Προς το περιεχόμενο

Τα αναντικατάστατα FREEWARE που χρησιμοποιούμε!


nemos
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr,

Συνέχεια εδώ

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το μTorrent είναι ένα από τα "βασικά" προγράμματα που χρησιμοποιώ κυρίως επειδή είναι μικρό και αυτό βολεύει αφού κατεβάζω αρχεία από την σχολή και τα μεταφέρω μέσω flash disk στο σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Dokimase to Tight VNC einai kalo ;-)

H to remote desktop twn Win alla auto exei to meionektima oti otan mpeis remote kanei log out sto pc pou mpaineis remote' date=' me apotelesma na min mporeis n ksanampeis...Me to tight Vnc den exeis tetoia provlimata :razz:[/quote']

 

 

Που θα το βρω? Κανα link?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια. Ψάχνω επειγόντως ένα προγραμματάκι. Πρέπει να λεγόταν ''Talk Machine'' αν δεν κάνω λάθος. Σε αυτό το πρόγραμμα έγραφες ένα κείμενο και μετά το πρόγραμμα το διάβαζε δυνατά χρησιμοποιώντας δικές του φωνές. Είχε επιλογή για Αγγλικά και Ισπανικά και αν διάλεγες Ισπανικά και έγραφες με Greeklish μετά η αφήγηση έμοιαζε αρκετά με τα Ελληνικά. Ψάχνω όμως στο Google, και ξαναψάχνω και ξανάμανάψάχνω και δεν μου βγάζει τίποτα.

 

Βοήθεια...; :neutral:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ψάχνω να βρω ένα παλιό πρόγραμμα που έδινε τσάμπα ο ΟΠΑΠ για διαλογή δελτίων όλων των τυχερών παιχνιδιών του. Αναφέρμαι σε αυτό. Το θέμα είναι πως μόλις το κατεβάζω μου βγάζει κάποιο πρόβλημα.

 

Μήπως το έχει κανείς στο σκληρό του κατευασμένο; Το είχα κατεβάσει κάποτε αλλά έψαξα όλα τα back up DVDs μου και δεν το βρίσκω.

 

[EDIT=solved]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν έχει ξανα-αναφερθεί (δεν το βρήκα με search πουθενά):

 

SIW - System Information for Windows by Gabriel Topala

This program perform computer configuration analysis and diagnostics. It gives detailed information about your computer properties and settings, detailed specs for CPU, motherboard, chipset, BIOS, CPU, PCI/AGP, USB and ISA/PnP devices, memory, monitor, video card, disk drives, CD/DVD devices, SCSI devices, S.M.A.R.T., ports, network cards, printers, operating system, installed programs and hotfixes, processes, services, serial numbers (CD keys), users, open files, system uptime, network, network shares, as well as real-time monitors for CPU, memory, page file usage and network traffic. It displays currently active network connections, passwords hidden behind asterisks, installed codecs, and more.

This program also creates a report file, and is able to run in batch mode.

A standalone tool that does not require installation - one less installed program on your PC as well the fact that you can run the program directly from a USB flash drive.

 

http://www3.sympatico.ca/gtopala/about_siw.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά βοήθεια. Ψάχνω επειγόντως ένα προγραμματάκι. Πρέπει να λεγόταν ''Talk Machine'' αν δεν κάνω λάθος. Σε αυτό το πρόγραμμα έγραφες ένα κείμενο και μετά το πρόγραμμα το διάβαζε δυνατά χρησιμοποιώντας δικές του φωνές. Είχε επιλογή για Αγγλικά και Ισπανικά και αν διάλεγες Ισπανικά και έγραφες με Greeklish μετά η αφήγηση έμοιαζε αρκετά με τα Ελληνικά. Ψάχνω όμως στο Google' date=' και ξαναψάχνω και ξανάμανάψάχνω και δεν μου βγάζει τίποτα.

 

Βοήθεια...; :neutral:[/quote']

 

 

TalkAny λέγεται το πρόγραμμα. Αν δεν το βρείς, πες μου να στο ανεβάσω κάπου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλημέρα απο εμένα,

 

νομίζω ότι δεν έχει αναφερθεί εδώ: υπάρχει το PagePlus SE, το οποίο είναι ένα πολύ καλό freeware DTP (για εισαγωγή στο αντικείμενο και όχι μόνο...).

Μπορείτε να το βρείτε εδώ: http://www.freeserifsoftware.com/software/PagePlus/default.asp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

na pw k egw mia? e? na pw?

 

loipon...

exw ena programmataki veltiwsis twn leitourgiwn kai tis olis apodosis tou pc... ola ta lefta!

 

TuneUp Utilities 2006

 

[+] Ασφαλές καθάρισμα από αρχεία-σκουπίδια

[+] Γρήγορο και ασφαλές καθάρισμα της Registry

[+] Βελτιστοποίηση του Συστήματος (System Tweaking)

[+] Αύξηση της απόδοσης

[+] Αύξηση της ταχύτητας των download

[+] Ακόμα περισσότερα διαβάζοντας αναλυτικά στο http://www.tune-up.com/products/tuneup-utilities/details/

 

 

k alla polla pou den fantazeste....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...