Προς το περιεχόμενο

Google Chrome 4.0 με Extensions και συγχρονισμό σελιδοδεικτών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά τις επιτυχημένες δοκιμές στο beta στάδιο, η Google κυκλοφορεί σήμερα την επόμενη επίσημη έκδοση του Google Chrome η οποία εισάγει δύο σημαντικά νέα χαρακτηριστικά, τα extensions και το συγχρονισμό των σελιδοδεικτών.

 

Τα extensions είναι επεκτάσεις τρίτων κατασκευαστών, οι οποίες μπορούν να εγκατασταθούν μέσω του Chrome, αυξάνοντας τις δυνατότητες του browser, κατά τρόπο αντίστοιχο με τα plugins του Firefox. Στο επίσημο ξεκίνημα, οι επεκτάσεις του Chrome 4.0 ξεπερνούν τις 1.500 και η εγκατάσταση τους γίνεται από την αντίστοιχη επιλογή στις ρυθμίσεις ή με μια επίσκεψη στη σχετική ιστοσελίδα.

 

Η δυνατότητα συγχρονισμού σελιδοδεικτών επιτρέπει το συγχρονισμό των αγαπημένων ιστοσελίδων σας έτσι ώστε να είναι άμεση η πρόσβαση σε αυτές από οποιοδήποτε έκδοση του Chrome χρησιμοποιείτε, σε οποιοδήποτε υπολογιστή. Η λειτουργία αυτή αποδεικνύεται ιδιαίτερα χρήσιμη σε όσους χρησιμοποιούν διαφορετικούς υπολογιστές και θέλουν οι αλλαγές που πραγματοποιούν στους σελιδοδείκτες τους να ενημερώνονται αυτόματα σε κάθε μηχάνημα.

 

File.png Download: Google Chrome 4.0

Link.png Site: Chrome Blog

Video Video: Extensions

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

παιδιά ο συγκεκριμένος περιηγητής θέλει καμιά ρύθμιση για να μπορώ να μπαίνω στο ebanking της eurobank?? δεν μπαίνει με τίποτα ενώ με τον firefox μια χαρά μπαίνει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Καλά όταν είχε ο Opera bookmark sync, ο Chrome πηδούσε ακόμα από δέντρο σε δέντρο.

 

Κι εμενα οταν ημουν -23 χρονων η γιαγια μου ειχε ερπιστριες, αλλα πιστευω να καταλαβαινεις οτι αυτο δεν παιζει κανεναν απολυτως ρολο ε...

 

Σα πολυ γρηγορα δεν φτασαμε στην εκδοση 4?

Δηλαδη σε 5-6 χρονια (κατα τα οποια ο Firefox "προχωρησε" μολις 2 versions, το ιδιο και ο Internet Explorer, ποσα θα εχει προχωρησει ο Chrome?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά όταν είχε ο Opera bookmark sync, ο Chrome πηδούσε ακόμα από δέντρο σε δέντρο.

 

Εγω ξερω οτι με τον chrome εχω βρει την υγεια μου. Μακραν οτι ταχυτερο και αξιοπιστο κυκλοφορει. Καθηστε εσεις με τον μουφαφοχ και τον expl$rer

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά ο συγκεκριμένος περιηγητής θέλει καμιά ρύθμιση για να μπορώ να μπαίνω στο ebanking της eurobank?? δεν μπαίνει με τίποτα ενώ με τον firefox μια χαρά μπαίνει....

Ρύθμιση ο webmaster της eurobank θέλει. Και μέχρι πριν 1-2 χρόνια δύσκολα έμπαινες με firefox σε αρκετές ελληνικές σελίδες ebanking. Στην ελλάδα αν δε φτάσει ένας browser το 20% για να αναγκαστούν να ασχοληθούν μαζί του κάνουν πως δεν υπάρχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι δεν εχω καταφερει να βρω ακομα πως αποθηκευει τους κωδικους μου,τελικα το κανει η τσαμπα ψαχνω?

Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα...

Πείραξα λίγο τα forms και κάποιες άλλες ρυθμίσεις αλλα δυστυχώς κανένα αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...