Προς το περιεχόμενο

Super deals Multirama ???


FatMan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρήγγειλε κανείς τελικά τίποτα μέσω ίντερνετ και να το καλέσουν να πάει να παραλάβει???

 

Με πήραν (να πω την αλήθεια τους πήρα) για το Vaio VPC-F13Z1E/B που το πήρα στα 699 απο 1500. Βεβαια 1500 είχε πέρσι οπως έκαναν με όλα τα προιόντα.(Το Easy Buy το εχει 1500 ακόμα και σήμερα αλλα είναι οι μόνοι που το πουλαν οπότε βάζουν και οτι τιμή θέλουν!) Ενω βέβαια το εκλεισα σαν web offer στο τηλέφωνο μου λεει η κοπελία οτι το πήρα υπο το καθεστώς της πτώσης τιμών και μπορει να είναι εκθεσιακό αλλα εν τέλει μου το βρήκε κλειστό με την προυπόθεση να μου το στείλει σπίτι. Ειδωμεν! Αν πάντως δεν έκανα το τηλεφωνάκι μου δεν νομίζω να το έβλεπα πότε

 

Και ενα αστειάκι: Μιλάω με δεύτερο εκπρόσωπο ο οποιος μου επιβεβαίωσε την παραγγελία και ήθελε να μου πλασάρει καποιο πακέτο εγγύησης καια του λέω αν θα μπορούσα να το παραλλάβω απο κατάστημα για να το ανόιξω έκει να το δώ πριν σκάσω τα λεφτα και μου λέει ο θεός: Το έχω μπροστά μου και είναι σφραγισμένο με την ταινία της Sony, θα έχει και 2ετη εγγύηση της Sony αλλα αν θέλετε μπορω να το ανοίξω τώρα να σας επιβεβαιωσω οτι όλα είναι εντάξει μεσα στο κουτι :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οπως εγραψα παραπανω φιλε μου, κατα τις 5 που πήγα υπηρχε το macbook pro 13.3 του κουτιού με i7 στο χιλιαρικο απο 1500 και ενα εκθεσιακο hp envy 14 εκθεσιακό με i5 και 500Gb @7200 σκληρο στα 499 απο 1000. Το Mac λογικα θα έχει πετάξει αλλα δεν χάνεις κάτι. Ο υπάλληλος ήταν πολυ εκυπηρετικός και μου έδωσε μέχρι και λίστα με τα διαθέσιμα προιόντα. Αυτα τα 2 μου εκανα ΄κλικ΄ και υπαρχει και ενα acer iconia tab στα 299 απο 599 εκθεσιακό. Επίσης έπαιζαν αρκετα μεσαια laptop DELL, ACER κτλπ των 800 ευρω γυρω στο 500αρικο

Εγω παντως το πρωι που πηγα μου ειπε οτι δεν ειχε τιποτα παρα ενα dell στα 499 που ειχε αρχικη 800 κατι.

Βεβαια με μια απλη αναζητηση το εβρισκες το ιδιο 50 ευρω ακριβοτερο οποτε δεν ηταν προσφορα.

Επισης μακ δεν ειχε.Τι να πω τωρα?Σε καθε πελατη μαλλον λενε αλλα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με πήραν και μένα τηλέφωνο κατά το μεσημέρι αλλά δεν το σήκωσα, καθώτι κοιμώμουν κατάκοπος και άυπνος από την χθεσινή ολονυχτία και παρότι το άκουγα δεν είχα τη δύναμη να το σηκώσω. Όταν ξύπνησα είδα ότι είχα e-mail που με προέτρεπε να επικοινωνήσω το συντομότερο μαζί τους γιατί δεν μ' έυρησκαν στο τηλέφωνο για τα διαδικαστικά από 5 παραγγελιές!!! Δεν μου 'χε έρθει κανένα ακυρωτικό μέχρι τότε. Στην επικοινωνία μου επιβεβαίωσαν την αγορά από μια φωτογραφική μηχανή και μου ακύρωσαν όλες τις άλλες λόγω μη αποθέματος. Είχα επιλέξει κατά την παρεγγελιά παραλαβή από συγκεκριμένο κατάστημα αλλά πλέον τα δεδομένα άλλαξαν κι έπρεπε ντε και καλά να μου το στείλουν στο σπίτι. Μου στερούν έτσι κατά κάποιο τρόπο το δικαίωμα να υπαναχωρήσω σε περίπτωση που δεν μ' αρέσει κάτι στο προιόν, ενώ με την αποστολή στο σπίτι δεν ξέρουμε τι γουρούνι θα κουβαλάει ο σάκος!!! Παρ' όλο που δυσανασχέτησα το δέχτηκα.

