Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα στο Video και Audio


cybereddie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδιά... Αν γνωρίζει κάποιος ας βοηθήσει... Θέλω να παίξω 3D με το powerDVD 10 με ελληνικούς υπότιτλους... Έχοντας το φάκελο με τη ταινία (MONSTERS_VS_ALIENS_3D.SBS.3D Bluray Rip) σε μορφή mkv και μαζί τα αρχεία idx sub (αγγλικοί υπότιτλοι)..

Πρώτο βήμα ήταν να βρω τους ελληνικούς υπότιτλους.. Τους βρήκα σε srt μορφή κ με το 3D Subtitler έγιναν διπλοί σε σωστές αποστάσεις με μόνο πρόβλημα το προβάδισμα τους περίπου 0.5sec, αλλά το πρόβλημα δεν είναι αυτό, το θέμα είναι ότι με το kmplayer παίζει κανονικά κ τους υπότιτλους αλλά με το powerDVD 10 δεν τους παίζει, ούτε ελληνικούς αλλά ούτε τους αγγλικούς... Άραγε τι φταίει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 727
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι καιρός που δεν έχω ανανεώσει τίποτα και να απαντήσω σε ερωτήσεις .... Izzzzz coming ....

 

καιρός για Refresh ...

 

Καλημέρα και χαιρετισμούς από καλιφόρνια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καιρός που δεν έχω ανανεώσει τίποτα και να απαντήσω σε ερωτήσεις .... Izzzzz coming ....

 

καιρός για Refresh ...

 

Καλημέρα και χαιρετισμούς από καλιφόρνια

Γεια σου cybereddie, μας ξεχασες!

 

Κάτι θα κάνουμε για το topic, αισθάνομαι κι εγω συνυπευθυνος που δεν επικαιροποιηθηκε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δεν το χω δοκιμάσει, ελπίζω να μην είναι τόσο αργό όσο τα άλλα free

 

Στα ίδια πάνω κάτω θα είναι με τα υπόλοιπα free, δεδομένου ότι έχει κλέψει κώδικα από το ffmpeg project.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και πολυ ωραιο τοπικ.

Το διαβασα ολο. :D

Αλλα ψαχνω να βρω καποιο γνωστο προγραμμα (οπως Sony Vegas,Premiere κλπ)

που να δημιουργησω η να επεξεργαστω video και να μπορει να το βγαζει σε

HD μορφη.Αν μπορει καποιος να βοηθησει τον ευχαριστω πολυ.Να ειναι free. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα κι από μένα! ^_^

 

Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποιος να μου προτείνει ένα πρόγραμμα για δημιουργία ελληνικών υποτίτλων που να είναι εύκολο στο χειρισμό.. αν υπάρχει κάτι τέτοιο φυσικά. Γιατί δοκίμασα μερικά και μου φάνηκαν λίγο πολύπλοκα για εμένα που είμαι άσχετος από αυτά. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολλές περιπτώσεις δεν υπάρχουν. Και μιας που έχω φίλους που δεν τα "πιάνουν" τα αγγλικά κι εγώ δεν έχω κάποιο πρόβλημα, πιστεύω δεν θα μου ήταν καθόλου δύσκολο να φτιάξω υπότιτλους για την παρέα και ίσως και γενικότερα, όσο έχει να κάνει με την γλώσσα καθαρά.

 

Το θέμα είναι ότι από προγράμματα κλπ δεν είμαι καθόλου σχετικός.. υπάρχει κάποια λύση γι αυτό? :unsure: Πχ ένα σχετικά απλό πρόγραμμα, έστω και με λιγότερες δυνατότητες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισε να μεταφράζεις τους Αγγλικούς τότε. Το έχω κάνει και είναι αρκετά χρονοβόρο και σπαστικό.

 

Εννοείς να κάνω την μετάφραση και μετά να βάλω κάποιον να την κάνει υπότιτλους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα χρόνο (και κάτι μέρες) μετά την προηγούμενη, έχουμε νέα έκδοση 1.3.13 για το Audacity.

 

Changelog εδώ (Filehippo.com).

 

καλησπερα και απο εμενα, ψαχνω ενα προγραμματακι για βελτιωση του της ποιοτητας του ηχου των mp3.Το παραπανω κανει για αυτην την δουλεια?Βεβαια εαν υπαρχει και εαν κανει αισθητη δουλεια παντα.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα .

 

θα ηθελα να μου προτεινετε καποιο προγραμμα για να ακουω μουσικη στο PC χωρις να το βαραινει.

Ελαφρυ και ευχρηστο.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...