Προς το περιεχόμενο

Alagh Etairias gia adsl...?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Na rwthsw kai egw kati...

Thelw na allaxw etairia!!! Poia etairia protinete me ligotero kostos alla kai arketa kales uperesies apo tis eidi uparxontes? Eimai me Otenet edw kai 9 mhnes peripou... den lew exei arkete uperesies alla... Oxi kai to kostos opou tha mporousan na exoun balei...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

na ps forthnet na breis tin igia sou file mou

 

apo oti ematha anakinonei sintomos nea meiosh timon kato tou ote.

 

epishs exei ti netkey me 20 eyro gia 40 meres me 256 taxythta kai aperioristo download-serfing. epishs exei ARISTO tmhma texniko pou emena prosopika me boithisan arketa oste na sindetho.

 

ego edosa 164 eyro gia 6 mines me 384 alla den prolava ti meiosh timon afou anamenete apo stigmh se stigmh

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά βλέπω πολλοί να προτείνουν Forthnet αλλά εμένα μου φαίνεται ότι είναι πολύ πιο ακριβή απ' την ACN για παράδειγμα!

πχ οι συνδέσεις adsl 256Κ (δε νομίζω ότι αξίζει να πληρώσει κανείς για 384 με τα τόσα προβλήματα που υπάρχουν για να κατεβάζει υπο ιδανικές συνθήκες με λίγα kbytes/sec παραπάνω) :

ACN 256 για 6μήνες +2 δώρο= 121euro με το φπα (δηλαδή /8 =15euro το μήνα!)

http://www4.acn.gr/viewer.asp?rec=114&lang=1

 

Forthnet gia 6μήνες = 170euro !! (/6 = 28euro το μήνα!!)

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails.aspx?p=91321

 

Πέστε μου ειλικρινά ΓΙΑΤΙ να δώσει κανείς τα διπλάσια στη forthnet?

 

Μόνο ίσως η καρτοκινητή Netkey της Forthnet συμφέρει λίγο με 20euro το μήνα, αλλά και πάλι όχι όσο της ACN που πάει στα 15euro ΜΕ το ΦΠΑ. :shock:

 

Για να μην πω και για τις ετήσιες 56κ που η Forthnet ζητάει 163 με το ΦΠΑ,

ενώ η ετήσια ACN πάει στα 120euro με το ΦΠΑ και δίνει και 4 μήνες δώρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(δε νομίζω ότι αξίζει να πληρώσει κανείς για 384 με τα τόσα προβλήματα που υπάρχουν για να κατεβάζει υπο ιδανικές συνθήκες με λίγα kbytes/sec παραπάνω) :

Τα λίγα KB παραπάνω είναι τουλάχιστον 10 (με forthnet 384 είμαι σχεδόν συνέχεια πάνω από τα 40ΚΒ/sec ενώ η 256 δε νομίζω ότι πηγαίνει πάνω από 30)

 

ACN 256 για 6μήνες +2 δώρο= 121euro με το φπα (δηλαδή /8 =15euro το μήνα!)

http://www4.acn.gr/viewer.asp?rec=114&lang=1

 

Forthnet gia 6μήνες = 170euro !! (/6 = 28euro το μήνα!!)

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails.aspx?p=91321

 

Πέστε μου ειλικρινά ΓΙΑΤΙ να δώσει κανείς τα διπλάσια στη forthnet?

Μάλλον τα έχεις μπερδέψει λίγο. Η τιμή που λες γιά την Forthnet είναι για 384/128. Η αντίστοιχη συνδρομή κοστίζει 144 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο ίσως η καρτοκινητή Netkey της Forthnet συμφέρει λίγο με 20euro το μήνα, αλλά και πάλι όχι όσο της ACN που πάει στα 15euro ΜΕ το ΦΠΑ. :shock:

 

Ίδια ακριβώς τιμή βγαίνει. Η Netkey της Forthnet είναι για 40 μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pedia Egw milaw oxi gia 6mhnes sundeshs... oute gia 12mhnes!! Milaw gia Aperioristou xronou opws exw twra...

