Προς το περιεχόμενο

Απορίες για τις ειδοποιήσεις του forum


dimitrisOS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα ηθελα να ρωτησω για τις ειδοποιησης του insomnia.gr η Προσωπική Συζήτηση αν την επιλεξω καπου συμενη οτι θα μου ερχει μυνημα ;

και η Εσωτερική Ειδοποίηση ειναι αυτο πανω δεξια στο site που λεει π.χ. 3 και εχει ενα βελακει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημείωση: "Να κατεβάσω spellcheck ελληνικών".

Το καταλαβαίνω, κάποια άτομα μπορεί να είναι δυσλεκτικά, αλλά κατεβάστε κάποιο spellcheck να μη μας βγαίνουν τα μάτια ρε παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να ρωτησω για τις ειδοποιησης του insomnia.gr η Προσωπική Συζήτηση αν την επιλεξω καπου συμενη οτι θα μου ερχει μυνημα ;

Δεν καταλαβαίνω τί ρωτάς εδώ. Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα;

 

 

και η Εσωτερική Ειδοποίηση ειναι αυτο πανω δεξια στο site που λεει π.χ. 3 και εχει ενα βελακει ;

Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τί ρωτάς εδώ. Μπορείς να το εξηγήσεις λίγο καλύτερα;

 

 

εννοώ ότι αν επιλέξω την προσωπική συζήτηση θα μου έρχεται κάθε φορά μήνυμα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς εδώ, τη μεσαία στήλη, ναι. Όπου βάλεις τικ στη μεσαία στήλη, το αντίστοιχο συμβάν θα προκαλεί την αποστολή ενός Προσωπικού Μηνύματος προς εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς εδώ, τη μεσαία στήλη, ναι. Όπου βάλεις τικ στη μεσαία στήλη, το αντίστοιχο συμβάν θα προκαλεί την αποστολή ενός Προσωπικού Μηνύματος προς εσένα.

βεβαίως ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

αν και έχω τικάρει να ειδοποιούμαι όταν κάποιος κάνει παράθεση τα μηνύματα μου,σπανίως μου ερχεται ειδοποίηση! 8 στις 10 παραθέτονται μηνυματα μου χωρις να ερθει ειδοποίηση ποτέ!φταίει κάποια άλλη ρύθμιση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Me too.

 

Αν και εχω παρατηρησει πως συνηθως δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις οταν καποιος εχει κανει multiple quotes και εχει και μενα μεσα. Οταν κανει μονο εμενα μου στελνει κανονικα την ειδοποιηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ Me too.

 

Αν και εχω παρατηρησει πως συνηθως δεν μου ερχονται οι ειδοποιησεις οταν καποιος εχει κανει multiple quotes και εχει και μενα μεσα. Οταν κανει μονο εμενα μου στελνει κανονικα την ειδοποιηση.

εμένα σπανιώς θα έρθει ειδοποίηση για οποιοδήποτε quote :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα σπανιώς θα έρθει ειδοποίηση για οποιοδήποτε quote :/

Καλημέρα. Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω πως υπάρχουν μερικές περιπτώσεις που μπορεί κάποιος να παραθέσει μήνυμά σου, χωρίς να σταλεί ειδοποίηση. Π.χ. αν κάποιος ποστάρει μήνυμα και προσθέσει σε αυτό παράθεση εκ των υστέρων, με επεξεργασία του μηνύματος. Ίσως και οι πολλαπλές παραθέσεις που αναφέρθηκαν πιο πάνω να είναι τέτοια περίπτωση.

 

Επίσης, τί τύπο ειδοποίησης έχεις επιλέξει για το συγκεκριμένο συμβάν; Γιατί ρωτάω; Μήπως π.χ. αν έχεις επιλέξει email, καταλήγουν οι ειδοποιήσεις στο spam folder; Ή έχει γεμίσει το mail inbox σου; Ή το ίδιο για ειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα (δηλαδή γεμάτο p.m. inbox);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Επίσης, τί τύπο ειδοποίησης έχεις επιλέξει για το συγκεκριμένο συμβάν; Γιατί ρωτάω; Μήπως π.χ. αν έχεις επιλέξει email, καταλήγουν οι ειδοποιήσεις στο spam folder; Ή έχει γεμίσει το mail inbox σου; Ή το ίδιο για ειδοποίηση με προσωπικό μήνυμα (δηλαδή γεμάτο p.m. inbox);

εχω επιλέξει "Εσωτερική Ειδοποίηση"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω επιλέξει "Εσωτερική Ειδοποίηση"

Εδώ δηλαδή που σου κάνω quote τα μηνύματα, δε λαμβάνεις inline (εσωτερικές) ειδοποιήσεις γι' αυτά;

 

Υποθέτω ότι ξέρεις τί μορφή έχουν οι εσωτερικές ειδοποιήσεις και δεν περιμένεις κάτι διαφορετικό από αυτό που έπρεπε να συμβαίνει, έτσι; Μην έχουμε παρεξήγηση σε αυτό το σημείο. Πρόκειται γι' αυτό εδώ:

 

post-43041-0-99199700-1312793911_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δηλαδή που σου κάνω quote τα μηνύματα, δε λαμβάνεις inline (εσωτερικές) ειδοποιήσεις γι' αυτά;

 

Υποθέτω ότι ξέρεις τί μορφή έχουν οι εσωτερικές ειδοποιήσεις και δεν περιμένεις κάτι διαφορετικό από αυτό που έπρεπε να συμβαίνει, έτσι; Μην έχουμε παρεξήγηση σε αυτό το σημείο. Πρόκειται γι' αυτό εδώ:

 

post-43041-0-99199700-1312793911_thumb.png

ναι ακριβως αυτό,ξερω τι είναι! πολλές φορές δεν μου ερχεται η αντίστοιχη ειδοποιηση και απλώς τυχαίνει να δω ότι εχουν παραθέσει το μηνυμά μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πρόκειται για περιπτώσεις που σε κάνουν παράθεση με «μπακάλικο» τρόπο; Δηλαδή, απλό copy-paste ενός αποσπάσματος post σου και εφαρμογή του [ quote][ /quote] tag σε αυτό; Γιατί αυτός ο τρόπος δεν προκαλεί αποστολή ειδοποιήσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πρόκειται για περιπτώσεις που σε κάνουν παράθεση με «μπακάλικο» τρόπο; Δηλαδή, απλό copy-paste ενός αποσπάσματος post σου και εφαρμογή του [ quote][ /quote] tag σε αυτό; Γιατί αυτός ο τρόπος δεν προκαλεί αποστολή ειδοποιήσεων.

ναι τότε αυτό πρέπει να είναι,αλλιώς δεν εξηγείται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...