Προς το περιεχόμενο

Wind: Mobile Broadband με Κάρτα για 1 μήνα/3gb από €14.90


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε το κατάλαβα

αλλά εκεί λεει ότι με 35 ευρω έχεις ένα μήνα και ότι με 15 ευρω έχεις μία σιμ με 20 ευρω χρόνο

Ο ένας μήνας δεν είναι για τα 15 ευρω? κάνω λάθος?

Συγγνώμη λάθος μου. Έχεις δίκιο.

 

Με €15 έχεις αξία €20 που σημαίνει πως με τα €15 μπορείς να αγοράσεις 10 μέρες (2 γίγα ίντερνετ) και σου μένουν τα €5. Αυτό κατάλαβα εγώ δλδ (με τη 2η :Ρ). Οπότε της wind είναι όντως φθηνότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως πιστευω οτι αξιζει να κανει κανεις συμβολαιο της wind που δινει 30gb το μηνα με 20 ευρω και δωρο το modem wifi:

http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/wind-mobile-broadband/web-offer-by-wind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι μακράν η πιο οικονομική προσφορά που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Και αυτό δεν το λέω εγώ, το λένε οι τιμοκατάλογοι. Θα συμφωνήσω λοιπόν και εγώ με τον κ. Adminstrator :)

 

Σε πακέτο για 1 μήνα και 3 γίγα από ότι φαίνεται είναι όντως. Αλλά αυτό που είπα πριν με την Q, έχει κάποιο μειονέκτημα που δε καταλαβαίνω; Πέρα από τα γίγα που για όσους το θέλουν από κινητό ή τάμπλετ ή τέλος πάντων λίγη χρήση μπορεί και να μην είναι πρόβλημα. Ρωτάω γιατί το σκεφτόμουν και 3 γίγα είναι πολλά για μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο με την βοντα ποτε το εχεις δοκιμασει γιατι σου στελνει μυνημα που σου λεει οτι εχεις περασει τα 20 μεγα και η ταχυτητα θα μειωθει. δεν ξερω μηπως με το tethering ειναι διαφορετικο. θελει καποια ιδαιτερη ρυθμιση το "κολπο"

αυτες τις μερες γραφω μεσω καρτοκινητης vodafone απο το huwaei

η vodafone δεν στελνει κανενα μηνυμα μολις περασεις τα 20mb η vodafone. τουλαχιστο σε μενα δεν εστειλε ποτε. (τσεκαρισμενο)

 

παρεπιπτοντως η cosmote στελνει και σου λεει οτι η ταχυτητα θα μειωθει. το παραδοξο με την κοσμοτε ειναι οτι 2 φορες που μπηκα με αυτη μεσω huwaei και τις 2 η ταχυτητα δε μειωθηκε με το κατεβασμα των 20mb αλλα συνεχισε σε ταχυτητες 200-250kbps. Η μειωση της ταχυτητας εγινε αφοτου αποσυνδεθηκα και συνδεθηκα ξανα και τις 2 φορες.

 

Το παραπανω δε συμβαινει καθολου με την vodafone οσες φορες και να αποσυνδεθω. full ταχυτητα 400-500 kbps

 

Με tethering που δοκιμασα σε iphone μια απο τα ιδια και εκει. υψηλες ταχυτητες χωρις επιπλεον χρεωσεις. ετσι εμπαινα στην αρχη, αλλα επειδη τρωει μπαταρια το tethering γι αυτο αναγκαστηκα να "σπασω" το στικακι ενος ξαδερφου και τωρα μπαινω απο εκει

 

Αλλες ρυθμισεις περαν αυτων που ανεφερα δε χρειαζονται

 

Είναι μακράν η πιο οικονομική προσφορά που υπάρχει αυτή τη στιγμή. Και αυτό δεν το λέω εγώ, το λένε οι τιμοκατάλογοι. Θα συμφωνήσω λοιπόν και εγώ με τον κ. Adminstrator :)

Φιλε μου δεν μιλαω για καρτοιντερνετ αλλα για καρτοκινητη free2go. Αλλο το ενα αλλο το αλλο !!

 

και τα αλλα που ανεφερα δεν ειναι για καρτοιντερνετ αλλα καρτοκινητα αλλων εταιριων

 

ξανατονιζω οτι ειναι εναλλακτικος τροπος συνδεσης και απευθυνεται σε οσους

1. χρειαζονται ογκο δεδομενων και δεν καλυπτονται απο τα 3 gb

2. διαθετουν ηδη στικακι και δε χρειαζεται να αγοραζουν εκ νεου "προγραμματα" για λιγες μερες.

