Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με UPS


spdrosin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
Έχουν κάτι ξεχωριστό αυτές οι μπαταρίες για να μην τις πουλάει ο Γερμανός;

Δεν είναι μπαταρίες κινήτού αλλά UPS; Ο Γερμανός δεν πουλάει καν Desktop PC, θα πουλάει εξαρτήματα PC/UPS; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν κάτι ξεχωριστό αυτές οι μπαταρίες για να μην τις πουλάει ο Γερμανός;

Δεν είναι μπαταρίες κινήτού αλλά UPS; Ο Γερμανός δεν πουλάει καν Desktop PC, θα πουλάει εξαρτήματα PC/UPS; :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μπαταρίες κινήτού αλλά UPS; Ο Γερμανός δεν πουλάει καν Desktop PC, θα πουλάει εξαρτήματα PC/UPS; :rolleyes:

 

 

Αυτη την απορια ειχα και εγω οταν το ειχα πρωτοδιαβασει :o

 

http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=34&artid=77266

 

Εσυ ψαξε τα μαγαζια της πολης σου βρε συ, ειτε Γερμανος (δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις ) ειτε καποια αλλα με ηλεκτρολογικο υλικο (απο ενα τετοιο ειχα παρει τις δικες μου 'ανταλλακτικες' ).Με ερωτησεις παντως δεν θα σου ερθουν στο σπιτι μονες τους ..:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι μπαταρίες κινήτού αλλά UPS; Ο Γερμανός δεν πουλάει καν Desktop PC, θα πουλάει εξαρτήματα PC/UPS; :rolleyes:

 

 

Αυτη την απορια ειχα και εγω οταν το ειχα πρωτοδιαβασει :o

 

http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=34&artid=77266

 

Εσυ ψαξε τα μαγαζια της πολης σου βρε συ, ειτε Γερμανος (δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις ) ειτε καποια αλλα με ηλεκτρολογικο υλικο (απο ενα τετοιο ειχα παρει τις δικες μου 'ανταλλακτικες' ).Με ερωτησεις παντως δεν θα σου ερθουν στο σπιτι μονες τους ..:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την απορια ειχα και εγω οταν το ειχα πρωτοδιαβασει :o

 

http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=34&artid=77266

 

Εσυ ψαξε τα μαγαζια της πολης σου βρε συ, ειτε Γερμανος (δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις ) ειτε καποια αλλα με ηλεκτρολογικο υλικο (απο ενα τετοιο ειχα παρει τις δικες μου 'ανταλλακτικες' ).Με ερωτησεις παντως δεν θα σου ερθουν στο σπιτι μονες τους ..:lol:

Ε μα.

Σήμερα το πρωί πήγα στο τοπικό μαγαζί που πήρα τα περισσότερα εξαρτήματα του PC μου, αλλά και το ίδιο το UPS. Μου είπε τη Δευτέρα θα μου πει πόσο θα κοστίσουν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την απορια ειχα και εγω οταν το ειχα πρωτοδιαβασει :o

 

http://www.isotimia.gr/default.asp?pid=24&ct=34&artid=77266

 

Εσυ ψαξε τα μαγαζια της πολης σου βρε συ, ειτε Γερμανος (δεν χανεις τιποτα να ρωτησεις ) ειτε καποια αλλα με ηλεκτρολογικο υλικο (απο ενα τετοιο ειχα παρει τις δικες μου 'ανταλλακτικες' ).Με ερωτησεις παντως δεν θα σου ερθουν στο σπιτι μονες τους ..:lol:

Ε μα.

Σήμερα το πρωί πήγα στο τοπικό μαγαζί που πήρα τα περισσότερα εξαρτήματα του PC μου, αλλά και το ίδιο το UPS. Μου είπε τη Δευτέρα θα μου πει πόσο θα κοστίσουν. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη φορά που άλλαξα μπαταρία στο ups, το πήγα ο ίδιος σε κατάστημα Γερμανός (Παλλήνη) και μου την άλλαξαν.

Τις επόμενες δυό φορές από Δήσιος, γιατί δεν είχε διαθέσιμες ή δεν έφερνε, δε θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γερμανός όταν είχε ανοίξει (τότε) πουλούσε ΚΥΡΙΩΣ μπαταρίες. Μετά μπήκε στα κινητά και μπαταρίες γιοκ. Αν πας μπορεί να σε εξυπηρετήσουν, μπορεί και όχι. Νομίζω οτι εφ' όσον είσαι Αθήνα ο Δήσιος είναι μονόδρομος φίλε μου.

 

BTW κανένα αντίστοιχο με τον Δήσιο στην Θεσσαλονίκη ξέρει κανένας ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την πρώτη φορά που άλλαξα μπαταρία στο ups, το πήγα ο ίδιος σε κατάστημα Γερμανός (Παλλήνη) και μου την άλλαξαν.

