Προς το περιεχόμενο

AMD HD7xxx series


John-lamia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Yπάρχει λόγος να πάει κανείς σε αυτήν την υλοποίηση http://www.specialpr...=25572&catid=48 (εκτός του οτι οι V2 καρτες, κατά κανόνα δεν "παίρνουν" αφτερμαρκετ" ψυκτρες) ή σε κάποια απλότερη;

 

Δηλαδή να αποφύγουμε τις V2?

 

Εμφανισιακά πάντως αυτές οι 2 είναι σχεδόν ίδιες

HD7770-DC-1GD5-V2

HD7770-DC-1GD5

 

Εκτός και αν εννοείς για τη σειρά 7950

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ρωτούσα κι εγώ, αλλά πλέον είναι αργά...την παρέλαβα μολις σήμερα. Θυμαμαι στη 5870, αν ειχες V-2 δεν εμπαιναν οι αφτερμαρκετ ψύκτρες.

 

Μα τι γύφτοι ειναι τούτοι...Μεσα περα απο το καλώδιο για το ρεύμα και το CF, δεν έχει ΤΙΠΟΤΕ άλλο απο μπλιμπλίκια. Ξεφτίλα. Κατα τ'αλλα, κυριλέ χαρτόνι, λες και αγοράζω boss παπούτσια, φακελάκι με το cd απο χαρτόνι σαγρε παλι και τέτοιες ανοησίες...

Τι να πείς. Αντε να τη βάλω πανω να δούμε τι θα δούμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τι περίμενες δηλαδή;Εδώ δεν έχουν οι κορυφαίες της κάθε εταιρείας τέτοια πράγματα, εκτός αν πας σε "premium έκδοση" κι εσύ τα ψάχνεις σε 7770 (εντάξει 7950 πήρες μάλλον, αλλά και πάλι... :P);Αλλάξαν οι καιροί. (για μένα πάντως είναι καλύτερα έτσι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά η 5870 είχε μέσα πραμάτια...Τι να πείς, όντως άλλαξαν οι καιροί.

 

Χμμ, λοιπόν, ή η 7950 δεν ειναι τοσο ισχυρή οσο νομίζω, ή εχω κάνει κατι λάθος.

 

Εβαλα στο Bordelands 2 τα πάντα φουλ, σε 1920Χ1200 που παίζω, και βλέπω κατι 9-15 fps. Τι διάολο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά η 5870 είχε μέσα πραμάτια...Τι να πείς, όντως άλλαξαν οι καιροί.

 

Χμμ, λοιπόν, ή η 7950 δεν ειναι τοσο ισχυρή οσο νομίζω, ή εχω κάνει κατι λάθος.

 

Εβαλα στο Bordelands 2 τα πάντα φουλ, σε 1920Χ1200 που παίζω, και βλέπω κατι 9-15 fps. Τι διάολο ;

 

Μαλλον εχεις ενεργοποιησει τα physx..και δεν την παλευει ο cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ρωτούσα κι εγώ, αλλά πλέον είναι αργά...την παρέλαβα μολις σήμερα. Θυμαμαι στη 5870, αν ειχες V-2 δεν εμπαιναν οι αφτερμαρκετ ψύκτρες.

 

Μα τι γύφτοι ειναι τούτοι...Μεσα περα απο το καλώδιο για το ρεύμα και το CF, δεν έχει ΤΙΠΟΤΕ άλλο απο μπλιμπλίκια. Ξεφτίλα. Κατα τ'αλλα, κυριλέ χαρτόνι, λες και αγοράζω boss παπούτσια, φακελάκι με το cd απο χαρτόνι σαγρε παλι και τέτοιες ανοησίες...

Τι να πείς. Αντε να τη βάλω πανω να δούμε τι θα δούμε!

 

 

Oι Asus υλοποιησεις οπως θυμαμαι απο την 6950 εχουν ελαχιστα αξεσουαρ αλλα απο οτι βλεπω οι Sapphire εχουν μπολικα:

 

http://www.youtube.com/watch?v=DNK-RY8qU5I

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μαλλον εχεις ενεργοποιησει τα physx..και δεν την παλευει ο cpu.

