Προς το περιεχόμενο

Νέες πληροφορίες και διαρροή φωτογραφίας του Samsung Galaxy S III


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η φημολογία για το Samsung Galaxy S III ολοένα και φουντώνει καθώς πλησιάζουμε στην επικείμενη κυκλοφορία της συσκευής, με τις περισσότερες πηγές να συμφωνούν σε ορισμένα πιθανά χαρακτηριστικά της. Αυτή τη φορά στηρίζονται σε ανώνυμες πληροφορίες που δημοσίευσε η ιστοσελίδα του GSM Helpdesk, οι οποίες συνοδεύονται και από διαρροή φωτογραφίας της συσκευής.

 

Κατά τα λεγόμενα της ιστοσελίδας το Samsung Galaxy S III διαθέτει οθόνη 720p, 4.7” ιντσών με 1280 x 720 ανάλυση, και θα χρησιμοποιεί την τεχνολογία SuperAMOLED Plus HD. Ακόμη λέγεται ότι θα ενσωματώνει φωτογραφική μηχανή 12MP με εγγραφή video στα 1080p 60fps, με δυνατότητα εγγραφής και σε αργή κίνηση.

 

gsmarena_001.jpg

 

Όσον αφορά τον επεξεργαστή, οι ανώνυμες πηγές κάνουν λόγο για τετραπύρηνη CPU χρονισμένη στο 1.5GHz. Ακόμη η μνήμη RAM θα είναι χωρητικότητας 1GB όπως και αυτή του τρέχοντος μοντέλου, ενώ ο αποθηκευτικός χώρος θα φτάνει τα 32GB εσωτερικής μνήμης. Μερικές τεχνολογίες που πολύ πιθανό να δούμε στο επερχόμενο Galaxy S III είναι η υποστήριξη Wi-Fi Direct, Bluetooth 4.0, NFC chip και έξοδος HDMI. Πιθανή ημερομηνία κυκλοφορίας της συσκευής αναφέρεται η 22 Μαϊου, με ένα μικρό ενδεχόμενο κυκλοφορίας τον Απρίλιο.

 

Link.png Site: gsmarena.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 96
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οι εταιρίες ξεχνάνε ότι τα κινητά πρέπει να τα χαρακτηρίζει η φορητότητα.

 

Τι 4,7 ίντσες οθόνη. Tablet θα αγοράσουμε ή κινητό;

Θεωρώ τις 4 ίντσες too much, με 4,7 το κινητό δεν μπορεί να είναι τίποτε άλλο από μια παντόφλα, όσο λεπτό κι αν είναι.

Παντόφλα με καλά χαρακτηριστικά.

 

phone-car.jpg

 

Δηλαδή είμαι υπερ της πολιτικής της Apple που κρατάει τις ίντσες χαμηλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πρωτο πιστέψεις, από τις τόσες φήμες. ΠΡίν λίγες μέρες "διεύρεσαν" άλλα specs που μιλάνε για τον dual core exynos 5 με τους νέους ARM-15 στα 2 Ghz, και τετραπύρινη gpu Mali T-604 MP4.

 

Samsung-Exynos-5-Prozessor-300x218.jpg

 

 

Αλλοι λένε επίσης οτι θα έχει ασύρματη φόρτιση

 

Το μόνο σίγουρο και ευχάριστο, από επίσημο στέλεχος της Samsung ( Senior Vice President of Samsung China, Kim Young-Ha) είναι οτι η ανακοίνωση του S III, θα μετακινηθεί ενα μήνα νωρίτερα, τον Απρίλιο αντί για Mάιο.

 

21172634765_60600020.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βλέπω σοβαρό λόγο για upgrade σε gs3 αν είναι αυτά τα χαρακτηριστικά. Ίσως αργότερα κάνα μεταχειρισμένο.

 

Γενικά δεν υπάρχει σοβαρός λόγος για να αγοράζει κάποιος κινητό κάθε χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά δεν υπάρχει σοβαρός λόγος για να αγοράζει κάποιος κινητό κάθε χρόνο.

