Προς το περιεχόμενο

Acer Cloudmobile expansys 280 ευρο


agapitos44

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις ειδα αυτην την προσφορα στο expansys http://www.expansys.com.gr/acer-cloud-mobile-free-screen-protector-and-backcover-white-239831/ μαζι με θηκη δερματινη krussell και screen protector krussell στο skroutz εχει 380 ευρο σκετο.

 

 

http://www.skroutz.gr/s/2492016/Acer-CloudMobile-S500.html?from=autocomplete&keyphrase=acer+cloudmobile+s500

 

 

 

 

Eιπα να την ποσταρω μιας και ειναι ενα ιδιεταιρα ανταγωνιστικο τηλεφωνο σε αυτην την τιμη με καλα reviews αποδοσης και με εξαιρετικα τεχνικα χαρακτηριστικα οπως τον διπυρινο επεξεργαστη snapdragon s4 plus MSM8260A στα 1,5 GHz , καρτα γραφικων Adreno 225 , οθονη IPS LCD 342 ppi!!!!!!.................... με μονο μειον του την μικρη μπαταρια 1460 mAh.

 

 

http://www.gsmarena.com/acer_cloudmobile_s500-4542.php

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η μπαταρία είναι πολύ μικρή για διπύρινο και με την HD οθόνη του θα πέφτει σαν σκ@τό. Για εγγύση θα πρέπει να το στέλνεις στην Ιταλία ή Γαλλία (δεν θυμάμαι ακριβώς) διότι το κινητό δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα. Ένα άλλο μειονέκτημα είναι πως δεν ξέρουμε αν η Acer θα δώσει αναβαθμίσεις... κατα τ αλλα είναι πολύ καλό τηλέφωνο από όσα έχω δει σε reviews. Αυτά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπαταρία είναι πολύ μικρή για διπύρινο και με την HD οθόνη του θα πέφτει σαν σκ@τό. Για εγγύση θα πρέπει να το στέλνεις στην Ιταλία ή Γαλλία (δεν θυμάμαι ακριβώς) διότι το κινητό δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα. Ένα άλλο μειονέκτημα είναι πως δεν ξέρουμε αν η Acer θα δώσει αναβαθμίσεις... κατα τ αλλα είναι πολύ καλό τηλέφωνο από όσα έχω δει σε reviews. Αυτά. :)

 Ευχαριστω φιλε μου...........εγω παντως αν εξαιρεσουμε την μπαταρια........εχω εντυπωσιαστει απο τα specs του συγκριτικα με την τιμη του παντα και γιαυτο σκεφτομαι να το ρισκαρω..........περα απο τα υπολοιπα που ειναι σουπερ( snapdragon s4 plus , adreno 225) .......... 342 ppi οθονη!!!!!!!! ohhh my god..............χαχαχαχα

 

 

 

 

Υ.Γ. Το iphone 5 αν δεν κανω τοσο σοβαρο λαθος εχει 326 ppi............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ευχαριστω φιλε μου...........εγω παντως αν εξαιρεσουμε την μπαταρια........εχω εντυπωσιαστει απο τα specs του συγκριτικα με την τιμη του παντα και γιαυτο σκεφτομαι να το ρισκαρω..........περα απο τα υπολοιπα που ειναι σουπερ( snapdragon s4 plus , adreno 225) .......... 342 ppi οθονη!!!!!!!! ohhh my god..............χαχαχαχα

 

 

 

 

Υ.Γ. Το iphone 5 αν δεν κανω τοσο σοβαρο λαθος εχει 326 ppi............

παίδες είναι τηλεφωναρα και κατά πολύ ανώτερο από οτιδήποτε σε αυτά τα χρήματα. Go for it...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό. Σαφώς καλύτερη προσφορά από το Huawei. Μικρή μπαταρία αλλά έχει τον Snapdragon S4 Plus ο οποίος έχει σχετικά μικρές απαιτήσεις σε ενέργεια. Η εγγύηση μόνο θα με απασχολούσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου το εχεις να μας πεις την γνωμη σου?????

οχι δεν το εχω -ειχα την τυχη να παιξω 5 λεπτα με τη συσκευη φιλου, αλλα επειδη εχω πεταξει μερικες χιλιαδες ευρω σε αγοραπωλησιες κινητων (χωρις καμια δοση υπερβολης) μπορω να σου πω οτι αυτα τα 5 λεπτα ηταν αρκετα για να βγαλω το συμπερασμα μου. Κι αυτο ειναι οτι στα χρηματα του απλα δεν εχει ανταγωνισμο...

Επιγραμματικα:

-Οθοναρα, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, δυνατα specs και ενα πολυ ομορφο UI απο την Acer (μακραν το πιο καλοπαρουσιασμενο shell σε android συσκευη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό. Σαφώς καλύτερη προσφορά από το Huawei. Μικρή μπαταρία αλλά έχει τον Snapdragon S4 Plus ο οποίος έχει σχετικά μικρές απαιτήσεις σε ενέργεια. Η εγγύηση μόνο θα με απασχολούσε...

 

 

οχι δεν το εχω -ειχα την τυχη να παιξω 5 λεπτα με τη συσκευη φιλου, αλλα επειδη εχω πεταξει μερικες χιλιαδες ευρω σε αγοραπωλησιες κινητων (χωρις καμια δοση υπερβολης) μπορω να σου πω οτι αυτα τα 5 λεπτα ηταν αρκετα για να βγαλω το συμπερασμα μου. Κι αυτο ειναι οτι στα χρηματα του απλα δεν εχει ανταγωνισμο...

