Προς το περιεχόμενο

Divx Player συσκευη: άχρηστα για το προσεχές μέλλον;


karib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Το xbox πρέπει να το τσιπάρει για να παίξει dvix... Οπότε ξεπερνάμε κατά πολύ τα 200 ευρώ...

 

Το samy κάνει 80... :?

 

Εκτος απο το τσιπαρισμα παιζει και το ηλεκοντρολ που ειναι αλλο ενα εξτρα στην τιμη.. Επισης δε ξερω κατα ποσο εχεις λειτουργιες οπως fast forward και rewind, και τι γινεται με τον ηχο. Αν υποστηριζει δηλαδη πολυκαναλο.

Δε ξερω απο xbox, ισως ειναι καλη περιπτωση, αλλα ειναι σιγουρα ακριβο και δεν προοριζεται για dvd-divx player σαλονιου αλλα για παιχνιδομηχανη. Εχει και fan οπως το PS2 οποτε ειναι και λιγο θορυβωδες... Εχει τα υπερ εχει και τα κατα. Το βασικοτερο κατα ειναι οτι θελει τσιπαρισμα οποτε εχει ιστορια (και εξτρα χρημα) το πραμα. Ειδικα για καποιον που απλα θελει ενα player, γιατι να μπαινει στην ολη διαδικασια τη στιγμη που υπαρχουν συσκευες που κανουν κατευθειαν αυτη τη δουλεια και σε καλυτερη τιμη? Ενταξει, για καποιον που το εχει ουτως η αλλως για παιχνιδια ειναι η καλυτερη λυση, να μην αγοραζει και εξτρα συσκευη, αλλα για καποιον που δε θελει παιχνιδομηχανη αλλα απλα ενα player-φετα και με καλα λεφτα? Απο την αλλη βεβαια, μια software based λυση ειναι σαφως ποιο ευελικτη και με περισσοτερες δυνατοτητες αναβαθμισης εναντι στις μηδαμηνες του firmware update (κυριως διωρθωση bugs το τελευταιο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To XBOX kostizei 140euro + 50euro to modchip.

DEN xreiazetai remote control gia na paizei ta DVD ktl. Exei fast forward, rewind ktl.

Sta DivX ktl, boreis na rythmiseis to screen size, px. 720x576,800x600, original size ktl (kati pou den nomizo na ginetai sta symbatika dvd players)

Ypostirizei progressive scan, 5.1, dolby, DTS ktl

;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DEN xreiazetai remote control gia na paizei ta DVD ktl. Exei fast forward, rewind ktl.

 

Εμεις το θελουμε ομως, μια και το DVD θα δουμε απο την πολυθρονα μας...

 

Ρωτησα για fast forward, rewind σε DIVX. Ελληνικους υποτιτλους (σε divx..)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να παιδεύεστε με XBOX αφού υπάρχει το GEEXBOX. Είναι ένα bootable linux multimedia player που απλά τα παίζει όλα. Ένα παλιο pc που απλά διαθέτει tv-out,ενα DVD-ROM και μιά κάρτα ήχου (σκλήρός δίσκος δεν απαιτείται), μπορεί να αξιοποιηθεί με τον καλύτερο τρόπο...

Μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν απο εδώ: http://www.geexbox.org

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως, αν καταλαβα καλα, παροτι το κοστος δεν ειναι μεγαλο, αν αγορασω divx player, δεν θα το εχω και για πολλά χρονια μαζι μου...

Και εχω βαρεθει να αγοραζω συσκευες που να τις πετω μετα απο λιγο, και μαζι με αυτες τα χρηματα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι να παιδεύεστε με XBOX αφού υπάρχει το GEEXBOX. Είναι ένα bootable linux multimedia player που απλά τα παίζει όλα. Ένα παλιο pc που απλά διαθέτει tv-out' date='ενα DVD-ROM και μιά κάρτα ήχου (σκλήρός δίσκος δεν απαιτείται), μπορεί να αξιοποιηθεί με τον καλύτερο τρόπο...

Μπορείτε να το κατεβάσετε δωρεάν απο εδώ: http://www.geexbox.org[/quote']

 

Να αγιάσει το στόμα σου παλληκάρι μου... Ένα εξάρι μήνες ψάχνω ένα συγκεκριμένο προγραμματάκι σαν και αυτό!!!!

 

Χίλια ευχαριστώ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

by the way, Yamada 6600 rulez

 

Innersense μιας και σε πέτυχα on-line... πες μερικά καταστήματα που πουλάνε το 6600 επειδή θέλω να το πάρω για ένα φίλο...

 

ή ελλάδα ή ευρωπαικό site.

 

Ευχαριστώ Σωτήρης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DEN xreiazetai remote control gia na paizei ta DVD ktl. Exei fast forward' date=' rewind ktl.[/quote']

 

Εμεις το θελουμε ομως, μια και το DVD θα δουμε απο την πολυθρονα μας...

 

Ρωτησα για fast forward, rewind σε DIVX. Ελληνικους υποτιτλους (σε divx..)?

 

Opote agoraste ena remote.

Nai, rewind & ff kai se DivX, kai o,ti glossa subs bazeis mesa apo ta menu tou xbox media center. Xaxa, mexri kai ton kairo se opoia xora tou kosmou theleis sou leei (arkei na einai sto intenet) :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia eimaste sovaroi?

 

pate na sygkrinete mia hacked paixnidomhxanh me apeires dynatothtes me ena consumer proion sto opoio mporei na dei divx kai h giagia mou?

 

Den sas katalavainw wres wres...

 

Efoson exoun teleiws diaforetiko target group den einai amesa sygkrisima. O ka8enas apofasizei analoga me tis anagkes tou!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pate na sygkrinete mia hacked paixnidomhxanh me apeires dynatothtes me ena consumer proion sto opoio mporei na dei divx kai h giagia mou?

 

Παρόλο που έχω ΧΒΟΧ παρήγγειλα εχθές ένα YAMADA 6600 περισσότερα σε αυτό το τόπικ

 

Σήμερα με πήρε μια ευγενέστατη κοπελίτσα από την pixmania που εδρεύει στο παρίσι μιλώντας άπταιστα ελληνικά (καλά το τι γλυκιά φωνή είχε δεν λέγεται) και μου είπε ότι το στέλνει σήμερα με DHL οπότε δευτέρα με τρίτη το παίρνω στα χέρια μου...

 

Δύο μεγάλα ευχαριστώ στον innersence πρώτον για τα σχολαστικά reviews που έκανε στο παραπάνω τόπικ και δεύτερον που μου ταχυδρόμησε ηλεκτρονικά το ελληνικό firmware. Νομίζω ψάχνοντας ήταν ο καλύτερος τρόπος, βρήκα την καλύτερη προσφορά + μίλησα με την γλυκύτατη (ακουστικά πάντα)κοπελίτσα του τμήματος παραγγελειών της pixmania.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...