Τις επόμενες δυό φορές από Δήσιος, γιατί δεν είχε διαθέσιμες ή δεν έφερνε, δε θυμάμαι.

Ε πάω πάσο τότε. Όχι πάντως πως δεν ήταν εύλογη η απορία (μας). Αν αυτός από το κατάστημα που πήγα δε μου φέρει ή μου ζητήσει πολλά χρήματα θα ρωτήσω κι απο Γερμανό. Thanx. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτός από το κατάστημα που πήγα δε μου φέρει ή μου ζητήσει πολλά χρήματα θα ρωτήσω κι απο Γερμανό.

 

100% θα σου ζητησει παραπανω χρηματα.

Δεν θα τρεξει να στις βρει για την ψυχη της μανας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Γερμανός όταν είχε ανοίξει (τότε) πουλούσε ΚΥΡΙΩΣ μπαταρίες. Μετά μπήκε στα κινητά και μπαταρίες γιοκ. Αν πας μπορεί να σε εξυπηρετήσουν, μπορεί και όχι. Νομίζω οτι εφ' όσον είσαι Αθήνα ο Δήσιος είναι μονόδρομος φίλε μου.

 

BTW κανένα αντίστοιχο με τον Δήσιο στην Θεσσαλονίκη ξέρει κανένας ;

 

Ολόκληρο "Τοποθεσία: Βόλος". Την Αθήνα πού τη βρήκες; :mad:

 

---------- Προσθήκη στις 19:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:35 ----------

 

100% θα σου ζητησει παραπανω χρηματα.

Δεν θα τρεξει να στις βρει για την ψυχη της μανας του.

Πολύ αισιόδοξος είσαι. Ξέρεις τι μαγαζί έχει ακριβώς και γιατί να "τρέξει"; Δηλαδή ντε και καλά να πάρω από το Γερμανό. Μετοχές έχεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα και γω πριν κανα μήνα μπαταρίες σε ένα 1500αρι. Το έκανα βίδες το UPS τις έβγαλα και τις έδωσα σε ένα γνωστό μου απ' το Γερμανό. Χονδρική 10 ευρώ η μία (τόσα μου πήρε ο καλός ο άνθρωπος), λιανική 25 η μία... Απλά για να ξέρεις τι παίζει από τιμές. Και δε χρειάζεται να νευριάζεις με τις απαντήσεις των παιδιών, κούλαρε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλαξα και γω πριν κανα μήνα μπαταρίες σε ένα 1500αρι. Το έκανα βίδες το UPS τις έβγαλα και τις έδωσα σε ένα γνωστό μου απ' το Γερμανό. Χονδρική 10 ευρώ η μία (τόσα μου πήρε ο καλός ο άνθρωπος), λιανική 25 η μία... Απλά για να ξέρεις τι παίζει από τιμές. Και δε χρειάζεται να νευριάζεις με τις απαντήσεις των παιδιών, κούλαρε ;)

 

Ωραίος - ευχαριστώ. Εμένα γύρω στα 15 ευρώ μου είπε ο τεχνικός - θα μάθω σίγουρα τη Δευτέρα.

Δε φταίω εγώ αλλά οι απαντήσεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος - ευχαριστώ. Εμένα γύρω στα 15 ευρώ μου είπε ο τεχνικός - θα μάθω σίγουρα τη Δευτέρα.

Δε φταίω εγώ αλλά οι απαντήσεις. ;)

 

Ρε φιλαρακι,τωρα με την ζεστη μηπως εχεις καψει λιγο το μυαλο σου?

Μπαινουμε στον κοπο να σου απαντησουμε και μας την λες απο πανω?

Λιγο εμπορικο μυαλο δεν εχεις για να καταλαβεις οτι για να αγορασει ενα καταστημα μπαταριες απο εμπορο και κατ'επεκταση να τις πουλησει σε σενα,θα πρεπει να τις εισαγει στην αποθηκη του και μετα να τις ξαναδιωξει.ΦΠΑ δεν θα χρεωθει για αυτην την κινηση?

Πως θα τις αγορασει 50 και θα στις πουλησει 50?

Μπαινεις στον κοπο και παραθετεις και μου λες αν εχω μετοχες του Γερμανου?

Θα σε εστελνα στον Γερμανο αν ηξερα οτι δεν εχει?Σου ειπα να πας στον Δησιο,αλλα αφου δεν εχει ο Βολος σε παρεπεμψα στον Γερμανο.Στο κατω κατω της γραφης ας εκανες ενα τηλ στον Γερμανο για να μην ταλαιπωρησε καθολου,αλλα εσυ προτιμησες να ποσταρεις και να ρωτας ΕΧΕΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ Ο ΓΕΡΝΑΝΟΣ?Πολυ σωστα σου απαντησε ο φιλος πιο πανω για τα κουρτινοξυλα.

Μασημενη τροφη ζητατε ορισμενοι εδω μεσα.Σας φταινε μετα οι απαντησεις μας.

ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΛΙΓΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...