Προς το περιεχόμενο

Δίκτυο πρόσβασης οπτικών ινών νέας γενιάς αναπτύσσει ο ΟΤΕ


parsifal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 214
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προς ανανέωση του thread να πω ότι οι επόμενες περιοχές που έχουν εξασφαλιστεί άδειες είναι η Βούλα και η Βουλιαγμένη και κάποιο κομμάτι δεν θυμάμαι πολύ καλά στην λεωφόρο Αλίμου που έχει μεγάλο πρόβλημα μιας και τα καφάο βρίσκονται καμια 4αρα χλμ από το κέντρο. Πάλι όμως δεν θυμάμαι με ποιους δήμους έχουν σκοπό να ξεκινήσουν την συζήτηση για μετά τις εκλογές.

 

Όσο για το θέμα του ΟΤΕ. Αυτός είναι μια ιδιωτική εταιρία με μόνο σκοπό το κέρδος χωρίς καμία υποχρέωση προς τις "απομακρυσμένες περιοχές" και άλλες μη κερδοφόρες μιας και στην σύμβαση της αγοράς από τους γερμανούς, του έχει δοθεί το management.

 

Στην λεωφορο Αλιμου? Πώς θα γίνει αυτό και ποιες περιοχές θα πάρουν από εκεϊ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

 

Μιας και προλαβαίνουμε, δε ρίχνουμε και καμιά πρόβλεψη στα posts μας για τιμές να δούμε ποιός θα πέσει κοντά; :P

 

Λοιπόν, ξεκινάω:

28,90€ / μήνα για τα 30/2,5

36,90€ / μήνα για τα 50/5

 

Από τη μέχρι στιγμής πληροφόρηση που έχω, παραλίγο να πιάσω και το τζόκερ.

Θα δείξει.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχύουν οι τιμές αυτές (οι οποίες είναι πολύ κοντινές με τις τωρινές του ΟΤΕ), τότε σίγουρα είναι καλή περίπτωση, αλλά ας περιμένουμε τις ανακοινώσεις γιατί μέχρι να φτάσουμε στο νήμα έχουμε ακόμα δρόμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοικος ξανθης.Χθες μιλησα με τεχνικους του οτε που αλλαζαν καφαω στην γειτονια μου.Μου ειπε ο ενας που ειταν γνωστος οτι σε δυο περιπου εβδομαδες θα εχουν αλλαχθει ολλα τα καφαω αλλα θα μπει σε λειτουργια κατα το πασχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατοικος ξανθης.Χθες μιλησα με τεχνικους του οτε που αλλαζαν καφαω στην γειτονια μου.Μου ειπε ο ενας που ειταν γνωστος οτι σε δυο περιπου εβδομαδες θα εχουν αλλαχθει ολλα τα καφαω αλλα θα μπει σε λειτουργια κατα το πασχα

 

Στην Ξάνθη θα αλλαχτούν σε δυο φάσεις η πρώτη φάση περιλαμβάνει 84 KV (καφαο) από τα 240 που υπάρχουν συνολικά.

Η πρώτη φάση πρέπει να τελειώσει το αργότερο μέχρι 31/12/2010

 

Υπάρχουν δυο ειδών KV ανάλογα με την χωρητικότητα των συνδρομητών, ταυτόχρονα βέβαια γίνονται και εργασίες μέσα στο κέντρο για τοποθέτηση και ζεύξη όλων των οπτικών ινών που θα καταλήξουν από όλα τα KV

 

Άσχετα πάντως με την εγκατάσταση δεν ξέρει κανείς πότε θα δοθούν στην εκμετάλλευση και με τι κόστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • Super Moderators

http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?p=4003040&posted=1#post4003040

 

φήμες λένε ότι αύριο θα αρχίσει εμπορική διάθεση στη Κομοτηνή και μέχρι το Μάιο σε Σέρρες, Ξάνθη, Αλεξανδρούπολη και Ζωγράφου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν τα έλεγα εγώ για τις τιμές δε με πιστεύατε... :rolleyes:

 

 

 

 

Υ.Γ. Κρίμα, τελειώνει το τσάμπα, κόντεψα να κλείσω δύο χρόνια. Ευχαριστώ ΟΤΕ!

 

Υ.Γ.2 Τις ταχύτητες που είδαμε εμείς στο πιλοτικό δε θα τις δούνε όσοι πληρώσουν, χα! Ακόμα δεν έχω ξεχάσει τα ~25MBPPS... upload, χα, ούτε σε όνειρο δε τα βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

nope δεν έχει βγει, λογικά εξαιτίας της ΕΕΤΤ :-(

 

ήταν "επίσημο" leak πάντως αυτά που διαβάσαμε στο adslgr...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μόνο που είχα ακούσει για την ΕΕΤΤ είναι ότι είχε θέσει θέμα διαμοιρασμού της υποδομής αλλά δε θυμάμαι ούτε απόφαση να έχει πάρει, ούτε να τον εμπόδισε. Είσαι σίγουρος ότι λόγω ΕΕΤΤ δεν το έχει διαθέσει εμπορικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...