Προς το περιεχόμενο

OCZ Vertex Plus 120GB - 73€


pOLoS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο δίσκος είναι μια χαρά έχω τον vertex II 60GB στο παλιό μου laptopi και σπέρνει...

Στα λεφτά αυτά όσοι έχουν παλιά συστήματα είναι πολύ καλή ευκαιρία.

Να φανταστείς είναι ένα amilo pi1505 6ετίας με T5500 και 2GB μνήμης και πηγαίνει σφαίρα.

Μου φαίνεται θα σταματήσω να μπαίνω για λίγο καιρό γιατί μας έχει κάψει το εν λόγω thread! :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Temporarily out of stock λέει..

Αν το καθυστερήσουν υπερβολικά, μπορούμε να ακυρώσουμε την παραγγελία?

 

Aσφαλώς και μπορείς να την ακυρώσεις όποτε θελήσεις.

Θα τον ξαναφέρουν πάντως και τότε συνήθως με μεγαλύτερη τιμή (το πιθανότερο), οπότε όσοι τον παραγείλουν τώρα τον "κλείνουν" σε αυτή την τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για desktop θα είναι μια χαρά, έτσι δεν είναι?

Προβληματίζομαι βέβαια γιατί διαβάζω για προβλήματα, αλλά η τιμή είναι τόσο καλή που αξίζει να το ρισκάρεις!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για desktop θα είναι μια χαρά, έτσι δεν είναι?

Προβληματίζομαι βέβαια γιατί διαβάζω για προβλήματα, αλλά η τιμή είναι τόσο καλή που αξίζει να το ρισκάρεις!

 

Πρίν τον κοτσάρω στο laptop τον είχα στο desktop της υπογραφής και ήταν μια χαρά ο δίσκος. Έπεσε παραγγελία για τον M4 στα 117€ και τον περιμένω οπότε τον vertex (τον οποίο έχω ένα χρόνο+) τον έβαλα στο laptop για να του δώσω ζωή μιας και ο wd scoprio στις 5400 που φόραγε σερνόταν και τό'χα καιρό σε απραξία. Τώρα θα το κρατήσω μέχρι να πεθάνει τελείως! Άλλο μηχάνημα εντελώς και τρέχει 7άρια x64 νερό.

Ο δίσκος αυτός για συστήματα παλιότερα που δεν υποστηρίζουν οι μητρικές τους sata3 είναι πολύ καλή περίπτωση μιας και στην πράξη ο μέσος χρήστης ΔΕΝ καταλαβαίνει την διαφορά ενός sata2 SSD με τους νέους sata3.

Αν σκοπεύεις να κάνεις σύντομα αναβάθμιση στο pc σου θα σου πρότεινα να αγοράσεις sata3 SSD αλλά αν έχεις παλιό σύστημα τότε βάζεις πάνω τον vertex II και ειλικρινά αποκτάς άλλο μηχάνημα το οποίο (αν δεν είσαι άρρωστος με αναβαθμίσεις) θα το κρατήσεις χρόνια! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Temporarily out of stock λέει..

Αν το καθυστερήσουν υπερβολικά' date=' μπορούμε να ακυρώσουμε την παραγγελία?[/quote']

 

αφού δε γράφει σε πόσες μέρες θα είναι διαθέσιμο δε πρόκειται να κάνει πάνω απο 1 βδομάδα το πολύ , πιστεύω μέχρι Τρίτη -Τετάρτη θα είναι διαθέσιμο αλλα σίγουρα με μεγαλύτερη τιμη

 

οπότε παραγγέλνεις τώρα σε αυτη τη τιμη και έχεις και τη δυνατότητα να ακυρώσεις αν καθυστερήσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε λες?μεσα θα μπουμε αυτο το μηνα μου φαινεται.. :P

 

έχω παραγειλει εδω και 3 μερεσ ένα crucial για το desktop και σκέφτομαι και αυτόν για το laptop , αλλά δε ξέρω πόσο εύκολο είναι να τον βάλω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε λες?μεσα θα μπουμε αυτο το μηνα μου φαινεται.. :P

 

Δεν είσαι ο μόνος.

Πούλα - πούλα! :P

 

@Barman

 

Για την ζήτηση που άνοιξες σχετικά με την μπαταρία σε ενημερώνω ότι η γνήσια μπαταρία του atrix στην Ελλάδα κοστίζει 35€ (ρώτησα πρίν λίγες μέρες σε κατάστημα motorola). Εγώ την αγόρασα καινούργια/σφραγισμένη και original απο amazon seller με 20€ μαζι με τα μεταφορικά. Σε 1 βδομάδα την είχα. Αν θέλεις σου δίνω link. :rolleyes:

 

 

 

Εdit:

Γράψε λάθος μπερδέψαμε τους barmen. :lol:

Νόμιζα πως ήσουν ο barman αλλά είσαι ο barman_. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Asrock Ion 330 είναι καλή λύση αυτός ο δίσκος;

Το πρόβλημά του είναι η αργή απόκριση του δίσκου, οπότε λέτε να λυθεί με αυτόν;

Η τιμή του παραείναι καλή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...