Προς το περιεχόμενο

Benchmarking ... Let's see how good we are ... ;)


george_o/c

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον διαγωνισμό παίζεις με ότι μητρική θες αρκεί να έχεις Sandy Bridge επεξεργαστή. Έγινε μόνο με Sandy Bridge γιατί και η Gigabyte μου είπε ότι εκεί επικεντρώνεται τώρα :)

 

Θα κάνουμε και έναν καλοκαιρινό give-away που δεν έχει benchmarks μέσα και μπορούν να συμμετέχουν όλοι και να κερδίσουν δώρα. Αλλά εντάξει ξεφεύγω οff topic οπότε σταματάω :P

 

Ναι, ο caution απενεργοποίησε τους άλλους πυρήνες. Το SuperPi όταν τρέχεις με δύο μόνο πυρήνες ενεργοποιημένους και affinity στο CPU 1, παίνρει ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 25,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • BabisTs

    1768

  • ultraex2003

    1480

  • alldaynews

    1022

  • Mult1C0r3Cpu

    690

Στον διαγωνισμό παίζεις με ότι μητρική θες αρκεί να έχεις Sandy Bridge επεξεργαστή. Έγινε μόνο με Sandy Bridge γιατί και η Gigabyte μου είπε ότι εκεί επικεντρώνεται τώρα :)

 

Θα κάνουμε και έναν καλοκαιρινό give-away που δεν έχει benchmarks μέσα και μπορούν να συμμετέχουν όλοι και να κερδίσουν δώρα. Αλλά εντάξει ξεφεύγω οff topic οπότε σταματάω :P

 

Ναι, ο caution απενεργοποίησε τους άλλους πυρήνες. Το SuperPi όταν τρέχεις με δύο μόνο πυρήνες ενεργοποιημένους και affinity στο CPU 1, παίνρει ;)

Eγω λεω να πεις στην gigabyte να την δωσει απο σημερα στον http://www.insomnia.gr/user/126728-catrina-p/ ετσι και αλλιως κατα εκει το κοβω να παει το επαθλο, bill wins....o bill μοιραζεται hw με τους φιλους του dont worry....με πιο απλα λογια κουρασατε οχι αλλο hwbox καρβουνο.... back on topic please

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντελή,

 

-Aν κατηγορείς τον Γιώργο ότι κάνει κατάχρηση του thread (που άνοιξε) και βγαίνει off - τότε report it και ας αποφανθούν οι mods.

 

-Αν κατηγορείς το box ότι κάνει "περίεργους" διαγωνισμούς - γιατί δεν ανεβάζεις ένα καλό scorάκι να δεις αν θα παραλάβεις το δώρο σου;

 

 

 

 

 

:)

 

PS: Φάνη, θα ποστάρω συγκριτικά για το NB - όταν βρω χρόνο. Worry not. Πάντως με το NB ψηλά - κερδίζεις performance. Όχι μόνο σε μερικά bench... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δινει αρκετα στο memory bandwith και στο latency παντως το nb/uncore, για κανα winrar ειναι ταμαμ

 

@caution

1)nice spi run ,2)δεν αξιζει τον κοπο , 3)και να αξιζε sandy only-no sandy no party-

 

 

@george_o/c

υπαρχουν! αν και δεν νομιζω κανας γερολυκος να ασχοληθει βεβαια ποτε δεν ξερεις.. ^_^

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@unstable_hero

 

Και εγώ δεν έχω 1155 :/

Thanks - ανέβασε και εσύ κανένα καλό 32άρι - όταν ασχοληθείς ;)

 

 

 

 

 

@phanispal

 

Λοιπόν: "Πόσο δίνει το NB;"

Επεξεργαστής @ 4GHz - μνήμες @ 2GHz (χαλαρές) - και ΝΒ στα 2k και στα 3k. Τέσσερα benchάκια, στην κάθε περίπτωση:

 

 

Με το NB @ 2000MHz

nb2000.jpg

 

 

Με το NB @ 3000MHz

nb3000.jpg

 

το gain είναι παντού - αλλού λίγο, αλλού περισσότερο, Άρα όσοι έχουν το platform, αξίζει να το ψάξουν... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε και το noobaki Με το νέο pc. Συμπαθάτε με αλλά πρώτη προσπάθεια :wub:

 

 

post-204649-0-97088800-1309992388_thumb.png

 

 

Μας εφαγες ολους λαχανο σαν πρωτη προσπαθεια.Μπραβοοοοοο.αντε και παραπανω....

Δηλαδη αμα κατσεις να ασχοληθεις ποσο θα την πας?

Μην ξεχνας και τον επεξεργαστη ετσι?

Ζησαμε για να δουμε και ποστ της Καρμεν στο overclocking session.χαχαχαχαχα :devil: :devil: :devil:

 

Παρε και ενα απο εμενα για να δεις οτι εισαι πολυ καλα.

post-164700-0-27898900-1309992763_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε thanks δεν ήξερα αν είμαι καλά, αλλά βλέπω είμαι οκ...

Εχεις στα 950 το clock στην δική σου ε; Εμένα βγάζει ένα πρόβλημα με drivers αν περάσω τα 900 ενώ έχω τους τελευταίους 11,6... :whistle:

 

Η karmen είναι η πρώτη γυναίκα που συμμετέχει στο thread μου; :D Μπράβο karmen :)

George thanks και σε θαυμάζω οφείλω να πω με τα όσα βλέπω. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε thanks δεν ήξερα αν είμαι καλά, αλλά βλέπω είμαι οκ...

Εχεις στα 950 το clock στην δική σου ε; Εμένα βγάζει ένα πρόβλημα με drivers αν περάσω τα 900 ενώ έχω τους τελευταίους 11,6... :whistle:

 

 

George thanks και σε θαυμάζω οφείλω να πω με τα όσα βλέπω. :)

 

Δεν είναι πρόβλημα των drivers απλά unstable είσαι. Πρέπει να δώσεις περισσότερη τάση στον πυρήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι πρόβλημα των drivers απλά unstable είσαι. Πρέπει να δώσεις περισσότερη τάση στον πυρήνα.

thanks :D

 

Επειδή έλιωσα σήμερα στο διάβασμα και στα clockarismata σαν noobas θα το δοκιμάσω αύριο και θα πω αποτελέσματα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...