Προς το περιεχόμενο

Star Wars: Episode 7 [2015]


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

διαφωνώ, για μένα είναι προτιμότερο να τα δεις με την σωστή σεναριακή χρονολογική σειρά...

 

το ίδιο υποστηρίζω και για το Hobbit/Lotr...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχει 1,2,3 παλιά, 4,5,6 είναι... :P

 

Παρασύρθηκα από το προηγούμενο post :P

 

διαφωνώ, για μένα είναι προτιμότερο να τα δεις με την σωστή σεναριακή χρονολογική σειρά...

 

το ίδιο υποστηρίζει και για το Hobbit/Lotr...

 

Πέραν του σεναρίου και διάφορων twists που μπορεί να χάσει, η μετάβαση από τα λέιζερ και τα μπλιμπλίκια των καινούριων στις μακέτες και τις μασκότ των παλιών δεν ξέρω πως θα του κάτσει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρασύρθηκα από το προηγούμενο post :P

 

 

Πέραν του σεναρίου και διάφορων twists που μπορεί να χάσει, η μετάβαση από τα λέιζερ και τα μπλιμπλίκια των καινούριων στις μακέτες και τις μασκότ των παλιών δεν ξέρω πως θα του κάτσει :P

Kι όμως, ο lucas το φρόντισε αυτό...

Παρατηρήστε τα σκάφη στο episode 1 πόσο μικρά είναι , στο episode 2 με τους κλώνους να μεγαλώνουν και να αρχίζουν να μοιάζουν με της παλιάς τριλογίας , και στο episode III θα δείτε να μοιάζουν πάρα πολύ τα σκάφη στα σκάφη της παλιάς τριλογίας, και μάλιστα στην τελευταία σκηνή του episode III όπου ο darth siduis και o vader κοιτάνε σε ένα παράθυρο τις κατασκευές του death strar και διάφορα σκάφη (ίδια με της παλιάς τριλογίας) να πετάνε τριγύρω. Θα παρατηρήσετε και θα καταλάβετε οτι η τεχνολογία σκαφών είναι πολύ πιο εξελιγμένη με μεγαλύτερα σε ονγκο σκάφη, και η εξέληξη πολύ φυσική. Η τεχνολογική μετάβαση που έκανε στην νέα τριλογία, για να συνατήσει την παλιά τριλογία είναι φοβερά προσεγμένη.  Στα παλιά επισόδεια μάλιστα απο το episode 4 στο episode 5 , βλέπουμε και εκει εξέλιξη σκαφών, θυμάστε το μεγάλο star destroyer που εμφανίζεται στην αρχή της ταινίας... ε στο επεισόδιο 5 φαίνεται μικρό σε σχέση με το εξελιγμένο star destroyer class 2.

Ακόμα , σκέψου ότι όλος ο γαλαξίας βρίσκεται υπό κατοχή, και η μόνη εξέλιξη τεχνολογίας υπάρχει στην αυτοκρατορία. Ξεχάστε τα γυαλιστερά χλιδάτα σκάφη του Ναμπού. στα παλιά επεισόδια(4,5,6) έχουμε φτόχια μιζέρια και κλεφτοπόλεμο. η τεχνολογία των εφφε δεν ξενερώνει κανέναν . εγώ αφου τα είδα με την χρονολογική σειρά, μου φαίνονταν τα 1,2,3 όντος παλιά εποχή από τεχνολογικής άποψης.

 

 

Σχετικά με την σωστή σειρά θέασης των επεισοδίων , εγώ είμαι υπέρ να τα δει με την χρονολογική σειρά. ο μόνος λόγος που μπορεί να επικαλεστεί κάποιος να δει πρώτα τα παλιά είναι για το επεισόδιο 5 και την μεγάλη αποκάλυψη,,,, αν και ποιος δεν το ξέρει.... ακόμα και όποιος δεν έχει δεί τα STAR WARS το ξέρει, εδω και στο TOY STORY 2 έχει μια σκηνή που κοροϊδεύει την σκηνή της αποκάλυψής στο episode 5 .

 

Οπότε για μένα   Ι - ΙΙ - ΙΙΙ - IV - V - VI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις, είναι η ιδέα μου ή η Disney έχει ρίξει άπειρα λεφτά σε διαφήμιση σε όλο τον κόσμο;

Η νόβα εχει γαμηθεί να διαφημιζει τα 6 πρώτα

Στο ράδιο διαφημισεις για κάποιο πάρκο που θα κάνει κάτι με θέμα το sw

στον ISS "βάζουμε και βλέπουμε SW και τα περνάμε ΟΥΑΟΥ!"

στο Mall κάτι αντίστοιχο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε σεις, είναι η ιδέα μου ή η Disney έχει ρίξει άπειρα λεφτά σε διαφήμιση σε όλο τον κόσμο;

Αυτό ήταν σίγουρο ότι θα γίνει από τότε που πήρε η Disney τα δικαιώματα.

Είναι πολλά τα λεφτά όχι μόνο από τις ταινίες αλλά και τα παρεμφερή πχ games, συλλεκτικά κτλ.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...