Προς το περιεχόμενο

Τι ειναι καλυτερο?


Anduril

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον...εβαλα την καρτα στα 66,της εβαλα και 0.1 voltage επιπλεον και...τρεχω το lotrbfme ξεκιναει να κανει κατι artifacts παλι αλλα πανω που παω να πατησω alt+F4 με κανει minimize και πεταει το εξης κουλο που το ζιπαρα γιατι το screenshot ηταν 0.9mb και ειπα να μην κανει μια ωρα να φωρτωσει η σελιδα.

 

Σημειωση:το game.dat που λεει το μηνυμα ειναι το exe ας το πω του bfme.Τι μπορει να φταιε?Λες να θελει καμια ψυκτρα η southbridge?Γιατι σαν πολυ να καει...Αλλα γιατι να το κανει μονο σε παιχνιδια και οχι σε benchmarks που χρησιμοποιυν ΚΑΙ τεστ για την καρτα γραφικων?

Κουλο.zip

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Α και κατι που ξεχασα:πριν κανω ολα αυτα(66mhz,+0.1voltage)ετρεχα το παιχνιδι και ξαφνικα κολλησε η εικονα.Η εικονα μονο και οχι το pc.Σαν να σταματησε η καρτα γραφικων.(εχω απενεργοποιησει το vpu recover)Μετα απο λιγο μου πεταξε μια μινιατουρα μπλε οθονης χωρις γραμματα και μετα εφαγε restart.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν έχεις κάνει overclock και διάφορα προγράμματα σου δημιουργούν πρόβλημα , ρίχνεις το overclock ώστε να δεις αν φταίει αυτό.

Αν ρίξεις στα default τις μνήμες και την cpu και έχεις ακόμα πρόβλημα , τότε φταίει η κάρτα γραφικών.

Αλλιώς..... απλά όυτε τώρα πιάνεις το 200fsb σταθερά.

 

Υπάρχουν παιχνίδια που είναι πολύ πιο ευαίσθητα από τα "κλασσικά" stress test.

 

Δοκίμασε να τρέξεις Doom3 με ασταθή ATI , μπορεί να τρέχει τα πάντα τέλεια , στο συγκεκριμένο θα βγάλει artifacts.

Ή να τρέξεις UT2004 (ή warcraft 3) με ασταθή επεξεργαστή ή μνήμες , θα σε πετάξει έξω στα πρώτα 10 λεπτά.

 

Δεν ξέρω τι καπνό φουμάρει το lotrbfme.

 

Το southbridge λίγο χλωμό να φταίει , αλλά αν έχεις περισσευμα ανεμιστήρα βάλε έναν να το φυσάει.

 

Μια επιφύλαξη , από τροφοδοσία πως πας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τροφοδοσια ειμαι μια χαρα,εχω ενα 480αρη thermaltake σειρα butterfly :P

Οι συγχρονισμοι ειναι οι default για τις μνημες(2.5-3-3-8 ),ο επεξεργαστης ειναι στα 200x10.5(166x13 default,ναι εχω ξεκλειδωτο επεξεργαστη).Η καρτα τι να εχει?Ειναι μια χαρα δεν εχει κανενα προβλημα.Ετρεξα επισης και το larry magna cum laude χωρις κανενα προβλημα.Αλλα ρε συ οταν τρεχω τοσα benchmarks χωρις κανενα προβλημα,δεν νομιζω πως φταιει η northbridge...Παντως αφου με τον ανεμιστηρα η northbridge μενει σε αρκετα χαμηλες θερμοκρασιες(επιασα την ψυκτρα και ηταν πολυ δροσερη) θα δοκιμασω να της δωσω λιγο ακομα voltage...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως παει ηθελε λιγο voltage ακομα γιατι το παιχνιδι ειναι βαρυ.Κι αφου μενουν ολα σε πολυ καλες θερμοκρασιες γιατι να μην του δωσω?Υπαρχει περιπτωση να κανει προβλημα(απο το voltage εννοω) παρολλες τις χαμηλες θερμοκρασιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...