Επιγραμματικα:

-Οθοναρα, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, δυνατα specs και ενα πολυ ομορφο UI απο την Acer (μακραν το πιο καλοπαρουσιασμενο shell σε android συσκευη).

 

 

Εγω παντως παιδια.............επειδη θελω να το δοκιμασω το παρηγγειλα απο το expansys και η τιμη του αν το καλοσκεφτει κανεις ειναι εξαιρετικη (290 ευρο βγαινει συνολο με τα μεταφορικα) καθως η θηκη και το screen protector που δινουν ως δωρο ειναι απο οτι ειδα krusell αξιας γυρω στα 40 ευρο............τα specs του ειναι εξαιρετικα.............σχεδον ομοια με του HTC one s..........αλλα με πολυ καλυτερη οθονη κατα την γνωμη μου...............ειχα υποψην και το huawei p1 αλλα κατι με απωθει σε αυτο το κινητο...............το μονο που με κανει σκεπτικο στο acer ειναι η μπαταρια............1460 mah τι να πει κανεις?????..................τελικα η acer γενικα στα περισσοτερα προιοντα της ειναι αδιορθωτη στον τομεα αυτονομια.........βαζουν snapdragon s4 plus τεχνολογιας krait (28nm) οτι καλυτερο σε δυπυρινο κυκλοφορει κατα γενικη ομολογια που συγκρινεται μονο με τετραπυρινα chipset......βαζουν την εξαιρετικη adreno 225.........βαζουν ενα εξαιρετικο ips panel με 342 ppi και τσιγκουνευονται στην μπαταρια???????????   :o .............τελοσπαντων........ευτυχως ειναι αποσπομενη και κατι μπορει να γινει.................... :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ συμφωνώ απόλυτα με τον moses, φοβερά χαρακτηριστικά αλλά με τέτοια μπαταρία θα το φορτίζεις 2 φορές την μέρα. Και αν ψάξει κανείς στο ιντερνετ δεν βρίσκεις πουθενά μπαταρία για αυτό το κινητό. Και κάτι άλλο, στην Ρουμανία το πουλάνε 200€.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγώ συμφωνώ απόλυτα με τον moses, φοβερά χαρακτηριστικά αλλά με τέτοια μπαταρία θα το φορτίζεις 2 φορές την μέρα. Και αν ψάξει κανείς στο ιντερνετ δεν βρίσκεις πουθενά μπαταρία για αυτό το κινητό. Και κάτι άλλο, στην Ρουμανία το πουλάνε 200€.

  

 

Ειπαμε η acer το κανει επαναλαμβανομενα αυτο το πραγμα ακομα και σε laptop της ....ενω χρησιμοποιει σε πολλα προιοντα της εξαιρετικα ανταγωνιστικη top τεχνολογια σε επεξεργαστες , καρτες γραφικων κτλπ για αδιευκρίνιστους λογους βαζει μικρες μπαταριες και μ@μ@ει τα προιοντα της...............ειλικρινα απορω με τον τροπο σκεψης αυτων των τυπων οπως εχω περιγραψει και παραπανω......παντως φιλε κωστα..........εγω θεωρω οτι τα specs του ειναι εντυπωσιακα σε αυτα τα λεφτα..........και γι αυτο το παρρηγγειλα.............σε οτι αφορα την τιμη.............αν αφαιρεσεις την αξια της θηκης Krusell και του screen protector που συμφωνα με την ξεχωριστη τιμολογιση των συγκεκριμενων προιοντον απο την expansys κοστιζουν γυρω στα 40 ευρο και ετσι και αλλιως ολο και καποιο  θα αγοραζε ο οποισδηποτε για το καινουργιο κινητο του πιστευω..........γυρω στα 250 με μεταφορικα βγαινει.................. οποτε η διαφορα με την Ρουμανια που λες δεν ειναι και τοσο μεγαλη νομιζω...............αν εβγαινε 350 ευρο θα συμφωνουσα μαζι σου........

Επεξ/σία από simone44
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το κινητό είναι πολύ καλό αν δείτε παρουσιάσεις και τι λέει κόσμος που το χει.Η αυτονομία του γράφουν πως δεν είναι τόσο άσχημη.Το μόνο άσχημο είναι η ανεπαρκής υποστήριξη.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=7PxnwfE4rNI

Επεξ/σία από Millennium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το εχω -ειχα την τυχη να παιξω 5 λεπτα με τη συσκευη φιλου, αλλα επειδη εχω πεταξει μερικες χιλιαδες ευρω σε αγοραπωλησιες κινητων (χωρις καμια δοση υπερβολης) μπορω να σου πω οτι αυτα τα 5 λεπτα ηταν αρκετα για να βγαλω το συμπερασμα μου. Κι αυτο ειναι οτι στα χρηματα του απλα δεν εχει ανταγωνισμο...

Επιγραμματικα:

-Οθοναρα, πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης, δυνατα specs και ενα πολυ ομορφο UI απο την Acer (μακραν το πιο καλοπαρουσιασμενο shell σε android συσκευη).

 

 

Φιλε μου να σου πω.....επειδη το εχω παραγγειλει και εγω........ο φιλος σου προφανως το ειχε αγορασει απο εξω η απο παραεισαγωγη....μιας και ελλαδα επισημα δεν κυκλοφορισε και ουτε θα κυκλοφορισει......μηπως θυμασαι αν ειχε προεγκατεστημενο ελληνικο μενου και πληκτρολογιο??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους το εχουν παραγειλει να επισημανω πως η οθονη λογο των κουμπιων θα ειναι μικροτερη,οπως στο Galaxy Nexus..Οποτε απο 4.3,το οφελιμο θα ειναι 4 περιπου..

Το αναφερω απλα σε οσους δεν το γνωριζουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...