Προς το περιεχόμενο

Star Wars: Episode 7 [2015]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η λέξη φάσμα πιθανόν μας φαίνεται γελοία για όνομα ειδικά σε sci fi επειδή είναι ελληνική και την αναγνωρίζουμε. Στους αμερικανούς μπορεί να φαίνεται πολύ εξωτική κλπ.

ΑυΤο που.δε μου άρεσε είναι ότι αλλάζει η προσέγγισή στη σειρά.

Παλιά είχαμε τον μαο μαο Σάμιουελ Τζάκσον,να το παίζει mace windu,στα καρτούν είχαμε ασοκα τανο κλπ,τώρα σκάει κάπτεν φάσμα...Εκτός δλδ από πολιτικη ορθοποιηση,Έχουμε και καρτουνοποιηση...

Η biowareτο το σύμπαν το σεβάστηκε άπειρα μπροστά σε αυτές τις βλακείες των νέων ταινιών.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ΑυΤο που.δε μου άρεσε είναι ότι αλλάζει η προσέγγισή στη σειρά.

Παλιά είχαμε τον μαο μαο Σάμιουελ Τζάκσον,να το παίζει mace windu,στα καρτούν είχαμε ασοκα τανο κλπ,τώρα σκάει κάπτεν φάσμα...Εκτός δλδ από πολιτικη ορθοποιηση,Έχουμε και καρτουνοποιηση...

Η biowareτο το σύμπαν το σεβάστηκε άπειρα μπροστά σε αυτές τις βλακείες των νέων ταινιών.

 

Πραγματικα με οτι εχω δει μεχρι τωρα, εχω κανει πολυ φιλοτιμες προσπαθειες να συμπαθησω το ολο concept. Δε μου βγαινει ομως με τιποτα! Δε με πειθουν! Ουτε οτι ο κακος που εκλεψε την ρομπα του revan με το lightsaber πιρουνι, ουτε ο τυπακος που κρατα το "τιμιμενο", ουτε ο "pimp my ride" αρχι-stormtrooper

 

Οσο για την bioware ως fan του star wars universe την ευχαριστω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ! Μηπως να της δωσουν τα "κλειδια" να γυρισει και ταινια? Παρολο που δεν το εχει κανει ποτε καλυτερα θα τα παει απο ολους του καρφοχριστους "γερο-λαδαδες" που μονος σκοπος ειναι το "my precious" δολλαριακι. Knights of the old republic!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι θα είναι και θα τον φάμε στην μάπα για αρκετό καιρό όπως έδειξαν κάποια πράγματα . Έχει να πέσει δυστυχώς τρελό ξεπούλημα . Ήδη η χασμπρο έβγαλε καινούργιο κατάλογο και απο οτι ακουσα για αμερικα ήταν τσιμπημένος (και μιλάμε για παιδικές φιγούρες)

μην πω πως η disney ήδη οτι έχει το πουλάει με τιμές τρελές (δείτε πχ τις φιγούρες για τα  infinity..) στα star wars δεν έχουμε δει ακόμα τίποτα...

Παρόλα αυτά  επειδή η disney συνήθως προσέχει τη βγάζει ελπίζω να κρατήσουν το επίπεδο . 

Για την καρτουνοποιηση ε παιδικό ήθελαν να βγάλουν οι άνθρωποι (να μην ετοιμάσουν τους μελλοντικούς τους αγοραστές) και υπάρχουν ταινίες και που εχει βγάλει και έχουν βία , εδώ στο παιδικό δεν φοβήθηκαν να σκοτώσουν ...


ψιτ μόνο εγώ αισθάνομαι οτι η empire είναι η αδικημένη πλευρά γενικός ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να έχω κανένα θέμα με το χρώμα του δέρματος ο συγκεκριμένος δεν μου κάθεται καλά. Ανήκει στις περιπτώσεις που απλά αντιπαθώ την φάτσα του χωρίς να έχω κάποιο λόγο. Αποτυχία το casting για την περίπτωση του ή βυσματούχος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω για τους υπόλοιπους, αλλά παρόλο που εδώ μέσα διαβάζω κυρίως απαισιόδοξα σχόλια εγώ αισθάνομαι αισιόδοξος. Όχι σε σημείο που να πιστέυω ότι θα περάσει την παλιά τριλογία, αλλά είμαι σίγουρος ότι θα είναι καλύτερο από τα prequels (και δεν είμαι από αυτούς που τα απεχθάνονται σε σημείο να λένε ότι δε γίνεται χειρότερα).

 

Μου αρέσει πολύ το γεγονός που δεν έχουμε την παραμικρή ιδέα για την υπόθεση όλης της νέας τριλογίας, ούτε για το ποιος είναι ο κάθε χαρακτήρας, ποιος θα είναι ο villain κλπ. Υπάρχουν πολλά ενδιαφέροντα fan theories που εμένα τουλάχιστον μου διατηρούν το hype σε πολύ υψηλά επίπεδα. Ελπίζω στην πορεία που θα βγει και το trailer, να μη spoilάρει πολλά.

