Προς το περιεχόμενο

AMD HD7xxx series


John-lamia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3.1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Αυτά είναι! Έλα να ανεβαίνουμε σιγά σιγά! :-)

 

 

AMD Catalyst 12.11 Performance Analysis

 

The relative improvements for each card are:

  • HD 7750: +4%
  • HD 7770: +5%
  • HD 7850: +4%
  • HD 7870: +10%
  • HD 7950: +7%
  • HD 7970: +7%
  • HD 7970 GHz: +7%

perfrel.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωωωπα ρε συ.πολυ καλες αλλαγες μονο με drivers.για την σειρα 6 τιποτα ε.με τους 11.10 που ειμαι,να μην τους αλλαξω δηλαδη.

σορρυ και για το hijack

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όποιος έχει προγραμματίσει άμεση αγορά για αυτόν τον μήνα θα είναι χαζός?

Χάνει το επερχόμενο bundle του Νοεμβρίου, αν και δεν ξέρω αν στο Ελλαδιστάν θα ισχύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ λίγο περίεργο αστείο, μιας και υπάρχουν πλείστα κουτιά χωρίς τροφοδοτικά, όπως και υπάρχουν πλείστες ενσωματωμένες μονάδες γραφικών (είτε σε SoC, είτε στην μητρική).

 

Κάποια στιγμή στο απώτερο μέλλον μην το έχεις καθόλου περίεργο οι standalone GPUs να υπάρχουν μόνο για πολύ εξειδικευμένες χρήσεις και για τον μέσο χρήστη να υπάρχουν μόνο SoCs διαφόρων μεγεθών.

 

Δεν νομίζω να γίνει ποτέ αυτό, είναι και τα λεφτά η οικονόμα στη μέση μην ξεχνάς. :rolleyes:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομίζω να γίνει ποτέ αυτό, είναι και τα λεφτά η οικονόμα στη μέση μην ξεχνάς. :rolleyes:

 

Ποτέ μην λες ποτέ. ΄Οπως έχω πει εδώ και αρκετό καιρό οι επερχόμενες κονσόλες της Microsoft & της Sony αμφότερες θα έχουν SoCs και μάλιστα AMD custom designs (CPU + GPU).

 

΄Οσων αφορά το οικονομικό σου είπε κανένας ότι ένα μεγάλο SoC του μέλλοντος που θα έχει mainstream μέχρι high end επιδόσεις θα είναι φτηνό; Πέραν τούτου στα χάλια που κατάντησε η AMD και με τις αλλαγές που σχεδιάζουν να κάνουν η θα επικεντρωθούν κατά το ΜΕΓΙΣΤΟ σε λύσεις SoCs (και θα φανεί και στις σχετικές ανακοινώσεις των επόμενων ημερών).

 

΄Οπως και να έχει οι αλλαγές αυτές θα πάρουν χρόνια, αλλά σαν πρώτα δείγματα έχε το νου σου στις επερχόμενες κονσόλες και Intel Haswell σαν πρώτα δείγματα για το που θα πάει το γράμμα. Επίσης λυπάμαι που το λέω αλλά μην το έχετε περίεργο αν παραζοριστεί η AMD στο μέλλον να αποσυρθεί εντελώς από την high end αγορά των standalone GPUs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο AMD εχουν ηδη πει οτι θα επικεντρωθουν σε περισσοτερα SoC designs.Οπως και η intel κινειται προς τα κει.

 

Στις 29 του μηνα θα ανακοινωσει η AMD περισσοτερα για καποια chips που λεει,πιθανον με x86-64+ARM cores.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο AMD εχουν ηδη πει οτι θα επικεντρωθουν σε περισσοτερα SoC designs.Οπως και η intel κινειται προς τα κει.

 

Στις 29 του μηνα θα ανακοινωσει η AMD περισσοτερα για καποια chips που λεει,πιθανον με x86-64+ARM cores.

 

Μάλλον για στρατηγικές πώλησης IP πρόκειται, το οποίο αν ισχύει δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι υπερισχύουν οι θετικοί παράγοντες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον για στρατηγικές πώλησης IP πρόκειται, το οποίο αν ισχύει δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι υπερισχύουν οι θετικοί παράγοντες.

 

Μετα τα αποτελεσματα του Q3 συζητησαν τι στρατηγικη θα ακολουθησουν.Στις 29 παιζει να ανακοινωσουν που το πανε με τα SoC και τα πιθανα 3rd party ip cores.Ισως και καποια εξαγορα μικρης εταιριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή όποιος έχει προγραμματίσει άμεση αγορά για αυτόν τον μήνα θα είναι χαζός?

Χάνει το επερχόμενο bundle του Νοεμβρίου, αν και δεν ξέρω αν στο Ελλαδιστάν θα ισχύει...

Κανείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...