3. Χρησιμοποιουν το ιντερνετ εντελως περιστασιακα 1-2 μερες τη βδομαδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι είχα ήδη stick, προτίμησα να πάρω τσάμπα μια F2G, summer edition τη λένε.

 

Με την ενεργοποίηση μέχρι 31/07 έχεις από 350ΜB για τους επόμενες 2 ημερολογιακούς μήνες (δλδ, ενεργοποιείς 10/07, τα πρώτα 350 λήγουν 10/08, κλπ). Τα οποία είναι διαθέσιμα γιατί σου βάζουν 0,06€ υπόλοιπο :) Και άμα τους βάλεις και 5 ευρώ εντός 30 ημερών από την ενεργοποίηση, θα σου δίνουν για τους επόμενους 6 μήνες από 5 ευρώ αυτοί...

 

Προς το παρόν τα 350 είναι υπέρ-αρκετά για τη δουλειά μου, οπότε φτιάχτηκα με 0 κόστος.

 

Α, και μπορείς να παραγγείλεις τη sim online, 0 μεταφορικά με courier στην πόρτα σου σε 1-2 εργάσιμες, δίνεις φωτ. ταυτότητας, υπογράφεις σύμβαση και όλα κομπλέ χωρίς να κουνηθείς από την καρέκλα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου δεν μιλαω για καρτοιντερνετ αλλα για καρτοκινητη free2go. Αλλο το ενα αλλο το αλλο !!

 

και τα αλλα που ανεφερα δεν ειναι για καρτοιντερνετ αλλα καρτοκινητα αλλων εταιριων

 

ξανατονιζω οτι ειναι εναλλακτικος τροπος συνδεσης και απευθυνεται σε οσους

1. χρειαζονται ογκο δεδομενων και δεν καλυπτονται απο τα 3 gb

2. διαθετουν ηδη στικακι και δε χρειαζεται να αγοραζουν εκ νεου "προγραμματα" για λιγες μερες.

3. Χρησιμοποιουν το ιντερνετ εντελως περιστασιακα 1-2 μερες τη βδομαδα

 

Ακόμη και έτσι, υπάρχει και η περίπτωση της σύνδεσης, που πάλι με Wind συμφέρει γιατί όπως λες δεν δίνει "1 γιγα 10 ευρω για 30 μερες το πιο φθηνο" αλλά τα 30GΒ για 20 ευρώ ή με άλλα λόγια το GB κοστίζει 1,5 ευρώ μόλις - το στικάκι στο δίνουν δώρο. Το παίρνεις και καθαρίζεις - μπορείς να καταργήσεις ακόμη και την παραδοσιακή σύνδεση με σταθερό πάροχο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη και έτσι, υπάρχει και η περίπτωση της σύνδεσης, που πάλι με Wind συμφέρει γιατί όπως λες δεν δίνει "1 γιγα 10 ευρω για 30 μερες το πιο φθηνο" αλλά τα 30GΒ για 20 ευρώ ή με άλλα λόγια το GB κοστίζει 1,5 ευρώ μόλις - το στικάκι στο δίνουν δώρο. Το παίρνεις και καθαρίζεις - μπορείς να καταργήσεις ακόμη και την παραδοσιακή σύνδεση με σταθερό πάροχο ;)

 

Μηπως τα παραλες; εξαρταται τη χρηση που κανει ο καθενας. εγω 30 γιγα μπορει να κατεβασω σε 1-2 μερες. δε μου φθανει ουτε για κολατσο

 

Σε καθε περιπτωση ο καθενας πραττει αναλογα με τις αναγκες του. Προσωπικα και εδω που ειμαι με ενδιαφερει ο ογκος ναναι απεριοριστος και αυτο το δινει μονο η καρτοκινητη της vodafone σε full ταχυτητα αυτη τη στιγμη. αυριο μεθαυριο δε ξερω αν θα το κοψουν.

 

αλλα στο ταβλι λενε οσο το εχεις παιζε το και εδω βρισκει απολυτη εφαρμογη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μηπως τα παραλες; εξαρταται τη χρηση που κανει ο καθενας. εγω 30 γιγα μπορει να κατεβασω σε 1-2 μερες. δε μου φθανει ουτε για κολατσο

 

Σε καθε περιπτωση ο καθενας πραττει αναλογα με τις αναγκες του. Προσωπικα και εδω που ειμαι με ενδιαφερει ο ογκος ναναι απεριοριστος και αυτο το δινει μονο η καρτοκινητη της vodafone σε full ταχυτητα αυτη τη στιγμη. αυριο μεθαυριο δε ξερω αν θα το κοψουν.

