Προς το περιεχόμενο

Insomniacs' Desk Pictures Τhread


{TDi}Dj2k..infc

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 5,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

πανεμορφο φιλε.να το χερεσε.

αν επιτρεπετε ποσο σου κοστισε?

 

κανονικος υπολογιστης ειναι ε?απλα σε μικροτερο case?

σε ρωταω μιας και δεν ειμαι και πολυ σχετικος.

Σ' ευχαριστω πολυ!

To κουτι κοστισε μολις 48.9€ http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.806835

Ναι ειναι κανονικοτατος τετραπυρηνος υπολογιστης με κανονικη dual slot καρτα γραφικων, κανονικο δισκο και τροφοδοτικο, ωστοσο χρειαζεται πιο μικρο απο το συνηθισμενο τυπο μητρικης (mini-ITX).  :-)

 

Μολις προλαβω θα ανεβασω και καμια φωτογραφια απο το πως το εχω στερεωσει στο γραφειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

IMG_20130107_154019.jpg

 

Ξ

 

 

 

.αναψε κανα φως , κανα φλας... κατι βρε παιδι μου :P

(κι εγω με κινητο τραβηξα)

Πολύ ωραίος χώρος φίλε μου! Να σε ρωτήσω, ποιο headset έχεις? Και επίσης όταν παίζεις games τι κάνεις για να μην σε ενοχλεί το καλώδιο από το headset? Γιατί και εγώ το έχω βάλει να βγαίνει από την δεξιά μεριά αλλά συνεχώς μπερδεύεται στα χέρια μου και στο ποντίκι. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ευχαριστω πολυ φιλε μου

 

τα ακουστικα μου ειναι αυτα ,τα ειχα παρει 1-2 ευρω φθηνοτερα απο multirama

http://www.skroutz.gr/s/31609/Philips-SBCHP400.html

 

και δε τα συνδεω στο ηχειο , τα συνδεω στο front panel του haf (που εχω συνδεσει στη μητρικη) που βρισκεται αριστερα του γραφειου συνεπως ερχονται απο αριστερα κατω απο το αριστερο μου χερι και δε μπλεκονται καθολου με την επανω επιφανεια του γραφειου που βρισκεται το ποντικι και πληκτρολογιο οποτε και δε με ενοχλουν καθως παιζω

 

o βασικος λογος που επελεξα αυτη τη συνδεσμολογια περα απο το προφανες, οτι δε μπλεκονται καλωδια με το ποντικι κτλ, ειναι οτι εχω πιο σωστο ηχο

 

για καποιο λογο που δεν ειμαι σε θεση να εξηγησω οταν τα βαζω στην υποδοχη που εχουν τα logitech δεν εχω περιφερειακη ακοη , δηλαδη αμα γυρισω τη πλατη μου σε καποια πηγη ηχου μεσα στο παιχνιδι (npc πχ) δε ακουω τιποτα

 

με το front panel απο την αλλη που συνδεεται απευθειας στη μητρικη εχω σωστο "surround" ηχο οπου κι αν βρισκεται η πηγη του ηχου στο χωρο του παιχνιδιου

 

για να ακουσω μουσικη ή να δω κανα βιντεο ειναι οκ τα ακουστικα πανω στο logitech , για παιχνιδια ειναι απλα εφιαλτης

 

το καλωδιο που ειναι 2 μετρα φτανει και περισσευει για να το συνδεσεις απευθειας στο κουτι οσο μακρια και αν ειναι και να μη μπλεκεις με πραγματα πανω στο γραφειο

το front panel με βολευει γιατι ειναι και διπλα μου ακριβως , δε χρειαζεται να ψαχνω τρυπα πισω

 

 

το κουτι σε σχεση με το γραφειο μου

IMG_20121211_141630.jpg

IMG_20121211_142202.jpg

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οντως φοβερο , αλλα πολυ ακριβο ρε γαμωτο.. ειδικα για "midi" (το βαζω σε εισαγωγικα γιατι ειναι αρκετα γιγαντιο στη πραγματικοτητα) κουτι νομιζω οτι ξεφευγει

 

το ειχα σκαλισει προσφατα στο πλαισιο της αργυρουπολης που εχουν ενα εκθεσιακο και με ενθουσιασε ακομα περισσοτερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όντως ακριβό, το πήρα πριν 1 χρόνο περίπου με την προοπτική οτι δε θα ξαναλλάξω κουτί σύντομα.

Δες εδώ να αρρωστήσεις. Αξίζουν και οι 800 σελίδες,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παμε και ενα latest update:
 
Το νεο -mini ITX πλεον- PC:

 


5-1_zpsb8875704.jpg



Το PC εχει μια κλιση προς τα μεσα για να χωραει να μπαινει απο το καλοριφερ.

Το σιδερο ειναι απαραιτητο για να μην λυγιζει το τεραστιο γραφειο, που ειναι στερεωμενο κατα τα 3/4 στον τοιχο. Πιο κοντινες εδω:


3-2_zps6d1aebfd.jpg
2-5_zps23840a23.jpg



Τα καλωδια στηριχθηκαν ετσι. Ελευθερα ειναι μονο του ποντικιου και του πληκτρολογιου:


4-3_zpsdc9aab85.jpg



Το πριν και το μετα... (εχουν αλλαξει και τα ηχεια μιας και με καλυπτουν και με το παραπανω τα μικροτερα):


6-1_zps46b4dc6f.jpg
1-6_zpsb9406b8e.jpg



Συγκριση νεου κουτιου με το subwoofer των Z-2300 (που θα φυγουν συντομα):   :lol:  :lol: 


PICT0143_zpsb5551f3f.jpg

 

 

Πως τα βλεπετε? Αξιζε τον κοπο?

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...