Προς το περιεχόμενο

Playstation 2, αξίζει η όχι?


Gpsyco

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 49
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

200.000 είναι πάρα πολλά για αυτή την κονσόλα.Δεν μπορεί πάντα με τη δικαιολογία του DVD που έχει ,να δικαιολογείς το κόστος. Με τα backups έχει πρόβλημα ενώ και η απεικόνιση των DVD δεν είναι κάτι σπουδαίο.Πάρε το dreamcast καλύτερα τουλάχιστον μέχρι να βγεί το X-box

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H konsola einai apisteuth .To DVD petaei .Exo dei kamia dekaria tainies se tv philips matchline 32" kai h apodosh einai foverh,den vlepo diafora me to DVDpioneer enos filou mou.Kai apo paixnidia paixe to TEKKEN kai tha katalaveis.Kamia sxexh me to Soul calibur.Exo kai dreamcast kai mporo na kano sugrish.Telos an vrei kaneis kalutero podosfairaki apo to ISSPRO ths konami gia PS2 tote tha mporesoume na milhsoume sovara.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oso nanai thn yposthriksi pou exei h sony dyskola tha th vrei h sega.Pantws h timh tou einai ligo tsouxterh afth th stigmh.Isws tha prepe na perimeneis ligo gia na deis.Pantws ontws podosfairaki san to ISS den yparxei efamillo para mono se coin op smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι 200.000??Εδώ στην Πάτρα κάτω απο 250.000 δεν το έχουνε βρεί κάτι φιλαρακια που θέλουν να το αγοράσουν.Πολλά λεφτά, και αυτοί το κυνηγάνε με την αιτιολογία ότι θα έχουν DVD.O HAL αν κατάλαβα καλά είπε πως δεν αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, να σας λύσω μερικές απορίες...<P>Η κονσόλα αυτή τη στιγμή κοστίζει από 240-300 χιλιάδες, γιατί η αντιπροσωπεία της SONY στην Ελλάδα επέβαλλε στα καταστήματα με νταβατζιλίκο τρόπο (τον γνωστό "Έχω το μαχαίρι, έχω και το πεπόνι") να το πουλάνε υποχρεωτικά μαζί με 2 παιχνίδια και ή ένα μοχλό ή μία κάρτα μνήμης μαζί!<P>Η κονσόλα έχει 180.000!!! Την τιμή την βρίσκω λογική γιατί ένα καλό DVD Player έχει κοντά στις 140-150 χιλιάδες και αν βάζαμε σε ποιότητα γραφικών και ήχου δύο απλά playstation μαζί (αν και πάλι την αδικώ!) με κόστος τουλάχιστον 50.000 το ένα, η τιμή θα έφτανε από μόνη της τις 250.000!!!<P>Το έχει αγοράσει ένας φίλος μου και παίξαμε FIFA 2001 μαζί. Σας λέω ότι η ποιότητα με άφησε άφωνο. Επίσης είδαμε κάποιο DVD (Το Armagedon συγκεκριμένα) και δεν είδα διαφορά απ' ότι το είχα δει στο DVD του υπολογιστή μου. Μόνο που ο φίλος μου έχει 29'' SONY στερεοφωνική 100Hz!!!! smile.gif smile.gif<P>Επίσης έχω δει και Dreamcast, κορυφαίο κι αυτό αλλά δεν παίζει DVD ρε παιδιά.<P>Και σαν επίλογο, να σημειώσω ότι όλα τα νέα πράγματα στη ζωή είναι τσουχτερά. Δεν νομίζω η κονσόλα αυτή να κάνει πάντα έστω 180.000...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,<BR>Δεν ξέρω τι παίζει το PS2 (ποντίκι είναι wink.gif) γιατί δεν το είδα από κοντά, αλλά τα gamer site το απομυθοποιούν τελείως...από ότι διαβάζω τα παιχνίδια είναι άθλια και σε καμία περίπτωση δεν αξίζουν (στην συντριπτική πλειοψηφεία) τα λεφτά της κονσόλας. Το ίδιο κατά την γνώμη μου ισχύει και για την κονσόλα που πέρα από την Ιαπωνία, απέτυχε να εκπληρώσει της προσδοκίες της Sony η οποία πουλάει όνομα και τεχνολογία 2 ετών...