεργοποιήσεις και το Mesh και θα ‘έχεις αδιάλειπτη  κάλυψη. 
Δοκιμασμένο. 

Επεξ/σία από Jiakometi
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 08/05/2024 at 18:23, Antonis31 said:

Καλησπερα στην ομαδα,

Συγχωρεστε με για την ασχετοσυνη μου αλλα εχω το εξης θεμα και παρακαλω για τα φωτα σας.

Ειμαι σε μεζονετα οπου το ρουτερ Fritzbox ειναι στο ισογειο, γιαυτο πηρα ενα wifi extender? tp link ax1500 αλλα αν και με τα tp link ειμαι ευχαριστημενος αυτο το συγκεκριμενο δεν τραβαει. Εχω ομως την εξης δυνατοτητα, εχω γραμμη εθερνετ στην σοφιτα, τι συσκευη πρεπει να παρω ωστε να του δινω ιντερνετ με το καλωδιο και αυτο να μοιραζει wifi στις συσκευες στην σοφιτα? access point? να παρω devolo; frityz extender?

μπορεις να το βαλεις με μια δυο απλες ρυθμισεις να παιξει ως  access point.δηλαδη πανω απο το ethernet καλωδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...