Mα ενα περίεργο πράγμα...Θυμάμαι πριν με τη 5870 να το είχα στην ίδια ρύθμιση. Να θυμάμαι λάθος λες;

 

Και τι κανουμε τώρα; αναβάθμιση CPU δε παίζει με τη καμμία. Να βάλω καμμια κάρτα για Physx;

 

Edit:

 

Εβαλα τα φυσικς ακόμη και στο low. Κατι παει λαθος. Ειμαι στα 20-23 fps. Να ξανακάνω μήπως εγκατάσταση το παιχνίδι;

Είναι σα να μη άλλαξα κάρτα :(

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καταχραστώ κι εγώ λίγο το νήμα.

 

Λοιπόν, φίλος πήγε σήμερα Γαλλία, μένει σε σπίτι (σταθερή διεύθυνση δλδ, όχι ξενοδοχείο), στο Amazon.fr βρήκα αυτό:

 

http://www.amazon.fr...53782414&sr=1-9

 

Τα αξίζει?

 

Γνωρίζετε κάποιο λόγο για να μη την παραγγείλω και του τη στείλω εκεί?

 

Θα είναι πιστεύω η τελευταία προσθήκη στον [email protected], 8GB, 790FX (αφού δυστυχώς PD δε μπορώ να βάλω), να αντικαταστήσει τις 2 5770@1920x1080.

 

Τη γνώμη σας παρακαλώ, να προλάβω σήμερα ή αύριο.

 

Ευχαριστώ.

 

εδιτ: Επίσης, αν γνωρίζετε κάποιο κατάστημα στο Παρίσι που μπορεί να παίξει ακόμα καλύτερη τιμή, θα με υποχρεώσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα ειναι ο 955 εκει που τον εχεις για την καρτα που θες.

οχι οτι καποιος μεγαλύτερος δεν θα έδινε μεγάλη ώθηση στην καρτα ( 2600Κ+) αλλα και αυτος που εχεις, στην αναλυση που δουλευει ειναι μια χαρα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ, αλλά ρωτάω για τη συγκεκριμένη υλοποίηση περισσότερο.

 

Αν έχει ακουστεί κάτι, αν υπάρχει κάποια αρνητική εμπειρία κλπ.

 

Χρήματα για ολική αλλαγή πλατφόρμας, δεν παίζουν ούτε για αστείο.

 

εδιτ: Επίσης, με εγγύηση ξέρει κάποιος τί παίζει?

 

Θα με καλύψει η εδώ αντιπροσωπεία ή θα πρέπει να στέλνω πακετάκι στο .fr και σε τέτοια περίπτωση θα μου βγουν τα κερατιάτικα παρπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κάτι γίνεται, έπρεπε να βγάζεις πάνω από 60 με μια πρώτη ματιά που έριξα.Τώρα τι φταίει βέβαια ποιός ξέρει.Είναι γνήσιο το παίγνιον;

Eμ έλα μου ντε, τι να γίνεται; Είναι του θείου. Αλλά και τι σημασία να'εχει; το 1ο ειναι μηπως ή το τελευταίο;

 

Να το κάνω λες επανεγκατάσταση; Εχω ψιλοξενερώσει...

 

Edit , δοκίμασα και επανεγκατάσταση, τζίφος. Βεβαια, το κανει σε ενα κομμάτι του παιχνιδιου. Τωρα που ξαναγύρισα στη πόλη, εχει 60 καρφωμένα. Αλλα όπως και να χει, ντεμέκ hi end gpu να εχει 20 fps;

 

Καποια φαεινή ιδέα κανείς; να βάλω καποιο παιχνίδι που ναι "στανταράκι" για να πω fps , ωστε να δούμε αν υπάρχει θέμα;

 

Υ.Γ. και το torchlight II με ολα φουλ, στα ανοιχτά πεδία (εκτος πολης δηλ) εχει 40fps. Μου φαίνονται λίγα ή κάνω λάθος;

Επεξ/σία από kanesaxo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...