<BR>Αυτή την στιγμή το Dreamcast είναι κορυφαία επιλογή για κονσόλα, παίζει και τα CD του PS1, ενώ τα καινούρια παιχνίδια του είναι καταπληκτικά...<BR>Και κάνει το 1/3 του PS2 άρα η επιλογή είναι απλή.<BR>Τώρα αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί ασχολείστε με κονσόλες την στιγμή που με τις 200000δρχ του PS2 μπορείς να κάνεις μια αναβάθμιση σε CPU/RAM/GPU και να έχεις την καλύτερη παιχνιδομηχανή και DVD player και net και όλα...δουλειά δεν είχε ο διάολος...<BR>Χώρια που κάθε νέο game για PC κάνει 15000 στην χειρότερη, ενώ με το PS2 προβλέπω πολλά 35αρια να φεύγουν...<BR>Όσο για τα γραφικά, όσοι είναι μάγκες να συνδέσουν το PS2 με monitor και όχι ΤV να δουν πόσο καλά είναι άνευ της κάλυπσης ατελειών λόγω χαμηλής ευκρίνειας...σαν να συγκρίνουμε PS1 σε TV με Βleem Hardware Accelerated...<P>Imagine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καλο το dreamcast αλλα τα τεχνικα χαρακτηριστικα του PS2 δεν μπορει να τα φτασει.Τωρα οσο για τα παιχνιδια ακομα οι εταιρειες παιχνιδιων δεν την εχουν εκμεταλευτει πληρως αποδειξη γι'αυτο ειναι το TEKKEN το οποιο ειναι φοβερο.Οποτε μην βιαζεστε να βγαλετε συμπερασματα.<BR>Παντως η τιμη του ειναι μεγαλη και δεν νομιζω να αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα ακομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Paidia den xero pados ego piga kai to parrigeila simera giati to dokimasa kai me afise afono! Aytoi ekei sto magazi mou eipan pados oti to mixanima prin tis 15 dekembriou to deinane anagkastika me 2 xeiristiria kai 2 pexnidia stin timi ton 240000 (opos eipe kai o gotchagr) eno tora irthe i kainourgia partida stin opoia i Sony epetrepse sta magazia na dinoun mono siskevi kai xeiristirio stin timi ton 199.000. grin.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<BLOCKQUOTE><font size="1" face="Verdana, Arial">quote:</font><HR>Originally posted by paokara:<BR><B>Τωρα οσο για τα παιχνιδια ακομα οι εταιρειες παιχνιδιων δεν την εχουν εκμεταλευτει πληρως αποδειξη γι'αυτο ειναι το TEKKEN το οποιο ειναι φοβερο.Οποτε μην βιαζεστε να βγαλετε συμπερασματα.<BR></B><HR></BLOCKQUOTE><P>Το ότι δεν υπάρχει το Tekken ή και πολλά άλλα παιχνίδια του Playstation και άλλων παιχνιδομηχανών για PC, δεν είναι θέμα τεχνολογίας ή δυνατοτήτων, αλλά πολιτικής εταιριών και συμφωνίες μεταξύ τους...<BR>Αν είχες παίξει ποτέ Bleem σε υπολογιστή με 3D κάρτα γραφικών, δεν θα αναγνώριζες τα παιχνίδια του PS...είναι απλά εκπληκτικά...τρέχουν δε σε πολύ μεγάλες αναλύσεις σε σχέση με το PS, μέσα από emulation = μειονέκτημα σε ταχύτητα, αλλά παρόλα αυτά ξεσκίζονται σε απλά Cel με Voodoo 3...και προσθέτουν και εφφέ όπως φωτοσκιάσεις κτλ. που απλά στο PS δεν υπάρχουν...<BR>Μην ξεχνάς ότι το PS είναι πολύ απλό τεχνολογικά, ακόμα και για την εποχή του και τα παιχνίδια του τρέχουν στην TV σου με ανάλυση 320x240 pix = VGA = εποχής 386 και αν...<BR>Το αν η NAMCO ή άλλες εταιρίες δεν θέλουν να αναπτήξουν παιχνίδια σαν το TEKKEN για πλατφόρμα Windows είναι άλλη ιστορία... <P>Imagine

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...