Προς το περιεχόμενο

Divx Player συσκευη: άχρηστα για το προσεχές μέλλον;


karib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

na koitate mono oti parete na foraei Mediatek 1389 alla oxi to 1389GE to opoio den einai divx certified. Exw parei ena United 4069 me MK 1389FE k eidika me to kainourio firmware eimai arketa euxaristhmenos gia ta 79 euro pou edwsa. Paizei ta panta apo divx xwris spasimata ktlp akoma k me megala bit rates ac3 hxo, epishs uposthrizei GMC k Q.PEL . To kainourio firmware elege oti paizei subs alla toulaxiston ena duo pou eixa me ksexwrista subs den mou ta epaize, den to epsaksa k polu mias k den me endiaferei. Kata ta alla einai mia xara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσε που από τα χριστούγεννα όλοι οι μεγάλοι κατασκευαστές (εκτός Sony) θα έχουν και μοντέλα που θα παίζουν divx...

 

 

Και ποιος σου είπε ότι η Sony δεν έχει βγάλει ήδη dvd players (όχι 1 αλλά 5 παρακαλώ έως τώρα) που υποστηρίζει divx? :P

Για δες εδώ: http://www.divx.com/hardware/certified/products.php

 

P.S: Πάντως τα DivX players αποκλείεται να είναι πιο άχρηστα στο προσεχές μέλλον από ότι τα απλά DvD players.. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

P.S: Πάντως τα DivX players αποκλείεται να είναι πιο άχρηστα στο προσεχές μέλλον από ότι τα απλά DvD players..

 

Υπερβολη δεν ειναι αυτο?

 

Εχω cdplayer εδω και μια δεκατια και εξακολουθει...

Γιατι δεν θα γινει το ιδιο και με τα dvdplayers?

Ολα ειναι θεμα εξαπλωσης και αποδοχης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re k_w_t poso to pires to united apo to praktiker? exei ypostiriksi ypotitlwn?an nai dokiamases an ypostirizei kai tous ellinikous?

 

To United DVX 4069 το πήρα σήμερα απο τα Carrefour 80 euro

έχω δοκιμάσει μέχρι στιγμής DivX 3-5, Xvid, MP3 DVD και παίζει τα πάντα.

Δυστιχώς δέν υποστιρίζει SRT αλλά έχει βγεί ένα firmware στην ιταλία που το διορθώνει αλλα φυσικά χωρίς Ελληνικά.

 

Για περισσότερες πληροφορίες : http://www.funai.gr/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο δηλαδη?

 

Εγώ το πήρα 71 ευρώ + 15 ευρώ τα μεταφορικά = 86 ευρώ

Τώρα έχει 68 ευρώ!

 

Και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος! Κάποια στιγμή θα κάνω πλήρες review!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pate na sygkrinete mia hacked paixnidomhxanh me apeires dynatothtes me ena consumer proion sto opoio mporei na dei divx kai h giagia mou?

 

Παρόλο που έχω ΧΒΟΧ παρήγγειλα εχθές ένα YAMADA 6600 περισσότερα σε αυτό το τόπικ

 

Σήμερα με πήρε μια ευγενέστατη κοπελίτσα από την pixmania που εδρεύει στο παρίσι μιλώντας άπταιστα ελληνικά (καλά το τι γλυκιά φωνή είχε δεν λέγεται) και μου είπε ότι το στέλνει σήμερα με DHL οπότε δευτέρα με τρίτη το παίρνω στα χέρια μου...

 

Δύο μεγάλα ευχαριστώ στον innersence πρώτον για τα σχολαστικά reviews που έκανε στο παραπάνω τόπικ και δεύτερον που μου ταχυδρόμησε ηλεκτρονικά το ελληνικό firmware. Νομίζω ψάχνοντας ήταν ο καλύτερος τρόπος' date=' βρήκα την καλύτερη προσφορά + μίλησα με την γλυκύτατη (ακουστικά πάντα)κοπελίτσα του τμήματος παραγγελειών της pixmania.[/quote']

 

Για πες περισσοτερα sotris99, την παραγγελεια την εκανες απο το site της pixmania? Η τηλεφωνικα? Τα λεφτα με πιστωτικη η αντικαταβολη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες περισσοτερα sotris99, την παραγγελεια την εκανες απο το site της pixmania? Η τηλεφωνικα? Τα λεφτα με πιστωτικη η αντικαταβολη?

 

Την παραγγελεία την έκανα από το net. Από το ελληνικό site της pixmania!

Και έγινε χρέωση στην πιστωτική...

 

Αν το θέλεις τόσο πολύ σου πουλάω το δικό μου και παίρνω άλλο για μένα. Έτσι δεν θα χρεώσεις την κάρτα σου (αν έχεις) και θα έχεις το καλύτερο divx player...