 

αλλα στο ταβλι λενε οσο το εχεις παιζε το και εδω βρισκει απολυτη εφαρμογη

 

Τα 30GB προσωπικά με υπερκαλύπτουν. Anyway, θα συμφωνήσω απόλυτα σε αυτό που λες, στο ότι ο καθένας κάνει εκείνο που καλύπτει τις ανάγκες του. Παρεμπιπτόντως ωραία η ατάκα με το τάβλι :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και ζουμε στην εποχη των smartphones οι παραπανω "προσφορες" ειναι μεγαλες απατες

πολλοι υποθετω οτι θελουν το συγκεκριμενο στικ για τις διακοπες. οπως εγραψα και σε αλλο ποστ εξηγω τι παιζει

 

Aγοραζεις μια καρτα σιμ cosmote whatsup η vodafone καρτοκινητη και εχουν το εξης προνομιο

Αν επιλεξεις να μπεις σε ιντερνετ μεσω κινητου με 3G (για χρηση σε κινητο η tethering) αυτοματως σου τρωει 1 ευρω και εχεις ιντερνετ για 1 ολοκληρη ημερα σε αρκετα υψηλη ταχυτητα αλλα χωρις περιορισμο σε ογκο δεδομενων. δηλαδη ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ download.

Δηλαδη 15 μερες διακοπες 15 ευρω που λεει ο λογος και αν παρεις και vodafone εχεις ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ download σε υψηλη ταχυτητα αν θες να μπαινεις καθε μερα

Δοκιμασα το παραπανω σε iphone και με τις 2 καρτες. Φυσικα ισχυει και για οποιοδηποτε smartphone (android,ios) που υποστηριζει tethering

με whatsup μετα τη καταναλωση των 20mb η ταχυτητα μειωθηκε αισθητα σε επιπεδο isdn (7-10kbps)

με vodafone καρτα σε tethering επιανα download 400-500 kbps !!!!!! σε επαρχια. συννολικος ογκος download δεδομενων περιπου 2 γιγα σε μια ημερα χωρις καμια επιπλεον χρεωση. παροτι και αυτοι γραφουν πολιτικη ορθης χρησης 20mb δεν παρατηρησα καμια μειωση στην ταχυτητα download

 

Επισης "χακαρα" ενα huwaei modem απο αυτα που εδινε η vodafone παλια και επιανα και εκει ταχυτητες 400-500 με vodafone καρτοκινητη,. Αρα για οσους διαθετουν ηδη στικακια καποιας εταιριας μπορουν να δοκιμασουν κατι αναλογο παλι με σιμ καρτοκινητης.

Τα περισσοτερα στικ ειναι ZTE η Huwaei

πληροφοριες για να βαλετε custom λογισμικο και να περνουν οποιαδηποτε καρτα θα βρειτε εδω για τις συγκεκριμενες μαρκες

http://zteunlock.blogspot.gr

http://huaweifirmware.blogspot.gr/

 

οσοι διαθετε στικακια μπορειτε να τα χακαρετε και να βαλετε μια καρτοκινιτη cosmote η vodafone και αφου βαλετε τα αναλογα settings στο προγραμμα Mobile Partner να εχετε ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ με 1 ευρω τη μερα.

Υπαρχει το προνομιο οτι το χρησιμοποιεις οποτε θες και δε σκεφτεσαι ουτε ποσο ογκο κατεβασες ουτε να εχεις στο μυαλο σου να τελειωσουν οι μερες και να θες ανανεωση.

 

Επισης αν εχετε smartphone επαναλαμβανω κανετε την ιδια δουλεια μεσω tethering

 

τα settings για cosmote ειναι:

 

dial number:*99#

apn: internet

user: κενο

pass: κενο

 

για vodafone:

dial number: *99#

apn: webonly.vodafone.gr

user: user

pass: pass

 

το παραπανω "κολπο' συμφερει σαφως καλυτερα απο τα προγραμματα kartointernet που προσφερονται γιατι αυτα σου δινουν 15 μερες 1-3 γιγα με 15 ευρω. αν ξεπερασεις τα γιγα τοτε πρεπει εκ νεου να κανεις ανανεωση καρτας, οποτε δε συμφερει

για τα προγραμματα ογκου ιντερνετ και παλι δε το συζητω. 1 γιγα 10 ευρω για 30 μερες το πιο φθηνο. αλλα αν ξεπερασεις το 1 γιγα η χρεωση παει στα υψη

