Προς το περιεχόμενο

Aurora II Tablet (Dual Core, IPS) ~118€


pantpesl2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΕΒΔΟΜΆΔΕς.

Το παρέλαβα χθες, εχει και gps και είναι πολύ καλό και γρήγορο.

Παραξενεύτηκα με κάτι κινέζικα προγράμματα που έχει εγκατεστημένα , κατέβασα απο το μάρκετ τις εφαρμογες πού ηθελα και το ρύθμισα για ελληνικά. Ομως το πληκτρολογιο δεν γυρνά στα Ελληνικά! (αν ξέρει κάποιος ας μου πει τι να κάνω).

Μειον το τροφοδοτικο που εχει αντάπτορα για τριπολική πρίζα (κοντο) & δεν μπαίνει σε σούκο.Δεν εχει θήκη και γλυστράει λογω του σχήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 282
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aurora II από ainolstore με HK post, τι γράφει το tracking:

 

Destination - Greece

The item will leave Hong Kong for its destination on 20-Sep-2012

 

Για να δούμε πότε θα 'ρθει.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΕΒΔΟΜΆΔΕς.

Το παρέλαβα χθες, εχει και gps και είναι πολύ καλό και γρήγορο.

Παραξενεύτηκα με κάτι κινέζικα προγράμματα που έχει εγκατεστημένα , κατέβασα απο το μάρκετ τις εφαρμογες πού ηθελα και το ρύθμισα για ελληνικά. Ομως το πληκτρολογιο δεν γυρνά στα Ελληνικά! (αν ξέρει κάποιος ας μου πει τι να κάνω).

Μειον το τροφοδοτικο που εχει αντάπτορα για τριπολική πρίζα (κοντο) & δεν μπαίνει σε σούκο.Δεν εχει θήκη και γλυστράει λογω του σχήματος.

 

Ποιο tablet πήρες και έχει gps?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα έναν φορτιστή απο ebay καθώς απο το ainolstore δεν είχαν στο πακέτο

http://www.ebay.com/...984.m1439.l2649

Αλλα μέσα στο πρωτο λεπτό και ενώ φόρτιζα το elf2 έσκασε lol

Πάλι καλά το tabletaki ζεί. Έχετε να προτείνετε κάποιον δοκιμασμένο απο ebay κλπ?

 

πάντως σαν specs μια χαρα φαινόταν :whistle: :whistle:

 

τωρα κοιτάω για κανενα καλώδιο usb σε dc in για να επιλέξω μονος μετα φορτιστή π.χ

 

http://www.ebay.de/itm/USB-to-DC-3-5mm-5V-Power-Cable-/180964620762?pt=US_USB_Cables_Hubs_Adapters&hash=item2a2254f9da#ht_2043wt_1163

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΗΡΘΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4 ΕΒΔΟΜΆΔΕς.

Το παρέλαβα χθες, εχει και gps και είναι πολύ καλό και γρήγορο.

Παραξενεύτηκα με κάτι κινέζικα προγράμματα που έχει εγκατεστημένα , κατέβασα απο το μάρκετ τις εφαρμογες πού ηθελα και το ρύθμισα για ελληνικά. Ομως το πληκτρολογιο δεν γυρνά στα Ελληνικά! (αν ξέρει κάποιος ας μου πει τι να κάνω).

Μειον το τροφοδοτικο που εχει αντάπτορα για τριπολική πρίζα (κοντο) & δεν μπαίνει σε σούκο.Δεν εχει θήκη και γλυστράει λογω του σχήματος.

 

Δεν εχει gps.

Για το πληκτρολογιο, μια σιγουρη κ καλη λυση ειναι το Go Keyboard (το κατεβαζεις απο playstore).

Για τον ανταπτορα, παρε απο ebay εναν universal για σουκο με 1$ κ καθαρισες. Αν δεν αντεχεις να περιμενεις, υπαρχει σε ολα τα μαγαζια ηλεκτρικων ειδων (σε ακριβοτερη τιμη φυσικα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια με ποια ρομ το εχετε σχετικα απροβληματιστο εσεις?

 

Η καλυτερη μεχρι τωρα (εχω δοκιμασει official, ds24 κ cm10) ειναι η τελευταια cm10, αλλα δεν δουλευει η οθονη στα παιχνιδια για καποιο λογο (στο angry birds τουλαχ, δεν εχω δοκιμασει κ κανενα αλλο)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα δεν αξιζει να περιμενει 2 εβδομαδες για εναν ανταπτορα , και εδω φθηνη ειναι http://www.e-shop.gr...l?id=PER.751347

κ παλι διπλη τιμη απο ebay, αλλα οντως φθηνα για Ελλαδα, αρκει να εχει κοντα του eshop :-) γιατι αν χρειαζεται μεταφορικα, το παιρνει κ απο την γειτονια του μιση τιμη!