 

Ναι, 'νταξ... από την σκοπιά του "θέλωναταεχωόλα" το είπα εγώ. Αν είναι αυτό που γράφει το άρθρο ούτε έτσι δεν σκέφτομαι την αλλαγή από το gs2 μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε και εγω σκέφτομαι να αλλάξω το sgs2. Αν δεν το ειχα ηδη όμως, θα επαιρνα το sgs3. Γενικά πιστεύω ότι όταν μια συσκευή φτάσει σε ένα σοβαρό επιπεδο, δε σε τραβάει τόσο πολυ να το αλλάξεις.

Κάποτε άλλαζα pc κάθε χρονο. Γιατί δελεαζόμουν απο τις βελτιώσεις. Μεχρι που πηρα ένα 4πυρηνο q6600 και ούτε καν ασχολουμε.. Δε θέλω τίποτα καλυτερο / γρηγορότερο.

 

Αποστολή από SGS2 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρίες ξεχνάνε ότι τα κινητά πρέπει να τα χαρακτηρίζει η φορητότητα.

 

Τι 4,7 ίντσες οθόνη. Tablet θα αγοράσουμε ή κινητό;

Θεωρώ τις 4 ίντσες too much, με 4,7 το κινητό δεν μπορεί να είναι τίποτε άλλο από μια παντόφλα, όσο λεπτό κι αν είναι.

Παντόφλα με καλά χαρακτηριστικά.

 

phone-car.jpg

 

Δηλαδή είμαι υπερ της πολιτικής της Apple που κρατάει τις ίντσες χαμηλά.

 

κοιτα, αν η οθονη ειναι απ'ακρη σε ακρη, πιθανως να εχει το ιδιο μεγεθος με το S2 αλλα με τη μεγαλυτερη οθονη..

Εγω που εχω το S2α πο τον Ιουνιου, με εχει καταβολεψει, με ολα αυτα που κανει και εκτος των αλλων το θεωρω ενα μικρο ταμπλετ που το εχω παντα μαζι μου!!!

Για μενα αξιζε που το αγορασα.. Τωρα στο 3 δεν προκειται να παω λογω χρηματων.. καιτου οτι εχω το 2 και με καλυπτει.. Αμα ειχα χρηματα για πεταμα φυσικα θα το επαιρνα.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι εταιρίες ξεχνάνε ότι τα κινητά πρέπει να τα χαρακτηρίζει η φορητότητα.

 

Τι 4,7 ίντσες οθόνη. Tablet θα αγοράσουμε ή κινητό;

Θεωρώ τις 4 ίντσες too much, με 4,7 το κινητό δεν μπορεί να είναι τίποτε άλλο από μια παντόφλα, όσο λεπτό κι αν είναι.

Παντόφλα με καλά χαρακτηριστικά.

 

phone-car.jpg

 

Δηλαδή είμαι υπερ της πολιτικής της Apple που κρατάει τις ίντσες χαμηλά.

 

σκεφτεσαι με λογικη iphone. Τεραστια πλαισια που κανουν το iphone 4S ελαχιστα πιο μικρο απο το GS2. Χτες τα εβαλα το ενα πανω στο αλλο και η διαφορα ηταν μισος ποντος στο πλατος και λιγοτερο απο 1 εκ στο υψος. αν θες ψαξε διαστασεις και θα δεις. Απλα η samsung προτιμησε μεγαλυτερη οθονη παρα μεγαλυτερα πλαισια. Δες το nexus prime. 4.65 inches οθονη αλλα παααρα πολυ μικρα πλαισια, πραγμα το οποιο το καθηστα ικανοποιητικο σε μεγεθος. Για παραδειγμα το iphone ειναι 5 inches κινητο με το πλαισιο και το GS2 einai 5.2 ελαχιστη διαφορα στο μεγεθος αλλα τεραστια διαφορα στην οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και με τον oldnew που είπε οτι απο κάποιο επίπεδο και πάνω, δεν σε τραβάει τόσο.

Δε μπορεί πάντα το λειτουργικό να γίνεται πιο βαρύ ώστε για τα περισσότερα πράγματα να απαιτείται μεγαλύτερη ισχύς. Το παράδειγμα με τους φορητούς είναι πετυχημένο.

Επίσης συμφωνώ με το hype που είπε ο hal. Έτσι ακριβώς, και πριν βγει το galaxy S, ποτέ δεν φανταζόμουν τη samsung τόσο δυνατή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...