Προς το περιεχόμενο

Vivodi, η χειρότερη εξυπηρέτηση που είχα ποτέ !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την Τετάρτη 29/9/04 επικοινωνώ με την Vivodi (περισσότερες από μία φορές μαλιστα) για μερικές

διευκρινήσεις το πως θα αιτηθώ σύνδεση dsl. Στη σελίδα τους αναφέρουν ότι χρειάζεται να τους στείλεις

και αντίγραφο της σύμβασης σου με τον ΟΤΕ για την παροχή dsl-access την οποία εγώ δεν την έχω γιατί

απλά ο ΟΤΕ δε μου έδωσε αντίγραφο (την είχα ενεργοποιήσει ήδη πριν 6 μήνες).

 

Την πρώτη φορά μου λένε : "Αν έχετε ήδη πρόσβαση αυτό δε χρειάζεται καθόλου"

Την δεύτερη φορά, μια κοπέλα μου απαντά ότι "Εντάξει δεν πειράζει στείλτε ότι έχετε"

Την τρίτη φορά μια άλλη, "Α! αυτό δε χρειάζεται, είναι μόνο για τις dial-up συνδέσεις" !!!!!!!!!!!!! :shock: :?: :!: :shock: :?: :!: :shock:

 

Την άλλη μέρα, και μετά από μερικές ώρες (11:00-15:30 στην αναμονή του 13880, 1 fax ξεχ*σιμο,

και αφού καταφέρνω να πιάσω γραμμή περιμένοντας 10 λεπτά στην αναμονή, χρειάστηκε να περιμένω άλλα

10 λεπτά μέχρι η τηλεφωνήτρια (η οποία μου ζήτησε αρκετές φορές τα στοιχεία μου) να μου πει ότι αφού

τα έστειλα μέσω Seedex (ταχυμεταφορές ?) δεν έχουν φτάσει ακόμα και ότι θα πήγαιναν σήμερα και ότι θα

χρειάζοταν 1 το πολύ 2 μέρες να την ενεργοποιήσουν (2 μέρες ανενεργή η DSL πρόσβαση από τον ΟΤΕ).

 

Όλα τα παραπάνω στη forthnet τα είχα κάνει μέσα από web-form, η ενεργοποίηση έγεινε την ίδια μέρα και

είχα πληρώσει 2 μέρες μετά (στη Vivodi ζητούν να αποστείλεις πρώτα την απόδειξη της τράπεζας).

 

- Και μετά κατηγορούμε τον ΟΤΕ και το 131

 

Για να ανανεώσω και 2ο μήνα στη VIVODI, θα πρέπει να είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλή σε όλα τα άλλα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Emena mou ekanan 15 meres na mou steiloun to modem re sy, opote 15 meres anenergh DSL. Ekana ki egw 10 tilefwna mexri na mou poun ti xartia theloun k tous zitisa na mou steiloun ena epipleon filtro to opoio k plirwsa mazi me to modem k to opoio den irthe pote giati to modem pou mou esteilan htan poio akrivo k ekane oso to allo modem k to filtro mazi.

Ase pou mou xrewnan to filtro 12 Euro pou kanei 3 sthn xeiroterh.

Tespa de mamietai afou pezei kala k einai k pio fthini to katapinw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει και συνέχεια ...

 

Παρασκευή πρωι τους πέρνω τηλέφωο για να μάθω αν και πότε θα ενεργοποιηθεί η σύνδεση. Με λένε ότι η αίτησή μου έφτασε σήμερα το πρωϊ (Speedex ταχυμεταφορές = Χαλάνδρι-Πεδίο Άρεως 2 ημέρες) οπότε το απόγευμα θα είναι οκ. Κατά το βραδάκι και αφού δεν είχα λάβει έιδοποίηση για ενεργοποίηση (mail με username/password) τους ξαναπέρνω τηλέφωνο.

 

- Μάλλον θα πάει για Δευτέρα ήταν η πρώτη απάντηση.

 

Μετά κι από άλλα τηλέφωνα ως δια μαγείας λαμβάνω mail με username/password οπότε πάω να ρυθμίσω το σύστημά μου αλλά τίποτα.

 

Αρχικά την ψιλιάζομαι ότι μου έχουν στείλει λάθος username αφού έχουν γράψει το όνομά μου με δύο "v" αφού στα ελληνικά γράφεται με δύο "β". Επειδή εγώ είχα ζητήσει username με 1 v το δοκίμασα κι αυτό αλλά πάλι τίποτα.

 

Ξανατηλεφωνώ, και επιτελους μιλάω με έναν που κατέχει το θέμα κάπως

 

- Μάλλον στηλανε το mail και δεν έχουν ενεργοποιήσει το account. Δεν αποκλείεται να έχουν στέιλει και λάθος username, έχει ξαναπαρατηρηθεί.

 

Σαββάτο (πριν από λίγο) ξαναδοκιμάζω αλλά πάλι τίποτα. Ξανατηλεφωνώ και η τηλεφωνήτρια μου λέει ότι ρώτησε τον τεχνικό και της είπε ότι είμαι ενεργός χρήστης. Δοκιμάζω πάλι μετά από λίγη ώρα (με το username με ένα "v") και όλως τυχαία μπήκα.

