Προς το περιεχόμενο

Mac OS X 10.8 Mountain Lion


kpartsi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα η Apple ανακοίνωσε το επόμενο λειτουργικό Mac OS X Mountain Lion! Ενσωματώνει πολλά iOS χαρακτηριστικά και θα κυκλοφορήσει αυτό το καλοκαίρι! Είναι ήδη διαθέσιμο το developer preview!

 

http://www.apple.com/macosx/mountain-lion/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

δεύτερο συνεχόμενο λειτουργικό της Apple που με κάνει να γελάω και να κλαίω με τα χάλια της εταιρίας πλέον.

 

πλέον είναι ξεκάθαρο ότι τα φουφου και αρώματα γιαυτή ειναι πλέον το main target group, όπως και οι περισσότεροι τρύπιοι που κρατάνε και από ένα iPhone πλέον.

 

 

rip.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενδιαφέρουσες για εμένα οι νέες προσθήκες (σε προγράμματα στην ουσία) αλλά πιστεύω θα πρέπει να προσθέσουν και άλλες αλλαγές σε βαθύτερο κομμάτι. Σίγουρα βέβαια αναφέρουν κάποιες αλλαγές μιας και ακόμα είναι πολύ αρχικό στάδιο και παρακάτω θα προστεθούν και άλλες αλλαγές και θέλω να πιστεύω πιο σημαντικές η αν θέλετε βασικότερες. Πάντως την "ενoποίηση" με το iOS δεν την βλέπω αρνητικά ίσα ίσα θα έλεγα.

 

Τώρα όσοι ενδιαφέρονται πέρασα σε Lion την εφαρμογή Messages(Beta) που είναι διαθέσιμη. Με λίγες δοκιμές που έκανα παρατήρησα ότι δεν μπορείς να στείλεις φωτογραφίες από το Messages στο Mac (προς το παρόν λογικά μιας και είναι ακόμα σε Beta στάδιο), επίσης κάνει αντικατάσταση της προηγούμενης εφαrμογής iChat αλλά λογικά με την απεγκατάσταση του Messages(έχει επιλογή στο menu της εφαρμογής) θα επανέλθει το iChat. Επίσης ότι έστειλα από iPhone 4 με ios 5.0.1 αλλά και ότι έστειλα από το Messages σε αυτό όλα καλά. Μια διευκρίνιση φωτογραφίες από το iPhone στο Mac μπορώ να στείλω-λάβω κανονικά. Επίσης chat που έκανα μέσω Gmail account όλα ok επίσης.

 

Αυτά από εμένα και μακάρι να δούμε μεγάλες και σημαντικότερες αλλαγές με το "Mountain Lion" απ ότι είδαμε με το "Lion".

 

EDIT: Άκυρο τελικά μπορείς κανονικά να στείλεις φωτογραφίες από το Messages στο κινητό.

Επεξ/σία από kdiamant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

iMessage Beta στο Lion > http://www.apple.com/macosx/mountain-lion/messages-beta/

Ένα χαρακτηριστικό του καινούριου λειτουργικού σε beta μορφή για το Lion..

 

post-227308-0-81669000-1329410349_thumb.jpg post-227308-0-05141100-1329410349_thumb.jpg post-227308-0-20500100-1329410347_thumb.jpg

 

Δοκιμασμένο σε 10.7.3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεύτερο συνεχόμενο λειτουργικό της Apple που με κάνει να γελάω και να κλαίω με τα χάλια της εταιρίας πλέον.

 

πλέον είναι ξεκάθαρο ότι τα φουφου και αρώματα γιαυτή ειναι πλέον το main target group, όπως και οι περισσότεροι τρύπιοι που κρατάνε και από ένα iPhone πλέον.

 

 

rip.

 

:shock: ανθρωπος που δεν έπιασε ποτε iphone i mac στην ζωή του...

 

iMessage Beta στο Lion > http://www.apple.com/macosx/mountain-lion/messages-beta/

Ένα χαρακτηριστικό του καινούριου λειτουργικού σε beta μορφή για το Lion..

 

post-227308-0-81669000-1329410349_thumb.jpg post-227308-0-05141100-1329410349_thumb.jpg post-227308-0-20500100-1329410347_thumb.jpg

 

Δοκιμασμένο σε 10.7.3

 

να΄σαι καλα...Καλα 64MB τι αρχείο είναι πια αυτό; ουτε καινούργιο iOS να κατέβαζα....

 

Φυσικα παιζει!Αλλα ομως,πρι κτυπησει το ξυπνητηρι!;)

για εξηγησε λίγο το παραπάνω υπονοούμενο;.... :rolleyes:

 

και δηλαδή η beta tester δεν αξίζουν απιβράβευσης;;;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε KebinB, ηρέμισε λίγο με τους χαρακτηρισμούς, όσοι είναι παλιότεροι εδώ ξέρουν ότι έχεις εμπειρία με Mac. Δεν υπάρχει λόγος για τόσο επιθετική απάντηση, ακόμα κι αν έχεις δίκιο. Φιλικά πάντα.

 

Για το Mountain Lion, έχω τις επιφυλάξεις μου. Απο την μια, έχω την κρυφή ελπίδα μήπως βελτιώσουν κάποια πράγματα του Lion, όπως η διαχείριση πολλών οθονών, έστω μερική επαναφορά του Expose' κλπ.

Αυτό που σίγουρα δεν μου αρέσει είναι η αναγκαστική χρήση του AppStore για εφαρμογές, καθώς δεν έχω καταφέρει ακόμα να γίνω απόλυτα νόμιμος...και δεν ξέρω αν αξίζει την προσπάθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτό που σίγουρα δεν μου αρέσει είναι η αναγκαστική χρήση του Mac Store για εφαρμογές

aka jailbreak. Δεν νομιζω πως θα κρατησει και πολυ η 'αναγκαστικη' χρηση του Appstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήδη εφαρμογές του AppStore, υπάρχουν σπασμένες, όπως το FaceTime για Snow Leopard... Απλά είχα μπει στο tripακι να ελαχιστοποιήσω τα jailbreak για να έχω καθαρό upgrade path, αλλά όχι και να μας καβαλήσουν κιόλας με Apple ID παντού, νόμιμες αγορές μόνο από το Ελληνικό AppStore (πόσοι έχουμε και Αμερικάνικο ID?)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...