 

 

Ρε παιδια με ποια ρομ το εχετε σχετικα απροβληματιστο εσεις?

 

Η καλυτερη μεχρι τωρα (εχω δοκιμασει official, ds24 κ cm10) ειναι η τελευταια cm10, αλλα δεν δουλευει η οθονη στα παιχνιδια για καποιο λογο (στο angry birds τουλαχ, δεν εχω δοκιμασει κ κανενα αλλο)...

 

ds24 εδω κ παιζει μια χαρα.

κ angry birds, δεν τα εβαλα εγω τα ειχει η official πριν το ds24 update (δεν εκανα reset, δεν χρειαζοταν) κ παιζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηρθε σημερα κατα λαθος το AURORA 2 ενω ειχα κανει ακυρωση και refund στο Paypal απο Buyincoins στα 97e με κουπονι και απλο ταχυδρομειο χωρις να περασει τελωνειο.

Τωρα μενει να δουμε αν θα ερθει και το FIRE που ειχα κανει νεα παραγγελια και εχει και διαφορετικο tracking number...

 

Το ταμπλετακι τα σπαει για 97 ευρο! Ειναι πανεμορφο ειδικα σε λευκο που το ειχα επιλεξει.

Αριστη οθονη ο κολλητος μου επαθε πλακα!

Πολυ καλο touch.

Εβαλα και το στικακι και επαιξε κατευθειαν ταινια μια χαρα AVI και MKV.

 

 

Τωρα μενει να συνδεθω με android market γιατι μεχρι στιγμης δεν μπαινει. Κατι ειχα διαβασει για δηλωση συσκευης σε καποιο προηγουμενο post...

 

 

Το πακεταρισμα ηταν επαγγελματικο. Κουτι μεσα, φελιζολ γυρω-γυρω, Blister απ εξω και μετα αυτη η αδιαβροχη σακουλα της μεταφορικης.

 

Εδω σας εχω και μερικες φωτογραφιες...

 

 

0001.jpg

 

0002.jpg

 

0003.jpg

 

0004.jpg

 

0005.jpg

 

0006.jpg

 

0007.jpg

 

0008.jpg

 

0009.jpg

Επεξ/σία από thanos75x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε σημερα κατα λαθος το AURORA 2 ενω ειχα κανει ακυρωση και refund στο Paypal απο Buyincoins στα 97e με κουπονι και απλο ταχυδρομειο χωρις να περασει τελωνειο.

 

τα λεφτα τα βαζουμε πισω σε τετοιες περιπτωσεις ή αλέκος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο το πρωι θα στειλω email να δω τι εκαναν και αν ειναι λαθος αποστολη. Μετα αν εχουν στειλει και το Fire εννοειται οτι θα τους τα κανω μεταφορα μεσω paypal γιατι θελω να ειμαι τυπικος. Αλλωστε ειμαι πελατης τους και εχω παραγγειλει και αλλα πραγματακια.

Οπως ηταν αυτοι κυριοι θα ειμαι κι εγω απεναντι τους. :-)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο το πρωι θα στειλω email να δω τι εκαναν και αν ειναι λαθος αποστολη. Μετα αν εχουν στειλει και το Fire εννοειται οτι θα τους τα κανω μεταφορα μεσω paypal γιατι θελω να ειμαι τυπικος. Αλλωστε ειμαι πελατης τους και εχω παραγγειλει και αλλα πραγματακια.

Οπως ηταν αυτοι κυριοι θα ειμαι κι εγω απεναντι τους. :-)

 

Φίλε μου αν έχει όντως γίνει λάθος και το κάνεις αυτό απλά ΜΠΡΑΒΟ σου :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο tablet πήρες και έχει gps?

 

οταν ανοίγει γράφει: ainol x και κατι κινέζικα σαν 16...

ainol Τab novo7 aurora II

 

στις ρυθμίσεις κατω :σχετικά με το tablet αναφέρει=

....Aurora-II, Android 4.0.3, kernel 3.0.8- αριθμος εκδοσης 20120705

αγοράστηκε 150$ απο dinodirect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ανοίγει γράφει: ainol x και κατι κινέζικα σαν 16...

ainol Τab novo7 aurora II

 

στις ρυθμίσεις κατω :σχετικά με το tablet αναφέρει=

....Aurora-II, Android 4.0.3, kernel 3.0.8- αριθμος εκδοσης 20120705

αγοράστηκε 150$ απο dinodirect

 

Μεγιά σου και καλοδούλευτο αλλά στα χαρακτηριστικά του αυτό το tablet δεν έχει GPS.Μπορείς να μας πεις 2-3 πραγματάκια παραπάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...