 

Η καρτοκινητη της wind δεν συμφερει καθολου μιας και χρεωνει 1 ευρω τη μερα αλλα για 20mb. Αν καταναλωσεις τα 20mb ξαναχρεωνει εκ νεου 1 ευρω την ιδια μερα και παει λεγοντας

φιλε μπορεις να δωσεις οδηγειες πως περνας το λογισμικο στο στικακι εχω το zte MF 180 εκανα εγκατασταση το connection manager_generic βρηκε τα drivers ολα οκ περασα ρυθμησεις vodafon (απο vodafon εχω το στικακι ) μετα κατεβασα το Download ZTE MF180 Firmware update Etisalat EG .... αυτο το τρεχω στο pc ?? πως το περναω στο στικακι??? ευχαριστω..... :wub: επισης το στικακι εχει και υποδοχη για microsd card περασα μια και την διαβαζει κανονικα .. πως το χακαρης να παιρνει καρτες sim τωρα ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο connection manager (το λογισμικο μεσω του οποιου ενωνεσαι με το δικτυο) απο τα options θα φτιαξεις ενα προφιλ με αυτα τα settings που αναφερω παραπανω για voda

δεν εχω zte για να σου πω ακριβως πως αλλα υποθετω πως αυτος ειναι ο τροπος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγοραζεις μια καρτα σιμ cosmote whatsup η vodafone καρτοκινητη και εχουν το εξης προνομιο

Αν επιλεξεις να μπεις σε ιντερνετ μεσω κινητου με 3G (για χρηση σε κινητο η tethering) αυτοματως σου τρωει 1 ευρω και εχεις ιντερνετ για 1 ολοκληρη ημερα σε αρκετα υψηλη ταχυτητα αλλα χωρις περιορισμο σε ογκο δεδομενων. δηλαδη ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ download.

Δηλαδη 15 μερες διακοπες 15 ευρω που λεει ο λογος και αν παρεις και vodafone εχεις ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ download σε υψηλη ταχυτητα αν θες να μπαινεις καθε μερα

Δοκιμασα το παραπανω σε iphone και με τις 2 καρτες. Φυσικα ισχυει και για οποιοδηποτε smartphone (android,ios) που υποστηριζει tethering

με whatsup μετα τη καταναλωση των 20mb η ταχυτητα μειωθηκε αισθητα σε επιπεδο isdn (7-10kbps)

με vodafone καρτα σε tethering επιανα download 400-500 kbps !!!!!! σε επαρχια. συννολικος ογκος download δεδομενων περιπου 2 γιγα σε μια ημερα χωρις καμια επιπλεον χρεωση. παροτι και αυτοι γραφουν πολιτικη ορθης χρησης 20mb δεν παρατηρησα καμια μειωση στην ταχυτητα download

 

Φίλε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Έχω ένα netbook με ενσωματωμένο 3g modem.

Πήρα μία κάρτα Vodafone CU και κατεβάζει ασταμάτητα δίχως να χρεώνει τίποτε περισσότερο από το 1 ευρώ ούτε και κατεβάζει ταχύτητα.

 

Η λύση σου είναι η καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

Έχω ένα netbook με ενσωματωμένο 3g modem.

Πήρα μία κάρτα Vodafone CU και κατεβάζει ασταμάτητα δίχως να χρεώνει τίποτε περισσότερο από το 1 ευρώ ούτε και κατεβάζει ταχύτητα.

 

Η λύση σου είναι η καλύτερη.

Μπορεις να την κανεις ακομη καλυτερη. Πας στα ΕΛΤΑ και αγοραζεις ανανεωση χρονου ομιλιας για vodafone απο εκει

Τα 10 ευρω γινονται αυτοματως 30 οποτε με 10 ευρω εχεις μεχρι και ιντερνετ για 1 μηνα μεσω 3G !!!!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10996

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να την κανεις ακομη καλυτερη. Πας στα ΕΛΤΑ και αγοραζεις ανανεωση χρονου ομιλιας για vodafone απο εκει

Τα 10 ευρω γινονται αυτοματως 30 οποτε με 10 ευρω εχεις μεχρι και ιντερνετ για 1 μηνα μεσω 3G !!!!

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10996

 

Μπορείς να κάνεις ανανέωση με κάρτα από τα ΕΛΤΑ για Vodafone καρτοκινητό ή θα πρέπει το νούμερο να είναι από πακέτο ΕΛΤΑ για να πάρεις το 3x; Thanks. ^_^

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...