Pisteuw oti genika h aperioristou sumferoun! 8)

Kai pedia... kaneis den pernei olo to limit(download/upload) :shock: pou tou dinei h Grammh tou.. Tespa auto einai megalh koroidia....

 

Peite kai kamia allh kai egw psaxnw kai blepw...!

Euxaristw :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία dim-b έχεις δίκιο. 144 με το φπα κάνει η 256 της forthnet.

Και πάλι όμως η 256άρα ACN συμφέρει πολύ περισσότερο.

ACN: 121euro (για 8μήνες) /8μήνες = 15euro το μήνα με το φπα

Forthner: 144euro /6μήνες = 24 euro το μήνα με το φπα.

Μπορεί να μην είναι διπλάσια, είναι όμως ΣΧΕΔΟΝ διπλάσια τιμή!

 

Αν η Netkey είναι για 40 μέρες mindtrapper πάω πάσο, αν και νομίζω ότι αυτή ήταν μόνο για το καλοκαίρι η προσφορά.

Δες το κι εδώ άλλωστε: 30 μέρες λέει:

http://www.forthnet.gr/templates/corporateProductsDetails2.aspx?c=10006973

 

Φίλε whiteman7 μιλάω για 256K με το σκεπτικό της οικονομικότερης προσφοράς, ανεξάρτητα αν έχεις κάποια μείωση ταχύτητας με της 256άρα σε σχεση με την 384κ. Δεν έχεις όμως ούτε ογκοχρέωση, ούτε χρονοχρέωση.

Η 6μηνη 384κ της forthnet έχει 170euro με το φπα. Εγώ νομίζω ότι δε συμφέρει σε σχέση με τη 256Κ... Η 384 βγαίνει 28euro με το φπα to μήνα μόνο για τη forthnet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να υπήρχε πάγιο ΟΤΕ και για τα 256Κ όπως έχει η Vivodi. (17euro+φπα)

Βέβαια η διαφορά του παγιου OTE 384Κ δεν θα είναι μεγάλη πλέον απ' τον Οκτώβριο.

 

Αντίθετα η διαφορά τιμής για τους ISPs στα 384Κ είναι πιστεύω μεγάλη για τη διαφορά απόδοσης σε σχέση με τα 256Κ....

 

 

Κοροιδία μου φαίνεται φίλε whiteman εμένα να πληρώνεις διπλάσιο ποσό για ISP (28euro για 384 έναντι 15 γαι 256) για να εκμεταλλευθείς υποτίθεται τη γραμμή 384Κ (που πολύ αμφιβάλλω αν πραγματικά είναι 384 ειδικά τώρα που θα πλακώσει και κόσμος και θα τιγκάρουν τα dslams)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dim-b στη σελίδα της hol δεν είδα κάτι για 128κ πρόσβαση?

http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.aspx?mid=3301

Πού το διάβασες εσύ?

 

Και γιατί το κοροιδεύετε δηλαδή? Και 64κ adsl αν έδιναν πχ με 5euro άσχημα θα ήταν να απαλλαγείς απ' τη χρονοχρέωση? Ή μήπως ξεχάσατε την κοφυφαία μέχρι πέρυσι τεχνολογία ISDN 64Κ? Άλλωστε δεν ενδιαφέρονται όλοι να κατεβάζουν ό,τι ταινία/game βρούνε στο δίκτυο.

 

 

Αυτό πάλι το 30άρι +φπα γιατί το χρεώνουν κερατιάτικο? Δε μας έφθανε δηλαδή το τέλος ενεργοποίησης 35+φπα?

