Προς το περιεχόμενο

Far Cry 3


kostacurtas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

To τρεχεις απο το Far cry dx11.exe γιατι αλλιως δεν το τρεχεις σε DX11.... με χ4MSAA ξεχνατο το 53αρι σε dx11!

Μπορεί να παίζει κι αυτός σε 1280*1024.

Tι photo να εχουμε, 680Gtx εχω και δεν παει ετσι....και στο game αυτο σας παει καβαλα.

 

Ειτε κατι κανεις λαθος, ειτε εχεις λαθος επαφη με τα fps.

 

Και επειδη δεν θα θελω να πεσω στο επιθετικο επιπεδο σας ( :P) και καταλαβα οτι με εικονες δεν θα με πιστευατε οριστε οι ΑΠΟΔΕΙΞΕIΣ (και οχι δεν τρολαρω) . Testing με fraps και recording με κινητο γιατι δεν εβρισκα πως θα δειχνει τα fps ενω κανω recording. ΙΔΟΥ :

 

http://youtu.be/LITpFXNITxc

 

http://youtu.be/KhKNePLLhGg

 

Στο δευτερο videακι ο φιλος μου εδειξε λαθος bench διοτι δεν ειχε ανανεωθει ακομα. Το σωστο ειναι η εικονα απο κατω.

 

img20121210221112.jpg

 

AND NOW

tumblr_maz6cc3TN41qmnw3vo1_400.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει, όλα σχετικά είναι.Του Γιάννη πχ του φάνηκε το καλύτερο port για το 2012, εγώ πάλι το θεωρώ μάλλον το πιο αλλοπρόσαλλο παιχνίδι για pc που έχω εγκαταστήσει.Μιλάμε ότι μου θύμισε εποχές 2002 που παίζαμε με μονοπύρηνους επεξεργαστές και όταν γινόταν κάτι στην οθόνη κοιτούσαμε από την ανάποδη για να έχουμε διψήφια καρέ. :P

Ανεβαίνω πχ στο σπίτι του τρελογιατρού, έχει νερά, βλάστηση,χορτάρια, του σατανά τα κέρατα και παίζει με 40-45.Πάω στην άκρη των βράχων ν' αγναντέψω, βλέπω 2 bitmap σύννεφα, 3 bitmap κορυφογραμμές κι ένα νερό γεμάτο flickering και πέφτει στα 20 fps!Μάλλον θα του έρχεται ναυτία όταν κοιτά από ψηλά, δεν εξηγείται αλλιώς...

 

Προσωπικά, θεωρώ ότι μάλλον κολλάει το μυαλό του στο dx11 και γι αυτό θα το γυρίσω σε dx9 μήπως και στρώσει παρ' ελπίδα.Εξάλλου απ' ότι είδα και σε διάφορες συγκρίσεις στο net τις διαφορές στην απεικόνιση για να τις αντιληφθείς πρέπει να συγκρίνεις παράλληλα τις δύο εικόνες για ώρα.Οπότε αν παίζει στρωτά με dx9, δεν έχει νόημα να βγάζουμε σπυριά.

 

Με το sweetfx έβλεπα περίπου 2-3 fps κάτω εγώ.Εξαρτάται όμως και από το τι ρυθμίσεις έχεις κάνει σε κάθε config και βέβαια και από το σύστημά σου και τις ρυθμίσεις που παίζεις.Στον φάκελο με το εκτελέσιμο του παιχνιδιού τα περνάς.Δες το readme του sweetfx.Δεν είναι τίποτα πολύπλοκο.

 

Α, και κάτι άλλο.Οι retail εκδόσεις, παίζουν σε steam ή uplay;Και αν σε uplay, το uplay τα saves τα κρατάει σε cloud μορφή;

δεν έχει readme μέσα παιδιά,αλλιώς δεν θα ρωτούσα.

 

να σε ρωτησω κατι για το uplay. εχω δυο κλειδια για 2 παιχνιδια του uplay. πως θα τα ενεργοποιησω εκει; πρεπει αναγκαστικα να τα κατεβασω τωρα απο τον launcher του παιχνιδιου που μου δινει και μετα αυτο να τα ενεργοποιησει στο uplay?

ναι.Δεν ξέρω άλλον τρόπο mister gauros.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδη δεν θα θελω να πεσω στο επιθετικο επιπεδο σας ( :P) και καταλαβα οτι με εικονες δεν θα με πιστευατε οριστε οι ΑΠΟΔΕΙΞΕIΣ (και οχι δεν τρολαρω) . Testing με fraps και recording με κινητο γιατι δεν εβρισκα πως θα δειχνει τα fps ενω κανω recording. ΙΔΟΥ :

 

Στο δευτερο videακι ο φιλος μου εδειξε λαθος bench διοτι δεν ειχε ανανεωθει ακομα. Το σωστο ειναι η εικονα απο κατω.

 

 

GTX 660ti, ίδιες ρυθμίσεις χωρίς overclock, χωρίς ΑΑ:

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

2421, 39718, 53, 69, 60.955

 

Με 4xAA:

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

1041, 26551, 36, 45, 39.208

 

Γενικά η amd είναι καλύτερη στο θέμα anti-aliasing σε αυτή την γενιά αλλά τόση μεγάλη διαφορά(15fps);

Δώσε και ένα χωρίς OC αν θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω με gtx 550ti

 

ολα στο ultra πιανει 17 κολημενο μετα το εβαλα high πηγε 19, το κατεβασα medium πηγε 35 σταθερα

 

γιατι ετσι; ειναι τοσο παλια η καρτα μου; :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω με gtx 550ti

 

ολα στο ultra πιανει 17 κολημενο μετα το εβαλα high πηγε 19, το κατεβασα medium πηγε 35 σταθερα

 

γιατι ετσι; ειναι τοσο παλια η καρτα μου; :unsure:

 

οχι, το παιχνίδι εχει άχρηστα εφέ!!!! τονίζει αυτά που είναι μπροστά σου και τα βουνά στον ορίζοντα δεν βλέπονται με τυπωτά !!!!