 

Finally ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την τρίτη φορά μια άλλη, "Α! αυτό δε χρειάζεται, είναι μόνο για τις dial-up συνδέσεις" !!!!!!!!!!!!! Shocked Question Exclamation Shocked Question Exclamation Shocked

 

Ο υπερτατος βαθμος ασχετοσυνης....Sorry δεν γελαω με το προβλημα σου αλλα αυτο ηταν κορυφαιο... :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

de kserw,ligo upervolika akougontai ola auta...vevaia se prosvash dsl opou h grammh ienai apo ton pOTE kai mono h syndromh apo th vivodi genika kathysterei poly o pOTE..emena mia fora se 2 evdomades htan etoimh h grammh,mou eferan to modem rythmismeno,apla to syndesa sthn ethernet tou pc mou k mpika amesws.k oses fores exw parei sto cc panta me eksyphrethsan amesws,eite gia mail accounts,h otidhpote allo.dunno..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

eixa 6 mines vivodi.tha po liga pragmata.korifi grammi ftines times alla oi tipoi ine asxetoi ekeimesa i exipiretisi xalia to logistirio xalia to site xalia xoris rithmiseis gia modem.opoios thelei apodixeis gia auto na mou to pei.

 

ego pira sto helpdesk kai den ixeran oti ipirxe allo splitter gia pstn kai allo gia isdn.mou ixan dosei lathos filtro.kala pou pira allo apo filo gia test.kai to logistirio den midenizei pote tous logariasmous.afou perasoun kati mines tote midenizei.anyway.i sindesi egine me allo username apo auto tou email.den eixe energopoiithei parolo pou ipan oti einai energopooiimeni..asta na pane

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά από ότι έχω καταλάβει στην ίδια εταιρία (μου έιχε τύχει και στη forthnet) μπορεί να δουλέυουν δίπλα-δίπλα έχοντας τον ίδιο ρόλο άτομα άσχετα αλλά και άτομα που και κατέχουν το θέμα τους και εξυπηρετικοί είναι. Αν ήμουν στη θέση των τελευταίων θα τα είχα πάρει πολύ άσχημα στο κρανίο. Απλά ήθελα να επισημάνω ότι μπορεί εδω μέσα γενικά να κατηγορούμε τον ΟΤΕ αλλά τουλάχιστον στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση αυτός στέκει πολύ καλύτερα από πολλές ιδιωτικές εταιρίες (βέβαια μπορεί να έχει και 3πλάσιο προσωπικό - άλλο θέμα). Δεν ξέρω πόσοι από εσάς έχετε χρησιμοποιήσει τη φόρμα επικοινωνίας με τον ΟΤΕ αλλά εγώ 2-3 φορές που την χρησιμοποίησα έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος. Συμπληρώνεις ένα κείμενο με το πρόβλημά σου συμπληρώνεις και ποιές ώρες θέλεις να επικοινωνήσουν μαζί σου και κάνεις submit. Αν δηλώσεις 18:00 - 20:00 πχ το πολύ 18:15 σε έχουν πάρει τηλέφωνο (για περιπτώσεις που δεν μπορεί να σου δωθεί άμεσα η απάντηση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koita, gia to helpdesk tis vivo den kserw giati gia na pw tin alitheia pote den eixa provlima kai den xreiastike na parw tilefwno. I moni parafwnia itan i diarkeia pou perimna gia na energopoihthei i grammi mou. Perimena sxedon 30 meres, alla einai logiko an anlogistei kaneis oti tin aitisi tin ekana 3 meres prin ta xristougenna opote mesolavousan polles meres argias kai diakopwn (xristougenna, prwtoxronia, paramones, ante meta apo ola auta na kounisei ton kwlo tou kapoios otetzis). Apo ti stigmi pou mpike omws den eixa kanena provlima. Oi taxitites einai statheres kai ola douleuoun mia xara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DrLo, korufaio :D :D :D

 

httpd, den kserw alla den mou fainetai na sunevi to idio pragma se olous tous xristes tis forthnet. Merikoi, nai, einai tuxeroi kai pairnoun internet amesws. Pantws ksexnas kati vasiko kai suggrineis 2 asugkrita pragmata. I forthnet esena sou pareixe mono tin sundesi tou internet. I vivodi se emena oxi mono mou pareixe tin sundesi alla mou efere kai tin grammi kai auto egine mesw tou ote (exw full llu alla pali o ote fernei tin grammi) opote i kuria kathusterisi ofeiletai ston ote. Gia sunupologise kai esu poso kairo perimenes gia na erthei i grammi apo ote kai meta apantise.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα υπάρχουν και μερικά κακα σχόλια για τους πάντες αλλά για την forthnet δεν έχω ακούσει να γίνεται τόσος πανικός...

 

 

Εμένα δεν μου φέρανε καμία γραμμή... μου την έδωσε ο οτε οπότε και γιαυτό δεν είχα καθυστέρηση προφανώς...

 

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα υπάρχουν και μερικά κακα σχόλια για τους πάντες αλλά για την forthnet δεν έχω ακούσει να γίνεται τόσος πανικός...

 

 

Εμένα δεν μου φέρανε καμία γραμμή... μου την έδωσε ο οτε οπότε και γιαυτό δεν είχα καθυστέρηση προφανώς...

 

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...