 

Όσο για το casting, είναι πολύ νωρίς για να κρίνουμε. Και στις παιχνιδάρες της Bioware υπήρχαν μαύροι χαρακτήρες, ακόμα και ο δικός σου μπορούσε να είναι. Προσωπικά δεν έδωσα καν σημασία στην αρχή αλλά έχω δει αρκετή δυσαρέσκεια πάνω σ' αυτό, γι' αυτό το σχολιάζω. Όλοι θα κριθούν για τις υποκριτικές τους ικανότητες αφού δούμε την ταινία. Στο κάτω κάτω έχουμε και τόσους "παλιούς" οι οποίοι δε χρειάζεται να αποδείξουν και πολλά.

 

Το μόνο για το οποίο δεν αισθάνομαι σίγουρος είναι ο JJ που ελπίζω να μην απογοητεύσει. Δεν έχω δει άλλες ταινίες του αλλά το ότι έχει γυρίσει και άλλες επιστημονικής φαντασίας και δηλώνει Star Wars fanboy, μόνο αρνητικό δεν είναι. Έτσι κι αλλιώς μετά τις κακές επιλογές του Lucas κυρίως στο 1 και 2 χρειάζονταν κάποιες πιο φρέσκες ιδέες.

 

Can't wait.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 δηλώνει Star Wars fanboy, μόνο αρνητικό δεν είναι.

 

Και ο Νικολάκης είχε τατουάζ του Ghost Rider στο χέρι, αλλά ξέρουμε τι έκανε τον χαρακτήρα... :P

 

Όσο για την παρεξηγημένη Αυτοκρατορία, συμφωνώ, έχοντας παίξει το TIE Fighter. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Νικολάκης είχε τατουάζ του Ghost Rider στο χέρι, αλλά ξέρουμε τι έκανε τον χαρακτήρα... :P

 

Όσο για την παρεξηγημένη Αυτοκρατορία, συμφωνώ, έχοντας παίξει το TIE Fighter. :D

 

Ναι ρε πειτε μας οτι οτι ολα ηταν παραξηγηση και δεν ειναι οπως φαινονται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ε οκ, δεν είπαμε ότι δεν καίνε και μερικά χωριά ή ρέμπελους γιατί μπορούν. :P

 

Πάντως στο TIE Fighter, πολλές φορές κυνηγούσες πειρατές και γενικά ήσουν ο μπάτσος της γειτονιάς. Δεν είναι μόνο ο φόβος που εμπνέει η Αυτοκρατορία, αλλά και το ότι θέλουν να κρατήσουν μια ορισμένη τάξη πραγμάτων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε οκ, δεν είπαμε ότι δεν καίνε και μερικά χωριά ή ρέμπελους γιατί μπορούν. :P

 

Πάντως στο TIE Fighter, πολλές φορές κυνηγούσες πειρατές και γενικά ήσουν ο μπάτσος της γειτονιάς. Δεν είναι μόνο ο φόβος που εμπνέει η Αυτοκρατορία, αλλά και το ότι θέλουν να κρατήσουν μια ορισμένη τάξη πραγμάτων.

 

Προπαγανδα της αυτοκρατοριας! :P Tie fighter.... pff.... 30 χρονια κυνηγανε το millennium falcon ακομα να το πιασουν! :P Το παιχνιδι παντως πολυ καλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο Νικολάκης είχε τατουάζ του Ghost Rider στο χέρι, αλλά ξέρουμε τι έκανε τον χαρακτήρα... :P

 

Όσο για την παρεξηγημένη Αυτοκρατορία, συμφωνώ, έχοντας παίξει το TIE Fighter. :D

 

Lol αυτό δεν το ήξερα. :D Φαντάσου να μη γούσταρε κιόλας. Βρήκες κι εσύ την πιο ιδιαίτερη περίπτωση ηθοποιού βέβαια... :P

 

Πάντως εννοείται πως το "fanboy" δε σημαίνει υποχρεωτικά και καλά αποτελέσματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προπαγανδα της αυτοκρατοριας! :P Tie fighter.... pff.... 30 χρονια κυνηγανε το millennium falcon ακομα να το πιασουν! :P Το παιχνιδι παντως πολυ καλο

Μην κοροϊδεύεις, γιατί μπορεί στην επόμενη έκδοση της παλιάς τριλογίας, να αλλάξει πάλι κάτι ο Μπάρμπα-Τζωρτζ... :P

 

Lol αυτό δεν το ήξερα. :D Φαντάσου να μη γούσταρε κιόλας. Βρήκες κι εσύ την πιο ιδιαίτερη περίπτωση ηθοποιού βέβαια... :P

 

Πάντως εννοείται πως το "fanboy" δε σημαίνει υποχρεωτικά και καλά αποτελέσματα.

True, το τράβηξα από τα μαλλιά, αλλά για μένα προσωπικά με σκότωσε... -_-

(το 1ο, στο 2ο ήξερα ήδη ότι θα δω μαλακίτσα και με τον πήχυ στο υπόγειο, μου άρεσε :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...