 

εγω με 6870 τα εχω ολα medium και παιζω με μπόλικα καρε. τα φίλτρα κλειστά και ανάλυση 1900*1200.

πάντως οσοι εχουν κάρτες με 2 gb και πάνω θα το πιγενουν μια χαρα. ζιταει μνημη στην καρτα το far cry 3.

σε αυτο το θεμα πρεπει να ειναι ποιο απαιτητικο απ το max pain 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως χωρις παρεξηγηση καποιοι ψαχνετε ψυλλους στα αχυρα αντι να καθησετε να υχαριστηθειτε το παιχνιδι.Δεν μιλαω γιαυτους που χουν σοβαρο προβλημα επιδοσεων ετσι?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το τελειωσα τερματισε γρηγορα πιο πολλες αποστολες δεν γινοτανε να εχει;

 

παντος το επαιζα σε αναλυση 1920Χ1080 φουλ δηλαδη, τα γραφικα του ειναι οντως καλα, το far cry 1 δεν το επαιξα οποτε δεν ξερω

 

αλλα το 2 μου αρεσε πιο πολυ ητανε πιο μεγαλο απ οτι θυμαμαι, σκουριαζαν και τα οπλα, και η φωτια στο 3 παιδια γιατι δεν ειναι τοσο αληθοφανης; ωσπου να αναψει σβηνει, την γνωμη μου λεω σε αλλους μπωρει να αρεσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με τρέλανε τελικά, το γύρισα στο Borderlands 2 τώρα γιατί δεν το έχω παίξει ακόμα. Τα γραφικά από θέμα frames κλπ είναι εντάξει αλλά γενικά με ζαλίζουν δε ξέρω για εσάς, αλλά πολύ κουραστικά γραφικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα με πονεσαν τα ματια

 

αλλα να λεμε την αληθεια το παιχνιδι αν δεν πηγαινει κανονικα και εχει lag τοτε κατεβαζεις γραφικα εισαι αναγκασμενος, αλλο να πηγαινει κανονικα και αλλο να σερνεται οχι πολυ, αλλα αυτο το λιγο που κανει σε εμενα ειναι χειροτερο απο το να κολαει πολυ

 

κουραζει πολυ τα ματια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

GTX 660ti, ίδιες ρυθμίσεις χωρίς overclock, χωρίς ΑΑ:

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

2421, 39718, 53, 69, 60.955

 

Με 4xAA:

 

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

1041, 26551, 36, 45, 39.208

 

Γενικά η amd είναι καλύτερη στο θέμα anti-aliasing σε αυτή την γενιά αλλά τόση μεγάλη διαφορά(15fps);

Δώσε και ένα χωρίς OC αν θες.

 

Θα κανω ενα 2λεπτο running εκει που ειμαι για ακομα πιο σωστα αποτελεσματα,χωρις Oc,και θα ποσταρω αλλα το μεσημερι που θα εχω γυρισει.και εγω ειμαι περιεργος να δω.

 

Δε με τρέλανε τελικά, το γύρισα στο Borderlands 2 τώρα γιατί δεν το έχω παίξει ακόμα. Τα γραφικά από θέμα frames κλπ είναι εντάξει αλλά γενικά με ζαλίζουν δε ξέρω για εσάς, αλλά πολύ κουραστικά γραφικά

εμενα με πονεσαν τα ματια

 

αλλα να λεμε την αληθεια το παιχνιδι αν δεν πηγαινει κανονικα και εχει lag τοτε κατεβαζεις γραφικα εισαι αναγκασμενος, αλλο να πηγαινει κανονικα και αλλο να σερνεται οχι πολυ, αλλα αυτο το λιγο που κανει σε εμενα ειναι χειροτερο απο το να κολαει πολυ

 

κουραζει πολυ τα ματια

 

Μπορειτε σας παρακαλω να εξηγησετε καπως πως κουραζουν τα γραφικα του?? Τι σας κανει να βγαζετε blood tears δηλαδη?? Ειχατε το ιδιο προβλημα και με το Crysis? γιατι παντα για την Cryengine μιλαμε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο αφορα το θεμα σου Πανεμηδενεκατο(!) , χωρις να ξερω σε τι αναλυση παιζεις αλλα η καρτα δεν ενδυκνειται για την 1920*1080,ναι μεν παιζει τα παιχνιδια αλλα με παρα πολλες υποχωρησεις. Νομιζω η προτεινομενη θα ηταν 1650*1080 και κατω.. Λεω με λιγα λογια οτι αν ειχες καμια καλυτερη καρτουλα πιστευω δεν θα ειχες σχηματισει την εικονα που εχεις τωρα για το games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

και η φωτια στο 3 παιδια γιατι δεν ειναι τοσο αληθοφανης; ωσπου να αναψει σβηνει, την γνωμη μου λεω σε αλλους μπωρει να αρεσε

 

Φρέσκα φυτά και δεν παίρνουν τόσο εύκολα φωτιά (λέω τώρα :P). Στην Αφρική του 2 με τα ξερόκλαδα άρπαζε το σύμπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...