Προς το περιεχόμενο

TPLink AX1500 modem?


motion75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα. αγορασα το tp-link ax1500 wifi6. σαν modem στο σπιτι εχω της cosmote το speedport plus 2.  μπορω να εχω το tplink σαν modem  ή πρεπει να το συνδεσω πανω στο speedport plus 2? κοιτωντας πισω ομως τις υποδοχες βλεπω οτι ενω στο speedport εχω 2 καλοδια στο phone1 και 2 , η tplink δεν εχει τετοιες υποδοχες. PLZ HELP

1715701432995.jpg

1715701433005.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Speedport είναι DSL Router (ή αλλιώς Modem & Router σε μία συσκευή), ενώ το TP-Link είναι σκέτο Router. Οπότε τι βάζεις να παίρνει σύνδεση από το Speedport.

Πρώτα ρωτάμε και μετά αγοράζουμε, αν δεν γνωρίζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 14/05/2024 at 18:58, motion75 said:

καλησπερα. αγορασα το tp-link ax1500 wifi6. σαν modem στο σπιτι εχω της cosmote το speedport plus 2.  μπορω να εχω το tplink σαν modem  ή πρεπει να το συνδεσω πανω στο speedport plus 2? κοιτωντας πισω ομως τις υποδοχες βλεπω οτι ενω στο speedport εχω 2 καλοδια στο phone1 και 2 , η tplink δεν εχει τετοιες υποδοχες. PLZ HELP

1715701432995.jpg

1715701433005.jpg

το ενα εχει dsl και fxs και το αλλο  wan. καμια σχεση.θα μπορουσες νς το βαλεις ως access point το tp link πανω στο speedport αν το θεμα σου ειναι το wireless.οτιδηποτε αλλο σημαινει πολλεε ρυθμισεις πχ δευτερη κληση pppoe κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...