 

Το μηχάνημα το πήρα την τρίτη. Σου παραθέτω το tracking από την logo.gif

 

Τα αποτελέσματα της αναζήτησης στοιχείων παράδοσης

Νούμερο

Φορτωτικής Προέλευση

Περιοχή Προορισμός

Περιοχή Κατάσταση

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

5735565253 Paris - France Athens - Greece Υπογραφή: STILIANOS

Υπογραφή Οκτώβριος 19, 2004 14:53

 

 

5735565253 - Στοιχεία αποστολής - Ανάλυσις

 

Ημερομηνία Ώρα Περιόχη Στοιχεία παράδοσης

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Οκτώβριος 18, 2004 11:44 Paris - France Παραλαβή αποστολής

Οκτώβριος 18, 2004 13:22 Paris - France Ολοκληρώθηκαν οι διαδικασίες εξαγωγής

Οκτώβριος 18, 2004 18:15 Paris - France Αναχώρησε από τις εγκαταστάσεις της DHL στη/στο Paris - France

Οκτώβριος 18, 2004 19:46 Paris - France Η αποστολή έφθασε στις εγκαταστάσεις της DHL στο/στη

Οκτώβριος 18, 2004 21:23 Paris - France Αναχώρησε από τις εγκαταστάσεις της DHL στη/στο Paris - France

Οκτώβριος 19, 2004 00:23 Brussels - Belgium Έφθασε στο κέντρο διαμετακόμισης της DHL στο/στη Brussels - Belgium

Οκτώβριος 19, 2004 03:15 Brussels - Belgium Αναχώρησε από τις εγκαταστάσεις της DHL στη/στο Brussels - Belgium

Οκτώβριος 19, 2004 12:13 Athens - Greece Έφθασε στο κέντρο διαμετακόμισης της DHL στο/στη Athens - Greece

Οκτώβριος 19, 2004 12:27 Athens - Greece Η αποστολή έφθασε στις εγκαταστάσεις της DHL στο/στη

Οκτώβριος 19, 2004 13:03 Athens - Greece Η αποστολή είναι με το διανομέα προς παράδοση

Οκτώβριος 19, 2004 14:53 Athens - Greece Υπογραφή

 

Πίσω στη σελίδα αναζήτησης στοιχείων παράδοσης

 

 

To έχω τσεκάρει σχολαστικά και του έχω βάλει το τελευταίο (ελληνική υποστήριξη) firmware.

 

Αν οτιδήποτε θελήσεις εδώ είμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω αλλα ρε συ αφου εισαι σε αλλη πολη δε μας συμφερει μια τετοια μεταφορα. Θα το ψαξω λιγο ακομα σε κανα καταστημα Θεσσαλονικη και βλεπουμε. Ξερει κανεις καταστηματα με ποικιλια σε τετοια ηδη? Εκτος απο Carrefur..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paraggeila to yamada apo pixmania 2 kommatia mazi me ena filo 143 eura mazi kai ta metaforika mesa. oso pio polla toso kaliteri timi :D pliromi me pistotiki. tora anameno eidopoihsh .pantos exoun polu pragma mesa kai endiaferonta proionta

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάλι μόλις πέρασα την εκδοση 1.1 του XBMC, πολύ απλά, δεν υπάρχει τίποτα απολύτως που να μην μπορεί να παίξει, άψογο πραγματικά πρόγραμμα, επίσης το Kiss player κάπου άκουσε το αυτάκι μου ότι έχει κλέψει τον free κώδικα του xbmc και το έχει βάλει στα μηχανάκια της... Έτσι λοιπόν έχω στον 120άρη του xbox όλες τις φωτογραφίες μου από την ψηφιακή, τα βιντεάκια, τη συλλογή μου από mp3, και όταν βαριέμαι πάω και μέχρι το video club να νοικιάσω κανένα τελευταίο παιχνιδάκι με 1 ευρώ και να το κάνω rip στον σκληρό να υπάρχει, νοίκιασες ταινιούλα και δεν πρόλαβες να την δείς; no prob, ένα rip στον σκληρό για μετά... έχει ο φίλος σου στα χέρια του λουκουμάκι cd που το θές; όσο πίνει το καφεδάκι του στο σαλόνι το riparεις σε mp3 κατευθείαν στον σκληρό. Έχεις ξανθιά αδερφή που της αρέσει το pac-man? της βάζεις mameox. Και ο κατάλογος είναι ατελείωτος... Η πιό καλή αγορά που έκανα τον τελευταίο χρόνο for sure....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

den mporeis na sugrineis to xbox me to stadalone hardware,otidipote an einai kai auto.

 

an to pame etsi tote pios o logos pou pernoume ta stadalone ,? 8a mporousame exalou na paroume kai ena laptop na kanoume ta panta. min akouo tetoia.

 

alloste to yamada exei 64 eura ,to xbox gia na pexei divx kai me tilexeirismo posa prepei na doseis?

polla para polla. auto bebaia den apeuthinete se xristes pou exoun idi xbox.

an to exoume idi tote kalos alla den nomizo gia kapoion pou thelei na blepei mono divx kai tainies kai mousikoula na paei na parei ena xbox, ektos kai an to thelei gia paixnidia.

 

auta. o kathenas dialegei kai pernei auto pou tou armozei kai analoga me tis anagkes pou to thelei.

 

eixa ftiaxei palaiotera ena pc divx player alla exei exelixthei se kanoniko pc tora

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

paraggeila to yamada apo pixmania 2 kommatia mazi me ena filo 143 eura mazi kai ta metaforika mesa. oso pio polla toso kaliteri timi :D pliromi me pistotiki. tora anameno eidopoihsh .pantos exoun polu pragma mesa kai endiaferonta proionta

 

Μπράβο!!! 2*64+15=143 ευρώ γλυτώσατε 15 ευρώ σε περίπτωση που κάνατε 2 μεμονωμένες παραγγελίες...

 

Και όσοι θέλετε το ελληνικό firmware pm σε μένα ή τον Innersense!

 

Και επειδή είμαι καλός πάρτε και αυτό το προγραμματάκι για να βλέπετε λεπτομερώς την ποιότητα των divx που δημιουργείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...