Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S - νέα κορεάτικη ναυαρχίδα με android


arxaggelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η επίσημη froyo βλέπει όλη τη μνήμη του galaxy ή υπάρχει ακόμα αυτο το πρόβλημα ;

ολη την μνημη την βλεπει και η eclair απλα δεν ειναι διαθεσιμη στον χρηστη...

για την ιστορια ομως, στη froyo μειωνεται στα 304 mb... :angry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολη την μνημη την βλεπει και η eclair απλα δεν ειναι διαθεσιμη στον χρηστη...

για την ιστορια ομως, στη froyo μειωνεται στα 304 mb... :angry:

 

Η μνημη χρησιμοποιειται ολη ακομα και στο 2.1. Αυτο το νουμερο που βλεπουμε εμεις ειναι η διαθεσημη μνημη προς τις εφαρμογες που τρεχει ο χρηστης.

Τα υπολοιπα περιπου 200 mb ειναι δεσμευμενα απ το λειτουργικο κι απο αλλες native διαδικασιες του τηλεφωνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μνημη χρησιμοποιειται ολη ακομα και στο 2.1. Αυτο το νουμερο που βλεπουμε εμεις ειναι η διαθεσημη μνημη προς τις εφαρμογες που τρεχει ο χρηστης.

Τα υπολοιπα περιπου 200 mb ειναι δεσμευμενα απ το λειτουργικο κι απο αλλες native διαδικασιες του τηλεφωνου.

Τότε γιατί όλη αυτή η ιστορία με τη μνήμη; Και στα υπόλοιπα κινητά android λογικά κάτι αντίστοιχο θα συμβαίνει φαντάζομαι. Ή κάνω λαθος?;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και εγω με τη σειρα μου εκανα αναβαθμιση εχθες απο JM2 σε JPA ακολουθωντας πιστα τις οδηγιες του tyxerakia απο το my phone τον οποιο και ευχαριστω πολυ.

πριν ειχα επικοινωνησει με τη samsung οπου ειχα ενημερωθει οτι προς το παρον δεν τιθεται θεμα αναβαθμισης.

στο διαταυτα

-ειδα ενα 990 απο 908.

-διορθωθηκε η εναλλαγη γλωσσων στον κειμενογραφο...ολα μεσω του πληκτρου space

-κολληματα δεν εχω η ταχυτητα αποκρισης πολυ αμεση οπως πριν.

Εν κατακλειδι...πολυ φασαρια για το τιποτα....ορθως κατα τη γνωμη μου η εταιρεια δεν προχωρα σε αναβαθμιση μιας που η eklair 2.1 ειναι πολυ ανταγωνιστικη.

Επεξ/σία από FFighter
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μνημη χρησιμοποιειται ολη ακομα και στο 2.1. Αυτο το νουμερο που βλεπουμε εμεις ειναι η διαθεσημη μνημη προς τις εφαρμογες που τρεχει ο χρηστης.

Τα υπολοιπα περιπου 200 mb ειναι δεσμευμενα απ το λειτουργικο κι απο αλλες native διαδικασιες του τηλεφωνου.

εγω τι διαφορετικο γραφω απο αυτο που γραφεις εσυ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android 2.x now accounts for 83 percent of all active Googlephones

By Vlad Savov writer_rss.gif posted Dec 2nd 2010 2:41AM

10x120189n23rmm.jpg

We're not totally sure that Android 2.1 users will be happy to be bundled in with 2.2 consumers -- after all, there's plenty in Froyo that's not available on Eclair -- but the fact remains that a cool 83 percent of actively used Android phones right now run one of the two latest iterations. A reminder is merited to say that by "active" we mean those that accessed the Android Market over the foregoing two weeks -- which might have a slight bias toward over-representing the newer phones with folks either abandoning their Cupcake and Donut handsets or simply not searching for new apps for them. Either way, we reckon it's good to see such nice big slices taken up by Android's most advanced versions, it seems almost a shame that Gingerbread's arrival will soon disrupt things all over again. For now, we're off to our delicatessen, all this food talk's given us the munchies.

 

Κι εμείς έχουμε ξεμείνει με το 2.1, γμ την καταδίκη...

 

(από http://www.engadget....ive-googlephon/ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android 2.x now accounts for 83 percent of all active Googlephones

By Vlad Savov writer_rss.gif posted Dec 2nd 2010 2:41AM

10x120189n23rmm.jpg

We're not totally sure that Android 2.1 users will be happy to be bundled in with 2.2 consumers -- after all, there's plenty in Froyo that's not available on Eclair -- but the fact remains that a cool 83 percent of actively used Android phones right now run one of the two latest iterations. A reminder is merited to say that by "active" we mean those that accessed the Android Market over the foregoing two weeks -- which might have a slight bias toward over-representing the newer phones with folks either abandoning their Cupcake and Donut handsets or simply not searching for new apps for them. Either way, we reckon it's good to see such nice big slices taken up by Android's most advanced versions, it seems almost a shame that Gingerbread's arrival will soon disrupt things all over again. For now, we're off to our delicatessen, all this food talk's given us the munchies.

 

Κι εμείς έχουμε ξεμείνει με το 2.1, γμ την καταδίκη...

 

(από http://www.engadget....ive-googlephon/ )

ενταξει η πιτα δειχνει οτι το 39% εχει ακομη 2.1 ενω το 43% εχει τη 2.2

σιγα τη διαφορα... :P :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το που είδα replies στο thread αυτό, είπα πως θα ήταν επειδή βγήκε η Froyo και για εμάς τους άμοιρους...

:)

ακομη δεν ηρθαν τα χριστουγεννα, περιμενε... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε!!!!.... για τα Vodafone branded Galaxy S... :(

 

Όσοι είναι GT-I9000HKDVGR το πήραν! (JM4/3/3)

 

Εμείς με μ GT-I9000HKDEUR ακόμα θα περιμένουμε! Ήμαρτον!

 

Επίσης για τα Vodafone branded μάλλον θα βγει και 2ο update της Froyo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ντε...

 

Είμαι ένα βήμα πριν το registry hack του Kies για να περάσω την VGR μιας και έχω Vodafone αριθμό.

 

Και το κορυφαίο είναι πως σε 2η τηλεφωνική επικοινωνία μου με την Samsung Ελλάδος, δεν γνωρίζουν.

 

Classified scheduled activity και τα ρέστα...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έλα ντε...

 

Είμαι ένα βήμα πριν το registry hack του Kies για να περάσω την VGR μιας και έχω Vodafone αριθμό.

 

Και το κορυφαίο είναι πως σε 2η τηλεφωνική επικοινωνία μου με την Samsung Ελλάδος, δεν γνωρίζουν.

 

Classified scheduled activity και τα ρέστα...

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Nαι αλλα ειναι branded εκδοση που πολλοι που ειναι αναγκασμενοι να την περασουν προσπαθουν να την αποφυγουν...

Γιατι δεν περνας απλα την JPA μεσω Odin?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εμπιστεύομαι και τόσο.

Branded είναι όσον αφορά την boot screen και 3 apps της Vodafone που δεν μπορείς να απεγκαταστήσεις.

Θα δείξει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...