Όμως μου ακυρώσανε κυρίως τα:

Βιντεοκάμερα CANON HV 20 HD MINI DV ώρα καταχώρηση παραγγελίας 01:15 17/2/12

Φωτογραφική μηχανή NIKON COOLPIX S9100 SILVER ώρα καταχώρηση παραγγελίας 01:00 17/2/12

Home Cinema Philips DVD Micro Theatre MCD716 - Σύστημα AV με ραδιόφωνο / DVD / USB flash player ώρα καταχώρηση παραγγελίας 02:30 17/2/12

Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος άλλος είχε παραγγείλει κάτι από αυτά σε κατοπινό χρόνο από μένα και τα παρέλαβε κι έχει την ευγενή καλοσύνη ας μας το επεβεβαιώσει εδώ.

Σας ευχαριστώ

 

ΥΣ: Επίσης να σημειώσω πως αυτή που μου είπαν ότι θα μου την στείλουν είχε μικρή μείωση σε σχέση με το skroutz (109 έναντι 155) και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο για εκθεσιακή (παρόλο που μου είπε ότι είναι σφραγισμένη η συσκευή). Ενώ τα άλλα που ακυρώθηκαν είχαν μεγάλη απόκλιση από την αρχική τιμή και δικαιολογούσαν την έννοια του Super Deal. Κάτι μου λέει ότι πρέπει να ετοιμάζουμε τα ακόνια μας και κάποιος παραπάνω έκανε κουβέντα για μια ήδη έτοιμη σαν από καιρό ομαδική καταγγελία στους αρμόδιους φορείς. Τι λέτε?

 

ΥΣ: Όταν λέω μου ακυρώσανε τις άλλες, εννοώ ότι αυτό έγινε μέσα στον λογαριασμό μου που εμφανίζει τα στάδια εξέλιξης της παραγγελίας. Στην τηλεφωνική επικοινωνία δεν έκανε λόγο για ακύρωση αλλά για εξάντληση των προιόντων(δεν υπάρχουν διαθέσιμα), εκ των οποίων μερικά (τα λιγότερα στον αριθμό) τα εμφάνιζε σε άμεση διαθεσιμότητα. Ενώ σε μεγαλύτερο ποσοστό (περίπου 60-80% των προιόντων) με εμφανή την ένδειξη "κατόπιν παραγγελίας", κι έχοντας γνώση της χρονικής καθυστέρησης παραλαβής προχώρησα στην ολοκλήρωση της.

Επεξ/σία από vviolent
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως το πρωι που πηγα μου ειπε οτι δεν ειχε τιποτα παρα ενα dell στα 499 που ειχε αρχικη 800 κατι.

Βεβαια με μια απλη αναζητηση το εβρισκες το ιδιο 50 ευρω ακριβοτερο οποτε δεν ηταν προσφορα.

Επισης μακ δεν ειχε.Τι να πω τωρα?Σε καθε πελατη μαλλον λενε αλλα....

