Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκαν οι τιμές για το Office 2013 και το συνδρομητικό Office 365


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Microsoft ανακοίνωσε σήμερα την τιμολόγηση της νέας σουίτας γραφείου Office 2013 αλλά και της συνδρομητικής υπηρεσίας στο Cloud Office 365, προωθώντας ιδιαίτερα το τελευταίο συνδρομητικό μοντέλο τιμολόγησης, δίνοντας περισσότερες δυνατότητες και λειτουργίες στους χρήστες του.Όσον αφορά το Office 365 θα κοστολογείται στα $99 δολάρια το χρόνο ($8.33) το μήνα με την άδεια να περιλαμβάνει δικαίωμα χρήσης μέχρι 5 χρηστών Windows ή Mac. Η συνδρομή περιλαμβάνει όλες τις παραδοσιακές εφαρμογές του Office, συμπεριλαμβανομένου του Outlook οι οποίες είναι προσβάσιμες από οποιοδήποτε ηλεκτρονικό υπολογιστή ή φορητή συσκευή καθώς χρησιμοποιούν τεχνολογία Cloud. Δίνονται 25GB αποθηκευτικού χώρου για το Outlook, αλλά και 20GB στο SkyDrive. Οι συνδρομητές θα λάβουν δωρεάν 60 λεπτά δωρεάν κλήσεις το μήνα σε όλον τον κόσμο μέσω του Skype, καθώς επίσης και δωρεάν δυνατότητα streaming των εφαρμογών σε υπολογιστές με Windows 7 και 8. Ακόμη η Microsoft δεσμεύεται με συχνές αναβαθμίσεις στις υπηρεσίες της, και προσθήκη νέων λειτουργιών αρκετές φορές μέσα στο χρόνο.

 

Το κλασσικό Office 2013 θα τιμολογείται στα 139.99 δολάρια για την Home έκδοση, και για τη φοιτητική έκδοση περιλαμβάνοντας τις εφαρμογές Word, Excel, PowerPoint και OneNote. Το Outlook συμπεριλαμβάνεται στις εκδόσεις Home και Business 2013 με την τελευταία έκδοση να τιμολογείται στα $399.99 δολάρια. Για το Office 2014 η Microsoft δε δεσμεύται σε νέες λειτουργίες ανά τακτά χρονικά διαστήματα, ούτε επίσης παρέχεται δυνατότητα streaming εφαρμογών, ενώ θα είναι διαθέσιμα μόνο για υπολογιστές με το λειτουργικό σύστημα των Windows.

 

Προς το παρόν δε γνωρίζουμε την ημερομηνία κυκλοφορίας του νέου Office, όμως όσοι επιθυμούν μπορούν να κατεβάσουν δωρεάν τη δοκιμαστική έκδοση Office 2013 η οποία δεν είναι η τελική, ή να εγγραφούν για ένα μήνα δωρεάν χρήσης του Office 365.

 

Link.png Site: blogs.office.com

 

Screen%20Shot%202012-09-18%20at%2012.12.27%20PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

check2fire παρά το γεγονός ότι είμαι χρήστης του libreoffice πρέπει να παραδεχτούμε όλοι όσοι το χρησιμοποιούμε ότι ουδεμία σχέση με το office δεν έχει. Ειδικά το calc (excel) είναι σαφώς υποδεέστερο.

 

Σε αυτό που σίγουρα θα συμφωνήσω είναι ότι το 98% των χρηστών που θέλουν office στο σπίτι και δεν είναι οικονομικοί αναλυτές καλύπτονται μια χαρά με το libreoffice.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν χρήστης του Libre Office και Open Office (παλαιότερα) θα συμφωνήσω με τους προλαλλήσαντες ότι είναι μακράν καλύτερο το MS Office...

 

Αυτό το καταλαβαίνω και εγώ, που απλά ανοίγω - κλείνω αρχεία, γράφω ελάχιστα και γενικά χρησιμοποιώ στο ελάχιστο τις δυνατότητες των προγραμμάτων αυτών...

Φαντάζομαι τι διαφορές θα βλέπουν αυτοί που το δουλεύουν επαγγελματικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα είναι ότι αν είσαι ελεύθερος επαγγελματίας ναι μεν από μεριά κόστους τα LibrreOffice και OpenOffice είναι μια πολύ καλή λύση αλλά το formating στα κείμενα δεν είναι απόλυτα συμβατό με το MS Office και πολλές φορές υπάρχει πρόβλημα με τους συνεργάτες/πελάτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη δηλαδή το Outlook κάνει από μόνο του 80$; Προσωπικά δεν μου αρέσει πάντως, για email θεωρώ καλύτερο το thunderbird, που δεν κοστίζει και τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

139 ευρώ για έναν οικειακό χρήστη είναι πολλά, δεδομένου ότι υπάρχουν δωρεάν σουίτες γραφείου (OpenOffice, LibreOffice). Αλλά ως γνωστόν θα βασίσει την διάδοση του στην πειρατεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως αλλος παλιουρας του office, απορω γιατι τα γ@@@@σε ολα με τα office 2007 & 2010...

 

Μια χαρα δεν καναμε τη δουλεια μας με το 2003? Πραγματικα υποφερω οποτε εχω να δουλεψω σε νεοτερα. Στο 2003 με κλειστα ματια κανω ΟΤΙ θελω!

 

Πλεον λογω χρηματων εβαλα το libre σε δυο υπολογιστες και πραγματι για τα βασικα ειναι οκ αλλα οχι για κατι πιο προχω...

 

Δεν ξερω και ουτε θελω να δω τα μενου του νεου... 2003 kicks a@s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην ξεχνάτε ότι οι τιμές για Βόρεια Αμερική, που ο κόσμος δεν έχει πρόβλημα να αγοράσει το software που χρησιμοποιεί, είναι μια χαρά. προσωπικά θα δοκίμαζα το 365 αλλά δεν είναι διαθέσιμο offline από όσα κατάλαβα. Άρα πάμε για 2013 home, γιατί ναι μεν δωρεάν το libre, αλλά όποιος ανοίγει επαγγελματικά έγγραφα και business reports, χαιρέτα μας τον πλάτανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγγνώμη δηλαδή το Outlook κάνει από μόνο του 80$; Προσωπικά δεν μου αρέσει πάντως, για email θεωρώ καλύτερο το thunderbird, που δεν κοστίζει και τίποτα...

 

Το outlook δεν ειναι ενας απλος mail client. Εχει και ημερολογιο και αλλα φρου φρου και αρωματα. Φυσικα δεν σε ενδιαφερουν (ουτε εμενα, προσωπικα το απεχθανομαι).

 

Σε πολλες υπηρεσιες οι χρηστες του outlook πινουν νερο στο ονομα του, ενω σε συνδυασμο με καταλληλα ρυθμισμενο exchange server μπορει να κανει παπαδες. Αμα τους πεις να βαλουν thunderbird θα γελανε.

 

Η σημαντικη αγορα για τη microsoft ειναι ο corporate τομεας, και ακομα και να αποτυχει σε ολα τα αλλα, εκει θα παραμεινει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία με το office 365 τα Mac δεν λύνουν το πρόβλημα συμβατοτητας πια αφου θα μπορούν να έχουν office σε κάθε υπολογιστή

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ενασχόληση κυρίως με MS Office excel καθημερινά λόγω της εργασίας μου και έχοντας χρησιμοποιήσει open office έχω να πώ και εγώ με τη σειρά μου πως δεν έχει καμία σχέση η π... με τη βούρτσα....Για βασική χρηση καλά είμαστε αλλα για τίποτα αλλο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...