 

 

Χρεώσεις υπηρεσίας

30? Εφάπαξ εγγραφή

Εφάπαξ τέλος εγγραφής στην υπηρεσία. Εκδήλωση ενδιαφέροντος

 

0? Μηνιαίο τέλος

Το πάγιο μηνιαίο τέλος για την χρήση της υπηρεσίας. -

 

0,013? Ογκοχρέωση

Η χρέωση για κάθε ΜΒ διακινούμενης πληροφορίας. -

 

1? Έκδοση και αποστολή λογαριασμού (προαιρετικά)

Χρέωση για την έκδοση και ταχυδρομική αποστολή του λογαριασμού χρήσης της υπηρεσίας. -

 

Κόστος κυκλωμάτων ADSL

35,00? Εφάπαξ τέλος ενεργοποίησης κυκλώματος ADSL

-

 

194,00? Κύκλωμα Vivodi 128/256 μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας. -

 

228,00? Κύκλωμα Vivodi 128/384 kbps μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας. -

 

285,00? Κύκλωμα ΟΤΕ 128/384 kbps μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας. -

 

456,00? Κύκλωμα Vivodi 128/512 kbps μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας. -

 

513,00? Κύκλωμα ΟΤΕ 128/512 kbps μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας. -

 

673,00? Κύκλωμα Vivodi 256/768 kbps μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας. -

 

855,00? Κύκλωμα Vivodi 256/1024 kbps μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας. -

 

912,00? Κύκλωμα ΟΤΕ 256/1024 kbps μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας. -

 

1653,00? Κύκλωμα Vivodi 640/2048 μεριζόμενης πρόσβασης

Η πληρωμή αφορά την ετήσια χρέωση. Μπορείτε να πληρώσετε σε 12 άτοκες μηνιαίες δόσεις με χρήση πιστωτικής κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dim-b στη σελίδα της hol δεν είδα κάτι για 128κ πρόσβαση?

http://adsl.hol.gr/online/adsl/index.aspx?mid=3301

Πού το διάβασες εσύ?

Εδώ το διάβασα.

12' date='39 το μήνα για 6+2 μήνες και 11,74 για 12+4.

 

 

Και γιατί το κοροιδεύετε δηλαδή? Και 64κ adsl αν έδιναν πχ με 5euro άσχημα θα ήταν να απαλλαγείς απ' τη χρονοχρέωση?

Το "κοροϊδεύουμε" γιατί όταν πληρώνουμε ήδη τα 30 ευρώ στον ΟΤΕ, θέλουμε να παίρνουμε το μέγιστο bandwidth που δικαιούμαστε και όχι το 1/2 ή το 1/3 αυτού, προκειμένου να γλυτώσουμε 10-15 ευρώ.

Αν έδιναν ADSL 64 με 5 ευρώ και όχι με 5+30, θα το συζητούσαμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

egw gia tin hol 128/128 plirosa gia 8mhnes 99,xx dhladi mou bgenei 12Euro ton mhna, afou den thn thelo gia na katebazw war33z, para mono gia to magazi mou einai telia, kai 64kb na htan pali tha mou eftane mia xara. poso thelo gia serfing kai e-mail???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ττο κόστος προς απόδοση της 256Κ της ACN είναι καλύτερο απ' τη 128άρα της HOL αφού μόνο με 2-3 euro παραπάνω το μήνα έχεις 256Κ. (15euro)

Αντίθετα η 384άρα εκτοξέυεται στα 28 το μήνα με το φπα (μόνο για τον provider.)

Συμφωνώ πως πρέπει να εκμεταλλευόμαστε πλήρως τη γραμμή, αλλά νομίζω ότι 60 euro το μήνα είναι κοροιδίστικα λεφτά, ειδικά αν σκεφτείς ότι είναι μόλις 384κ...

 

Αν πέσουν οι τιμές στις 384αρες, ή βάλουν φθηνό πάγιο γραμμής για 256κ όπως έχει η Vivodi ώστε να πέσει το πακέτο provider+γραμμή στα 40euro, νομίζω θα είναι καλό βήμα για την εξάπλωση του dsl.

 

Άμα είναι τα σκάμε στους providers για ταχύτητες της πλάκας δε νομίζω ότι αξίζει... με τις ουρές που βλέπουν όμως στις λίστες αναμονής δε βλέπω να ρίχνουν άλλο τιμές σημαντικά...

Εγώ προσωπικά πάντως 50euro-60euro δεν τα δίνω. Το χρόνο δηλαδή 700euro όσο σχεδόν 1μισθός?

Κερατιάτικα στον πΟΤΕ και στους ομοίους του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...