 

To envy ηταν στα ράφια οποτε δεν ξέρω μηπως δεν το πρόσεξες απλά, γιατι αυτο το είδα δεν μου το είπε σαν προσφορά...και το mac μου λεει οτι το έχουν στο χιλιαρικο επειδη ναι μεν είναι στο κουτί του αλλα ηταν μεσημεριανή επιστροφη απο καποιον που το πήρε με super deal στα 500 αλλα πήγε και το αλλαξε με το alienware σε super deal στα 500! Καταλάβατε...;;;Εμεις παλεύουμε να βρουμε σε προσφορα κάτι και ο αλλος πήρε το mac σπίτι του με 500 ευρω, δεν το ανοιξε κάν και αργότερα οταν βγήκε το alienware, εκλεισε αλλο deal και πήγε και το αλλάξε. 2 superdeal εκλεισε ο τύπος οσο εμείς καναμε απανωτά refresh! Βυσματακι μου μυρίζει!

 

Τωρα γιατι πήγε το mac απο 500 στα 1000 μην με ρωτάτε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πήραν και μένα τηλέφωνο κατά το μεσημέρι αλλά δεν το σήκωσα, καθώτι κοιμώμουν κατάκοπος και άυπνος από την χθεσινή ολονυχτία και παρότι το άκουγα δεν είχα τη δύναμη να το σηκώσω. Όταν ξύπνησα είδα ότι είχα e-mail που με προέτρεπε να επικοινωνήσω το συντομότερο μαζί τους γιατί δεν μ' έυρησκαν στο τηλέφωνο για τα διαδικαστικά από 5 παραγγελιές!!! Δεν μου 'χε έρθει κανένα ακυρωτικό μέχρι τότε. Στην επικοινωνία μου επιβεβαίωσαν την αγορά από μια φωτογραφική μηχανή και μου ακύρωσαν όλες τις άλλες λόγω μη αποθέματος. Είχα επιλέξει κατά την παρεγγελιά παραλαβή από συγκεκριμένο κατάστημα αλλά πλέον τα δεδομένα άλλαξαν κι έπρεπε ντε και καλά να μου το στείλουν στο σπίτι. Μου στερούν έτσι κατά κάποιο τρόπο το δικαίωμα να υπαναχωρήσω σε περίπτωση που δεν μ' αρέσει κάτι στο προιόν, ενώ με την αποστολή στο σπίτι δεν ξέρουμε τι γουρούνι θα κουβαλάει ο σάκος!!! Παρ' όλο που δυσανασχέτησα το δέχτηκα.

Όμως μου ακυρώσανε κυρίως τα:

Βιντεοκάμερα CANON HV 20 HD MINI DV ώρα καταχώρηση παραγγελίας 01:15 17/2/12

Φωτογραφική μηχανή NIKON COOLPIX S9100 SILVER ώρα καταχώρηση παραγγελίας 01:00 17/2/12

Home Cinema Philips DVD Micro Theatre MCD716 - Σύστημα AV με ραδιόφωνο / DVD / USB flash player ώρα καταχώρηση παραγγελίας 02:30 17/2/12

Θα ήθελα να παρακαλέσω αν κάποιος άλλος είχε παραγγείλει κάτι από αυτά σε κατοπινό χρόνο από μένα και τα παρέλαβε κι έχει την ευγενή καλοσύνη ας μας το επεβεβαιώσει εδώ.

Σας ευχαριστώ

 

ΥΣ: Επίσης να σημειώσω πως αυτή που μου είπαν ότι θα μου την στείλουν είχε μικρή μείωση σε σχέση με το skroutz (109 έναντι 155) και δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο για εκθεσιακή (παρόλο που μου είπε ότι είναι σφραγισμένη η συσκευή). Ενώ τα άλλα που ακυρώθηκαν είχαν μεγάλη απόκλιση από την αρχική τιμή και δικαιολογούσαν την έννοια του Super Deal. Κάτι μου λέει ότι πρέπει να ετοιμάζουμε τα ακόνια μας και κάποιος παραπάνω έκανε κουβέντα για μια ήδη έτοιμη σαν από καιρό ομαδική καταγγελία στους αρμόδιους φορείς. Τι λέτε?

 

Ποια φωτογραφική φίλε μου???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο κατάστημα στο cosmos Θεσσαλονίκη, το απόγευμα είχε σφραγισμένες περίπου 5 sony dsc-tx10 στα 160 αν θυμάμαι καλά για όποιον ενδιαφέρεται

 

http://www.skroutz.gr/s/316764/Sony-DSC-TX10.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To envy ηταν στα ράφια οποτε δεν ξέρω μηπως δεν το πρόσεξες απλά, γιατι αυτο το είδα δεν μου το είπε σαν προσφορά...και το mac μου λεει οτι το έχουν στο χιλιαρικο επειδη ναι μεν είναι στο κουτί του αλλα ηταν μεσημεριανή επιστροφη απο καποιον που το πήρε με super deal στα 500 αλλα πήγε και το αλλαξε με το alienware σε super deal στα 500! Καταλάβατε...;;;Εμεις παλεύουμε να βρουμε σε προσφορα κάτι και ο αλλος πήρε το mac σπίτι του με 500 ευρω, δεν το ανοιξε κάν και αργότερα οταν βγήκε το alienware, εκλεισε αλλο deal και πήγε και το αλλάξε. 2 superdeal εκλεισε ο τύπος οσο εμείς καναμε απανωτά refresh! Βυσματακι μου μυρίζει!

 

Τωρα γιατι πήγε το mac απο 500 στα 1000 μην με ρωτάτε!

 

Σε ποιο καταστημα εγινε αυτό φίλε μου γιατι σκοπεύω να απαιτησω να μου σταλει καθώς το παρηγγειλα κανονικα και με το νόμο απο το site...

 

Macbook pro i5 μολις ξαναμπηκε στα 499

troll? εσυ εισαι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ποιο καταστημα εγινε αυτό φίλε μου γιατι σκοπεύω να απαιτησω να μου σταλει καθώς το παρηγγειλα κανονικα και με το νόμο απο το site...

 

 

Στο καταστημα του Ψυχικου. Που πας να βρεις ακρη τωρα??? Αντε ξενκινησαν και παλι τα super deals λλα δεν θα τους κάνω την χάρη...την κάνω για ποτακι και προτείνω να κάνετε το ίδιο!

 

Καλο βραδυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να το κανεις παλι τα ιδια οπως χτες δεν μπαινουν στο καλαθι καν τα προιοντα...Το μαθανε καλα το κολπο παντως εκει στα μουλτι...

 

όλα μπαίνουν καλάθι. B) (σχεδόν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και 3-4 ημέρες τουλάχιστον, η αποθήκη των multirama είναι αποκλεισμένη από απλήρωτους εργαζομένους και αυτοκινητιστές της εταιρίας μεταφορών/logistics (γνωστής χρεοκωπημένης του κλάδου) που απαιτούν τα λεφτά τους από την εν λόγω εταιρία logistics προμηθευτή των multirama. Δεν μπαίνει ούτε βγαίνει τίποτα από εκεί μέσα καθώς είναι αποκλεισμένο σε 24ωρη βάση!!!

 

Είναι πιθανό να έχουν αποφασίσει πως οτιδήποτε έρχεται πλέον θα πηγαίνει κατευθείαν στα καταστήματα καθώς η κατάσταση δεν αναμένεται να αλλάξει σύντομα...

 

Μιλάμε για παραγγελίες που έχουν βάλει από τον περασμένο μήνα και "τρέχουν".

 

Ίσως για αυτό "ξεστοκάρουν" και μάλιστα με τόσο αδέξιο τρόπο που δείχνει πανικό. Αν όντως είναι αυτός ο λόγος, θα έρθουν και άλλες προσφορές όχι μόνο στα multirama αλλά και στα public!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...